Star Wars: Rebels Přivést Maula k životu byl nápad George Lucase

Přivést Maula k životu byl nápad George Lucase

Přivést Maula k životu byl nápad George Lucase

Když dáte do filmu záporáka, který má úžasný vzhled, naprosto unikátní zbraň a své pocity je schopen dát najevo pouze svými pohledy, máte napůl vyhráno. Něco takového se podařilo u Darth Maula ve Star Wars. Po smrti v Epizodě I se ho rozhodl oživit sám George Lucas.


12 0
10.8.2017

Pro filmové fanoušky zemřel Darth Maul během událostí Skryté hrozby, kdy byl padawanem Obi-Wanem Kenobim přeříznut napůl na planetě Naboo. Asi nikdo nečekal, že se o pár let později postava vrátí do animovaného seriálu Clone Wars. Diskuzí o návratu této oblíbené postavy bylo hned několik. Někteří fanoušci si mysleli, že je to zkrátka marketingový tah, protože Maul se stal jednou z nejoblíbenějších postav vůbec celé prequelové trilogie, a tak bylo logické charakter vrátit zpět do hry.

Dave Filoni, tvůrce animovaného seriálu, ale neměl vůbec v úmyslu přivést Maula zpět mezi živé. Nápad přišel od samotného George Lucase. Když Dave a George probírali, kam dál by se mohl seriál ubírat, George Filonimu sdělil, že má úžasný nápad, který se mu bude určitě líbit. Oznámil mu, že do hry vrátí Maula a bude zcela na Filonim, jak vysvětlí, že bývalý sithský účedník přežil. Filonimu se tento nápad líbil a postavil na Maulovi hned několik epizod.


(I podruhé byl Maulovým katem Obi-Wan Kenobi. Foto: DisneyXD)

Celý příběh Maula měl být dovyprávěn v seriálu Clone Wars, ale kvůli náhlému zrušení show po odkoupení práv Star Wars studiem Disney se plány změnily. Všichni byli smutní z toho, že se Maul nedočká svého konce. Údajně měl totiž zemřít v poslední řadě Clone Wars. Během éry Impéria už vůbec neměl žít, ale Filoni nakonec změnil názor, když vytvářel seriál Rebels.

Usoudil, že by si Maul zasloužil důstojnější konec než rozloučení s fanoušky na stránkách komiksů. A tak ho vrátil do seriálu Rebels. Filoni je za tuto příležitost vděčný, stejně tak Maulův dabér Sam Witwer, který si mimochodem zahrál a nadaboval Galena Mareka ve hře The Force Unleashed. Filoni a Witver tak dostali příležitost dovyprávět Maulův příběh. Sice byli nuceni ho trošku upravit, ale i tak je to lepší než nic.

Maul se tak stal další postavou, která se dočkala pečlivějšího prokreslení charakteru v animovaném seriálu než v samotném filmu. V Epizodě I řekne pouze tři věty a nikdo moc nevěděl, co si o postavě myslet. Až animované seriály odhalily Maulovy tužby, přání, plány a původ. A k tomu mají tyto doplňkové seriály sloužit.

Bude vám Maul chybět v seriálu? Kterou postavu z filmů, která v nich nedostala moc prostoru, byste chtěli vidět v seriálu?

Diskuze /5

Lex Luthor

Maul mi bude rozhodně chybět škoda, že se nestřetnul s Vaderem

10.8.2017 | 16:32:36
svina

Důstojnější konec a takhle to zkurvit lol. To raději měli napsat na Twitter: „Maul je mrtvej, sorry.“

#3 -Skinner- #5 Ryen
10.8.2017 | 18:14:24
-Skinner-

#2 svina: Maulov posledný súboj s Obi-wanom bol jeden z najlepších momentov celých Star Wars

10.8.2017 | 19:09:59
Railbot

Skvělá postava. Bohužel jen v knihách a komiksech.

10.8.2017 | 21:52:14
Ryen

#2 svina: Souboj Maula s Benem byl geniální a jeden z nejlepších střetů, pokud ho člověk pochopil. ;)

10.8.2017 | 23:37:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.