Spartacus (Spartakus)
93/100 - 439×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

ŠOK! Starz ruší Spartaka, třetí série bude poslední!

ŠOK! Starz ruší Spartaka, třetí série bude poslední!

Ano, je to zpráva, která se mi nepíše lehce. Zrušení seriálu „Spartacus“ je od televize Starz překvapivý a pro fanoušky ne moc líbivý tah. Třetí a poslední série se začne vysílat v lednu 2013 a bude mít název „Spartacus: War of the Damned“.

0 0
4.6.2012

Tvůrce seriálu Steven S. DeKnight serveru IGN řekl "Starz vždy dělá nečekané věci. Tento seriál to v mnoha směrech neměl vůbec jednoduché. Čelili jsme mnoha problémům a tragédiím. Můj původní plán byl popsat příběh v pěti až sedmi sériích. Po smutném odchodu Andyho Whitfielda a ohlédnutím na historický příběh Spartaka jsme dospěli k rozhodnutí ukončit seriál na jeho vysoké úrovni, kde se nyní nachází.

Určitě bychom mohli pokračovat ještě několik sérií a natahovat to, ale opravdu jsme to chtěli ukončit vysokou kvalitou a ne s pocitem, že jsme vařili z vody, takže opravdu pouze zestručníme zbytek historie do jedné úžasné desetidílné kulervoucí finálové série," pokračoval. „Víte, celý seriál byl od začátku obrovský risk pro Starz a další obrovský risk byl, když jsem se rozhodl zkusit udržet seriál po odchodu Andyho. Každé normální studio by seriál v tomto bodě ihned zrušilo a neriskovalo finanční neúspěch, pokud by to nefungovalo. Ale ve Starz naštěstí opravdu stáli při nás a chtěli, aby bylo odvyprávěno vše až do konce. Nechtěli podvádět diváky a najednou seriál ukončit. Tak nám dali tuto příležitost zestručnit celý příběh a my jsme tuto příležitost bez váhání využili. Toto bude zdaleka největší série, o kterou jsme se kdy pokusili.“

Zdroj: Starz

Diskuze /14

Akul

Je to škoda, ale jsem zvědavý, co z historie nechají a co přeskočí a už se nemůžu dočkat.

4.6.2012 | 18:57:42
Hurley

Fucking cunts by Jupiter´s cock!

čestný člen redakce
4.6.2012 | 19:02:37
airking26

no teda to je ale sila!! ale aspon to ma 3(4) sezony narozdiel od Rímu ktory mal len dva…ale keby to malo 5–7 serii to by bolo super

4.6.2012 | 19:40:38
Tony-Z

Ono to tak vypadalo od chvíle, kdy byla zveřejněna informace, že děj 3. série začne 6 měsíců po konci 2. Tím se eliminovalo vše, co mohlo být oproti ostatním filmům/dokumentům „nové“. Žádný snímek se tímhle úsekem povstání opravdu do detailu nezabýval. Vždy to jde dle schéma gladiátorská škola → Vesuv → rychlé prolétnutí několika bitvami → Spartakus otáčí svá vojska u Alp a z neznámých důvodů se místo úniku mimo dosah SPQR obrací zpět na Apeninský poloostrov → decimace římských vojsk Crassem → obklíčení ve špici „italské boty“ a zrada pirátů → porážka → ukřižování. Ale právě v tom neustále přeskakovaném a opomíjením období dokázal Spartakus dobývat opevněná římská města, zároveň ničit armády, které se mu snažili odříznout cestu do Gálie (a odsud už kamkoliv) a odrážet legie, které ho pronásledovaly. Toto období obsahuje jména mnoha více či méně schopných římských vojevůdců, kteří se mu postavili a byli poraženi. Jenže ve finále se to vždy stejně smrskne na Glabera, občas krátce konzulové Publicola a Colianus, kteří jako první v tomto střetu veleli skutečným římským legiím (dokonce zkušeným, staženým pro porážku povstání ze severních hranic v Předalpské Gálii). A pak už je to jen duel Spartakus vs. Crassus a jejich poskoci.

NÁSLEDUJÍCÍ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY PRO LIDI, KTEŘÍ SE NEZAJÍMAJÍ O HISTORII Takže co já čekám od třetí série? Rychlou vyvražďovačku známějších postav z tábora rebelů, přičemž aspoň jeden skončí zajisté na kříži (Tipuju to na chudáka Ganicca, má k tomu našlápnuto. Kromě informace, že byl jedním z velitelů povstání a ve válce padl jsem o něm nic nenašel, snad jen náznak že byl kelt. Takže na kříži asi skončit mohl). Crixuv osud je znám snad nejpřesněji z vůdců povstání, takže tady se překvapení konat nebude, Agron, Násir a ostatní jsou pokud vím smyšlené postavy, tudíž si netroufám tipovat. Největší překvapení nás může paradoxně čekat u samotného Spartaka, jeho tělo se po poslední bitvě nenašlo a žádný z vojáků nebyl schopen spolehlivě potvrdit, že by Spartaka zabil. Poslední známá informace o něm je, že selhal jím vedený výpad za účelem zabití Crassa, poté co byl Spartakus zraněn na noze. Na římské straně se už může v tragickém světle ukázat tak maximálně Crassův legát Mummius nebo nějaká uměle vytvořená postava s pochybným historickým základem. Podtrženo sečteno to dle mého názoru bude rychlokvaška, která seriál jako celek odešle mezi průměr „spartakovského subžánru“.

4.6.2012 | 20:47:09
Ramiel

Takže jim seriál nevynáší zisk. Škoda. Jen nevím, jak chtějí do 10 dílů po 50 minutách nacpat tolik událostí. Ale snad se s tím poperou se ctí.

4.6.2012 | 21:03:18
Alenn

Naprosto chápu, sem rád, že byli alespoň ty dvě serie po umrtí Andyho .. :/

4.6.2012 | 21:11:04
Tomces

osobně si myslím, že i tech 10 hodin bude dost… už bylo natočeno tolik filmů o spartakovi. Asi nejznámější se starým Douglesem má něco přes 2 hodiny a to tam je snad všechno podstatné (sice dost zrychleně, ale co už). Navíc druhá série Vengeance se mi zdála celkem zbytečně natahovaná a suplující Spartakus Liam McIntyre mi sem taky moc neseděl.

5.6.2012 | 1:25:26
lons8

tak to je škoda.¨:(

5.6.2012 | 8:11:49
Bortas

Popravdě, ani se nedivím. Spartacus byl v první sérii a v prequelu komorním seriálem o pár postavách natáčený ve interiérech a vymáčknul z toho maximum. Ve druhé sérii už musely přibýt nějaké bitvy a celkově více lidí a z mého pohledu to dopadlo docela tragicky. A vzhledem k tomu, že veškerý další děj se točí kolem desetitisícových armád, nemám sebemenší představu, jak by to tvůrci mohli vytvořit bez obrovského nárustu rozpočtu a i tak by to nejspíš nedopadlo dobře. Tak doufám, že poslední sérii zvládnou se ctí, ale bojím se, že to nedopadne dobře.

5.6.2012 | 12:18:32
Jake

Je to skoda, ale nez aby to dopadlo jak LOST, tak lepsi kdyz to bude mit paradni 3. serie.

5.6.2012 | 20:23:44
KoRnak

Jsem hodně zklamaný a podle mě je to velká škoda,že seriál už po 3.sérii skončí!Klidně by Spartacus ještě další 2 serie v pohodě zvladnul,ale bohužel nenaděláme vůbec nic!

6.6.2012 | 10:48:46
Wolfinator1

njn hodne to zkrouhnou a budou preskakovat hodne v case , mohli dat jeste 2 serie ale nic nenadelame. Ja jen vim ze stejne me bude hrozne srat az umrou moji oblibenci Crixus a Gannikus podle me nejlepsi gladiatori. A jen doufam ze posledni Spartakova bitva bude ta nejepictejsi a nejlepsi scena celyho spartaka a snad na tom nebudou setrit

9.6.2012 | 1:03:57
Jamis

Pro Tony-Z a ostatní, kteří se zajímají o skutečný osud Ganika. Leč je to možná též spoiler, ale tvůrci si dějiny vykládají po svém, takže třeba ne. Gannicus je jeden z velitelů Spartaca. Když je Spartacus ze všech stran obklíčen a situace se zdá bezvýchodná, Gannicus zradí a pokusí se se svými muži prchnout do hor. Tím oslabí Spartacovy hlavní síly, ale sám si nepomůže. Římská taktika s tímto právě počítá. Nejprve rozložit Spartaca zevnitř. Gannicus je dopaden Římany a v následující potyčce je stejně jako většina jeho mužů je zabit.

11.6.2012 | 23:30:02
putin

Aby sa na Andyho nezabudlo. What a Warrior he was ! R I P

http://www.cas.sk/…-umiera.html

13.7.2012 | 10:24:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama