Star Wars: Rebels
77/100 - 132×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Dočkali jsme se retconu seriálu Rebels v Obi-Wanovi, nebo postava stále žije?

Dočkali jsme se retconu seriálu Rebels v Obi-Wanovi, nebo postava stále žije?

Seriál Obi-Wan Kenobi bude v dalších týdnech žhavým tématem ve všech diskuzích. Nyní už se neodkazuje pouze na filmy, ale i na animované postavy. Právě tyto postavy se začaly objevovat i v hrané verzi, kde jsme se nečekaně dočkali jedné velké smrti. Je postava skutečně mrtvá?

7 0
30.5.2022

Asi není potřeba připomínat, že následující článek obsahuje spoilery ke druhé epizodě seriálu Obi-Wan Kenobi. Reva svým světelným mečem propíchla Veleinkvizitora, který se okamžitě skácel k zemi. Zemřel náš Veleinkvizitor hned takto v úvodu seriálu? Pojďme si rozebrat všechny možnosti, které alespoň trochu dokazují, že tvůrci na náš animovaný seriál úplně nezapomněli.

Na úvod se sluší říci, že mezi Epizodou III a IV uběhlo sedmnáct let. Seriál Obi-Wan Kenobi se odehrává deset let po Epizodě III, animovaná show Rebels zase čtyři roky před Epizodou IV, kdy zhruba každá jedna sezóna představovala jeden rok. Z toho jasně vyplývá, že Veleinkvizitor by neměl zemřít v seriálu, který časově předchází seriálu Rebels. Pojďme ale už konkrétně na vysvětlení dané smrti.

Veleinkvizitor zemřel, v Rebels se vykytuje jiný

Oblíbená fanouškovská teorie, která nejspíše nebude pravdivá. Někteří věří, že Veleinkvizitor ze seriálu Obi-Wan Kenobi je skutečně mrtvý. Ten, kterého potkáváme v Rebels o pár let později, je již nový Veleinkvizitor, který je úplnou náhodou také Pau'an. To by nicméně vysvětlovalo odlišný tvar hlavy obou Inkvizitorů a taktéž rozdílný hlas. V Obi-Wanovi Veleinkvizitora hraje Rupert Friend, v animovaném seriálu Jason Isaacs.

(Je opravdu mrtvý? Foto: Disney+)

Studio Lucasfilm udělalo retcon seriálu Rebels

Další nepravděpodobná varianta. Seriál Rebels nebyl úplně ve všem povedený, nicméně se jedná o kánon, který studio nehodlá měnit. Navíc na postavy z Rebels se v posledních letech stále více odkazuje i v hraných projektech. V příštím roce se dočkáme seriálu Ahsoka, kde potkáme postavy právě z našeho seriálu. Studio se tedy žádným způsobem nechce od seriálu distancovat a retcon v tomto ohledu není na místě, nedával by smysl a tato varianta, kdy by se něco popřelo a něco zůstalo pravdivé, se nezdá býti příliš reálnou.

Veleinkvizitor je stále naživu

Sluší se říci, že Pau'ané mají dva žaludky. Pokud měl Veleinkvizitor štěstí, Reva propíchla pouze jeden. V historii Star Wars jsme už viděli několik postav, kteří byli napospas smrti, a přesto se dokázali z naprosto bezvýchodné situace dostat poměrně živí a zdraví. Veleinkvizitor může být dalším z nich. Propíchnutí světelným mečem není nic, co by nedokázal Rozparovač na Tatooinu vyřešit. Svým způsobem by mohla stačit i bacta nádrž.

Zdroj: ScreenArt.com

Diskuze /4

Darnwell

Jo, taky pochybuju, že by ho jen tak krocli hned na začátku.

30.5.2022 | 19:33:03
Kutil44

Mňa skôr zaujíma ako vysvetlia skutočnosť že Bail v budúcnosti mohol organizovať povstanie keď jeho napojenie na Kenobiho odhalilo Impérium už teraz… -_-

30.5.2022 | 20:21:52
Baron

No pokud bereme v úvahu trailer na no novou SW Jedi hru, není možné, že np. Vader má někde těch VeleInkvizitorů víc (dejme tomu v klonovacích nádržích)??

#4 Tony-Z
31.5.2022 | 16:58:43
Tony-Z

#3 Baron: To jsem nepochopil, že ho ve hře, tj. animovaný počin, předělají podle hraného seriálu, kde se jenom mihnul (vím, zatím), když v Rebels byl jeho vzhled IMHO velice dobrý.

Varianta, že přežil už by byla za mě úplná devalvace smrti postav. A že má jeho rasa dva žaludky? No to je podle mě menší problém. Co mícha, aorta? Ten meč šel skrz. Kolik postav zemřelo ve SW takhle bodnutím světelného meče doprostřed trupu? Jejich smrt by byla rázem nejistá. Z tohoto není dobrá cesta a přežití je za mě stejně špatná jako ostatní.

31.5.2022 | 21:29:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

Seriál Ahsoka má naplánovanou premiéru na rok 2023. Bohužel jsme se nedočkali očekávaného traileru, nicméně alespoň nám byl poskytnut první pohled na hranou Sabine Wren. Není žádným tajemstvím, že seriál bude jakýmsi pokračováním staré party Povstalců.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Propojené seriály

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Animované seriály nejsou pouze pro děti. Dave Filoni má stále čím větší podíl na celkových Star Wars a nebojí se propojovat animované projekty s těmi hranými. Nyní jsme se dočkali dalšího důležitého debutu postavy, kterou jsme doposud viděli pouze v animovaném seriálu.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama