Star Wars: Rebels Postřehy: Sabine pochází ze zrádného klanu

Postřehy: Sabine pochází ze zrádného klanu

Postřehy: Sabine pochází ze zrádného klanu

Ezra, Sabine a Fenn Rau se vydávají na Concord Dawn, aby zjistili, kdo zmasakroval Ochránce z Mandaloru. Všichni přicházejí na to, že zrádný Gar Saxon se s určitými Mandaloriany přidal k Impériu. Co všechno (ne)odhalila epizoda Imperial Supercommandos?


5 1
10.11.2016

V epizodě Imperial Supercommandos jsme se opět vydali do systému Concord Dawn, který střeží tzv. Ochránci z Mandaloru. Ti kdysi poskytovali Impériu bezpečný přechod přes jejich systém do předaleké galaxie. Concord Dawn je planetou, přes kterou vede spousta strategických cest do všech koutů galaxie.

V epizodě The Protector of Concord Dawn se ovšem Povstalcům podařilo u vůdce Ochránců domluvit, že cesty nyní mohou využívat Povstalci. Od té doby je samotný vůdce Ochránců, Fenn Rau, zajatacem Povstalců. Zničehonic jsou ale Ochránci na Concord Dawnu zmasakrováni a Sabine, Ezra a Fenn vyrážejí na planetu, aby zjistili, co se stalo.


(Dva Mandaloriani, kteří stojí každý na jiné straně barikády. Foto: DisneyXD)

Zde přijdou na to, že o útok se nepostaralo Impérium, ale zrádní Mandaloriani, kteří se přidali na stranu Impéria. Nebo alespoň pár klanů ano. Většina zrádných Mandalorianů patří do rodu Viszla, ze kterého pochází i Sabine. V epizodě se také dozvíme, že matka Sabine je také zrádkyní a přidala se k Impériu. Nebo k tomu byla donucena vůdcem Garem Saxonem, který mimochodem v seriálu Clone Wars během vzpoury na Mandaloru pracoval pro Maula.

Bohužel toto byla jediná nová informace, kterou jsme se o Sabine dozvěděli. Někdy to zkrátka podle trailerů vypadá, že nás čeká neskutečná jízda, při které konečně půjdou tvůrci do hloubky svých postav, ale opak je pravdou. Informace o vedlejších postavách jsou nám servírovány po drobkách, a i když jsou některé epizody zcela zaměřené na Sabine, Heru či Zeba, nedozvíme se prakticky nic.

Nedávno jsme zveřejnili článek, kde jsme popisovali všechny scény, které byly v traileru a ještě nebyly v žádných epizodách. V traileru byla spousta záběrů s Mandaloriany, meč Pre Vizsly a útočíčí Sabine. Tak nějak se počítalo, že všechny tyto scény budou právě v epizodě Imperial Supercommandos, bohužel si na ně musíme počkat na někdy příště.

(Ezra se v epizodě příliš neukázal. Foto: DisneyXD)

V prvních pár epizodách nám seriál ukázal, jak Ezra Bridger pokročil ve svém jediském výcviku a jak v některých aspektech překračuje svého mistra Kanana Jarruse. V posledních pár epizodách to ale vypadá, jakoby se vrátil na scénu opět ten nešikovný a nemotorný Ezra z druhé série, který má nyní problémy vyřadit ze hry tři vojáky.

V jedné scéně dokáže Ezra skoncovat s imperiálními AR-ST mávnutím ruky, v dnešní epizodě měl problém s obyčejnou imperiální sondou. Pokud ale patříte mezi fanoušky Ezry Bridgera, určitě se těšte na příští epizodu Iron Squadron, kde nás svým způsobem čeká víc Ezrů Bridgerů. Přesvědčit se o tom můžete v tomto krátkém videu.

Diskuze /13

dovahkiin

podle mě je určitě zajímavej postřeh, že Gar Saxon pracoval pro Maula jako mandalorián v pozici jeho prvního poručíka ještě v čase republiky a teď pracuje pro Impérium a teoreticky by se s Maulem mohl potkat, už jsem to psal v hodnocení, ale stejně to píšu zas

#3 tom99
10.11.2016 | 17:43:11
Starfish

Tak podle mě to, že Sabine pochází z klanu zrádců není zase až takové překvapení vzhledem k tomu, že studovala na Imperiální akademii. Nebo tam snad vezmou každého? Musela přísahat věrnost Císaři atd. Zajímalo by mě, jestli musí jak Ezra tak Kanan na konci seriálu zemřít aby byli Luke, Obi-Van a Yoda jediní přeživší Jedi v galaxii? Ahsoka by mohla být teoreticky v „bezpečí“ protože technicky není Jedi. Jestlipak ji ještě uvidíme? Maul to má nejspíš spočítané.

#3 tom99 #4 dovahkiin
překladatel
10.11.2016 | 18:39:33
tom99

#1 dovahkiin: Na to jsem zapomněl. Doplněno. Díky :-)
#2 Starfish: Tak ono nutně neznamená, že když někdo chodil na imperiální akademii, tak je to hned zloduch. Pouze se přizpůsobil systému a dělal to, co systém nabízel. To je to samé jako bychom obviňovali z něčeho naše rodiče, že museli něco vykonávat pro komunistický systém :-) S tím se nedá nic dělat.

#4 dovahkiin
webmaster
10.11.2016 | 19:13:45
dovahkiin

#2 Starfish: taky může třeba Kanan zemřít a Ezra se přidát ke zlejm nebo tak

#3 tom99: taky jsem to nevěděl, koukám ale vždycky na ty videa inside star wars rebels nebo tak nějak se to jmenuje a tam to říkali

ještě mě napadlo, Palpatine určitě neprověřuje každýho vojáka pod ním osobně, ale kdyby to udělal, tak nevim jak by se tvářil na někoho, kdo byl Maulova pravá ruka

#5 tom99
10.11.2016 | 23:30:39
tom99

#4 dovahkiin: Impérium operuje po celé galaxii. Imperátor je pouze jedna postava, která má pod sebou X dalších admirálů a podobně. Na nábor vojáků dohlíží zcela úplně jiní lidi, Imperátora přítomnost je důležitá naprosto u jiných záležitostí… :-)

#6 dovahkiin #7 dovahkiin
webmaster
11.11.2016 | 0:17:43
dovahkiin

#5 tom99: však říkám, neví to, ale kdyby věděl, tak by mě zajímalo jestli by to akceptoval, vzhledem k tomu že Maul je lovná zvěř pro impérium, každopádně doufám že se potkají, jen pro lidi co nečetli ten komiks nevim jestli by to dávalo smysl no, ale je fajn vědět že netvoří pořád nový postavy, ale používají i starý

11.11.2016 | 2:02:57
dovahkiin

#5 tom99: i když zase vem si, že tenhle týpek jak jsem to pochopil vede mandaloriány ve službách impéria, to už je zase někdo jehož jméno mohlo někde proběhnout, tohle je si myslim dostatečně důležitý na to, aby to Imperátor alespoň věděl, že se Impérium dohodlo s mandaloriánama některýma

#8 mety
11.11.2016 | 2:04:35
mety

nerad to hovorim ale v tom case podla kanonu imperator viedol seriu vojen proti roznym frakciam a jeho pozornost sa mi zda ze pocas deju rebels by mala byt na vonkajsi system a zacali robit na tom aby jedna planeta vyzerala ako ukazkova pre cely vesmir
#7 dovahkiin:

12.11.2016 | 3:34:54
thrawn404

Teď z jiného soudku. Paralelně koukám znovu na Clone Wars. A bohužel Rebels nedosahují zdaleka takové úrovně jako zmíněné CW. I když přihlédnu, že Rebels jsou cíleny více na dětské(mladší) diváky, nemůžu si pomoci, že úroveň dílů je nižší a nižší. Pár dobrých dílů rychle zastínili „šedé myši“ – díly o ničem, které ani mě (jako blázna do SW světa) nebavily, ani snad bavit nemohly. Místo toho aby dali větší prostor Thrawnovi, Maulovi,Hondovi apod. potkáváme charakterově nezajímavé postavy. Nemluvím ani o tom, že Ezra je chvilku takřka neporazitelný a podruhé neschopný jako každý teenager. Opravdu doufám, že tohle bude poslední řada. Pak už můžeme doufat, že další animovaný seriál SW se alespoň Clone Wars přiblíží.

NO HATE PLEASE. Je to pouze názor fanouška, který sleduje Star Wars přes 20 let. Je to můj názor. A jaký je váš?

#10 Blackhand47XD
12.11.2016 | 10:37:58
Blackhand47XD

#9 thrawn404: Ony by ty příběhy i mohly být fajn, kdyby nebyly jenom na jednu epizodu, takhle se všechno vyřeší během pár minut a je to o ničem.

#11 thrawn404
webmaster
12.11.2016 | 12:34:02
thrawn404

#10 Blackhand47XD: Ano, to je pravda. Takhle je to celé kostrbaté. Co funguje v Simpsonových, tady rozhodně fungovat nemůže.

#13 Blackhand47XD
12.11.2016 | 13:09:07
VasinaS8

Jsem hrozně zvědavěj, jestli, popřípadě jak, se Ezra přidá k temné straně. Mám tři teorie:

  1. Sabine se do někoho zamiluje (třeba do Wedge), což Ezru extrémě naštve.
  2. Kanan se ve skutečnosti jmenuje Caleb Dume, což ho naštve.
  3. Protože Bagr
12.11.2016 | 13:29:23
Blackhand47XD

#11 thrawn404: No.. v Simpsonech to taky někdy úplně nefunguje, některé příběhy jsou tam opravu zajímavé a stejně je vyřeší opravdu rychle. Simpsonovi ve filmu jsou skvělým příkladem toho, jak by mohl seriál vypadat, kdyby měl příběhové „arcy“.

webmaster
13.11.2016 | 0:34:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.