Star Wars (Hvězdné války) Možný návrat Yody, pravda o roli Mikkelsena a noční natáčení

Možný návrat Yody, pravda o roli Mikkelsena a noční natáčení

Možný návrat Yody, pravda o roli Mikkelsena a noční natáčení

Šance, že se v Epizodě VIII objeví mistr Yoda, nyní prudce vzrostly. Navíc jsme se dozvěděli více o Galenu Ersovi a o tom, jak bude zapojen do děje Rogue One: Star Wars Story. Jaký má podíl na stavbě Hvězdě smrti a jaký je jeho vztah s ředitelem Orsonem Krennicem?


18 0
6.9.2016

Yoda a večerní natáčení

Frank Oz se netají tím, že hraní a dabování mistra Yody ho nesmírně baví. Už druhý rok po sobě propůjčil svůj hlas animovanému Yodovi ze seriálu Rebels, a když se připravovala scéna z filmu Síla se probouzívizí Rey, Oz dorazil do studia a byl nadšený, že se znovu nějakým způsobem může podílet na Star Wars.

Yoda sice viděn nebyl, ale alespoň byl během vize slyšet jeho hlas. Údajně Oz strávil celý den ve studiu a nadaboval spoustu kombinací toho, co by Yoda mohl říct, ovšem nakonec byla ve finálním sestřihu filmu použita pouze jedna věta. Nyní ale není vyloučeno, že se zbývající věty neobjeví v Epizodě VIII. Tentokrát prý ovšem existuje naděje, že samotného Yodu i uvidíme! Zatím se ale jedná pouze o nepotvrzené zprávy.


Mark Hamill v nedávné době přiznal, že natáčení Epizody VIII bylo náročné a občas se natáčelo i v noci, což je u Star Wars neobvyklé. Většina scén z předaleké gaxie se odehrává během dne a pokud jsme viděli nějaké noční scény, většinou se jednalo o scény na Coruscantu, kdy stejně herci hráli za zeleným pozadím. Noční scény se nejspíše natáčely na planetě Ahch-To, kam se v průběhu filmu Luke SkywalkerRey opět vydají.

(Plakát k Rogue One. Foto: Disney)

Galen Erso

Kolem role Madse Mikkelsena se toho povědělo hodně, ale prakticky jsme stále nevěděli, koho Mads bude hrát. Asi před měsícem a půl bylo odhaleno, že si Mads zahraje Galena Ersa, otce Jyn Erso, hlavní hrdinky filmu Rogue One: Star Wars Story. Galen bohužel nebyl viděn v prvním ani ve druhém traileru, ale něco málo o něm řeklo samotné studio Disney.

Galen se svou manželkou Lyrou byli vědci, kteří pracovali na výzkumu, který se zaměřoval na soustředění energie na jedno místo. Výzkum byl pochopitelně zamýšlen jako neškodný, ale jednoho dne před neznámou hrozbou manželský pár zachránil ředitel Orson Krennic. Ten se vzápětí dostal k výzkumu Ersových. Zatímco si Galen myslel, že Impérium využije jejich výzkum ke konání dobra, nakonec z jejich společné práce vzešla Hvězda smrti.

Galen si zřejmě uvědomí, co nevědomky provedl, a informuje základnu Rebelů, jak je ostatně slyšet v mezinárodním traileru, kdy Mon Mothma informuje Jyn Erso. Znenadání tak prosákla ven poměrně významná informace, kolem které se bude točit celý děj Rogue One. Jyn Erso tak bude muset napravit chyby svého otce a utkat se s Krennicem, který ale kdysi zachránil jejím rodičům život.

Na závěr přidáváme fotku nového droida, který se objeví v Rogue One:

Diskuze /16

Ralen

A já měl za to, že hvězdu smrti vyvinuly ty okřídlený bestie z druhé epizody, které dali plány Dookovi a ten je dal Palpatinovi :) Zdá se mi, že si to začíná odporovat :)

6.9.2016 | 23:47:58
Ralen

A já měl za to, že hvězdu smrti vyvinuly ty okřídlený bestie z druhé epizody, které dali plány Dookovi a ten je dal Palpatinovi :) Zdá se mi, že si to začíná odporovat :)

6.9.2016 | 23:47:58
sFík

Přesně, plán hvězdy smrti nám ukázali už na Geonosisu

#4 tom99 #7 Blackhand47XD
7.9.2016 | 1:13:48
tom99

#3 sFík: To sice jo, ale tak Galen Erso není žádný mladík, stejně tak ředitel Krennic. Během událostí Epizody II už určitě oba žili, proč tedy nemohl pracovat na svém výzkumu Galen a jeho žena už v té době? Nikdo zatím nemluvil, „kdy“ na tom pracovali…

#5 sFík
webmaster
7.9.2016 | 10:09:53
sFík

#4 tom99: Nojo, ale to by museli žít a hlavně být dospělí v epizodě 2 kdy ještě nebyl na světě třeba Luke a koukni kolik je Lukovi ve FA. Teda chápu že dlouhověko mortalita se moc ve světě SW neřeší.. i tak mi to přijde napováženou ..

#6 tom99
7.9.2016 | 11:19:43
tom99

#5 sFík: Pokud hraje Mads Mikkelsen postavu Galena Ersa, kterému je třeba 50 let, tak proč by to tak nemohlo být? Epizoda III se odehrává 19 let před Epizodou IV, ve stejném období, kde se odehrává Rogue One, a Epizoda II se zase odehrává 3 roky před Epizodou III. Tudíž, jestli počítám správně: 50–19–3=28, tudíž Galenu Ersovi by klidně mohlo být v Epizodě II 28 let, což už je pochopitelně věk, kdy mohl něco velkýho vymyslet, nemyslíš? :-)

webmaster
7.9.2016 | 12:27:01
Blackhand47XD

#3 sFík: Hvězdu smrti na Geonosis navrhli, ale nebyla dokonalá. Galen Erso byl vědec, který se zabýval energií a Krennic jej naverboval, aby mu pomohl plány dotáhnout dokonce.

webmaster
7.9.2016 | 13:17:49
Holldir

Nevím proč zmiňuješ epizodu 2 když s ní nemá ta postava vůbec nic společného. Prostě jim zachránil kejhák, dostal se k jejich výzkumu, viděl v něm dokončení starých plánů které mohly být staré klidně 50 let. A s jejich pomocí dokončili hvězdu…nevím co řešíte za debiloviny

7.9.2016 | 15:17:00
Londo

Přesně tak — jedna věc je samotná Hvězda smrti, druhá pak její zbraňové systémy. Ty mohou být z pozdějšího období.

7.9.2016 | 17:12:10
Railbot

Eh, vždyť je to pochopitelné. Celé je to o soustředění energie tj. hlavní zbrani hvězdy smrti. V prequelech Death Star je sice už navržena, ale to neznamená, že už měli i vymyšlen zbraňový systém. Nebo klidně mohli, ale mít realizace je věc druhá a k tomu jim pomohl zmíněný výzkum. Nevidím tam absolutně žádný problém v kontinuitě.

7.9.2016 | 19:53:29
Konor123

spíše je to mylšný tak-že sestrojil paprsek co použili na zníčení Alderanu :)

7.9.2016 | 20:26:09
vivatis

Ano, Geonosiané navrhly Hvězdu Smrti a je pravda, že co bylo na tom hologramu do očí bijící je právě dělo a ten talíř. Ovšem i když to Geonosiané navrhly tak to neznamená, že navrhly i jak nebo co to bude střílet. Přeci jenom používali velmi primitivní zbraně. Impérium pak jednoduše vyvýjelo technologii toho paprsku. Upřímně, jsem si vždycky říkal, že ty mravenci jsou moc primitivní na to, aby dokázali navrhnout celou Hvězdu Smrti. :D

7.9.2016 | 20:45:40
Railbot

Geonosiané primitivní? A ty továrny na výrobu všech možných droidů tam postavili skřítci, co? :)

#16 dovahkiin
8.9.2016 | 1:03:45
lasky121

Zdareček, pořád se tu mluví o Geonosanech ale to je podle mě chyba, Geonosiané byli ve spolku separatistů, což byla obchodní federace a další rasy proti republice, takže společnými silami bych řekl…

#15 Railbot
8.9.2016 | 13:21:20
Railbot

#14 lasky121: uhodil jsi hřebík na hlavičku. Death Star mohla navrhnout třeba Techno unie.

8.9.2016 | 14:33:45
dovahkiin

#13 Railbot: stejně jako Hvězdu Smrti, ty továrny tam taky nemuseli postavit Geonosiané, ale souhlasim, že nejsou primitivní, měli i svoje letadýlka, tak zas špatně na tom být nemohli

8.9.2016 | 19:24:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců