Star Wars: Rebels Postřehy: Klonové války skončily až nyní v seriálu

Postřehy: Klonové války skončily až nyní v seriálu

Postřehy: Klonové války skončily až nyní v seriálu

S epizodou The Last Battle jsme se vydali na Agamar, kde jsou stále aktivní bitevní droidi. Rex si společně s Kananem a Ezrou připomenou, jak vypadaly Klonové války v době, kdy spolu soupeřila Republika a Separatisté. Kdo ale ve skutečnosti Klonové války vyhrál?


8 0
27.10.2016

Epizoda The Last Battle není epizodou, která někam z hlediska dlouhodobého děje směřuje. Jedná se čistě o nostalgickou epizodu, která nám má připomenout ukončený seriál Clone Wars a de facto celou novou trilogii, na kterou se v poslední době zapomíná. Filmy, seriály, hračky, hry – vše se nyní točí pouze okolo Povstalců a Impéria.

Nyní ale zpátky k epizodě. I když Obchodní federace na rozkaz Darth Vadera na konci Epizody III obdržela zprávu, že má deaktivovat všechny bitevní droidy, chybka se vloudila a droidi v čele s Kalanim jsou na planetě Agamar stále aktivní. Pokud vám jméno Kalani něco říká, vězte, že jsme ho potkali v pár epizodách páté řady na Onderonu.


(Poslední bitva bitevních droidů v galaxii. Foto: DisneyXD)

Kromě klasických bitevních droidů jsme v epizodě mohli vidět i droideky s jejich účinnými štíty. Bohužel už v epizodě nezbylo místo na superdroidy. Celá epizoda je prakticky o taktickém droidovi Kalanim, který je přesvědčený, že Klonové války ještě neskončily a je potřeba ještě jedné bitvy, která dokáže, zda vyhrála Republika či Separatisté.

Kalani tak posílá na Kanana a Ezru své bitevní droidy. Oba jediové jsou pro Kalaniho připomínkou starých časů, kdy jediové bojovali po boku klonů většinou jako generálové. Klona v této epizodě představuje Rex, který zároveň vede celou misi. I když se Rex dočká svého vítězství, Ezra připomene všem, co si možná nikdo z nás neuvědomil.

Klonové války zuřily v galaxii celé tři roky. Palpatine, který ovládal obě fronty, udržoval válku v rovnováze, aby ani jedna strana příliš nevyhrávala nad tou druhou. Jak ale ve skutečnosti skončily Klonové války? Kdo vyhrál – Republika, či Separatisté? Bitevní droidi byly deaktivováni a všichni separatističtí vůdci byli popraveni Vaderem na Mustafaru.

(Rex si zopakuje, jaké to je bojovat po boku dvou jediů proti Separatistům. Foto: DisneyXD)

Republika kvůli Rozkazu 66 přišla o jedie, program klonování na Kaminu byl ukončen a klonoví vojáci byli nahrazeni skutečnými lidmi na akademiích, jak jsme ostatně v mohli vidět nedávné epizodě. Dostáváme se tak opět k otázce, kdo Klonové války vyhrál. Popravdě žádná strana, ale pouze jediný jednotlivec. Palpatine je snad jedinou osobou v galaxii, která skutečně vyhrála Klonové války, a dostala to, co chtěla.

Impérium je v podstatě takový mix mezi Republikou a Separatisty. Je to přesně to, co se snažil Palpatine získat. Věděl, že žádná strana není dokonalá, proto stvořil Impérium, které vystupuje jako strana třetí. Až v této epizodě si vše uvědomil Rex a hlavně i Kalani, který navzdory svému naprogramování pochopil, že Klonové války jsou skutečně u konce. Kalani vyhodnotil, že z Republiky se stalo Impérium a nyní je jeho nepřítelem. Ještěže nevyhodnotil, že Povstalci se snaží obnovit Republiku a nepřítelem jsou tedy oni. Pokud by takto uvažoval, Kanan, Ezra a Rex by se z Agamoru nedostali tak snadno.

Příští týden nás čeká pauza a nová epizoda nás čeká až za dva týdny. V příští epizodě pojmenované Imperial Supercommandos se můžeme těšit na návrat Fenna Raua a jeho mandalorianů.

Diskuze /5

monikash

„Rozkaz! Rozkaz!“ „Proč to opakuje?“ Tak tohle je otázka za milion kreditů.....

27.10.2016 | 16:10:41
Jaroslaw

V originále je to ještě lepší, akorát, že to funguje jen anglicky „Roger, roger.“ „Who is Roger?“

Jinak děsný a naprosto nelogický díl.

#5 monikash
27.10.2016 | 19:45:28
Ryen

Budu hnidopich a upozorním na chybu. :D

Ve větě: „Celá epizoda je prakticky o taktickém droidovi Kalanim, který je přesvědčený, že Klonové války ještě neskončily a je potřeba ještě jedné bitvy, která dokáže, zda vyhrála Republika či Impérium.“ má na konci určitě být „Republika či Separatisté.“

Jinak díl se mi líbil – spojenectví na konci jsem nečekal, vidět po takové době bitevní droidy je příjemný osvěžení… a i když díl děj v podstatě nikam neposunul, byla to zajímavá změna. Navíc mám mnohem radši období Klonových válek než dobu Impéria – ale to už je otázka vkusu. ;)

#4 tom99
27.10.2016 | 23:11:50
tom99

#3 Ryen: Děkuji za připomínku. Opraveno :-)

Děj se sice fakt nikam neposunul, ale tohle byla zábava to sledovat. Proto jsme si to všichni tak užili :-)

webmaster
28.10.2016 | 9:19:35
monikash

#2 Jaroslaw: V Lego Star Wars Dobrodružství freemakerů to dotáhli k dokonalosti, když droida pojmenovali Rodger. Ale s českým dabingem to zapadlo. Ale zase, kdo by se jmenoval Rozkaz, že?

4.11.2016 | 11:07:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E01: Heroes of Mandalore

cz1%
en100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

HDTV.x264-UAV

720p.HDTV.x264-UAV

Reklama

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

4. řada

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Bohužel je tomu tak. Císař Palpatine sice ovládá celou galaxii právě ve chvíli, kdy naši Povstalci zlobí Impérium. Jeho výskyt se přímo nabízel již několik řad a nyní mohl být zpečetěn v závěrečné řadě. Nakonec tomu tak nebude. V nové řadě Palpatina a Iana McDiarmida nečekejte.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás