Tangled (Na vlásku: Seriál) Gothel

Gothel

Gothel

Žena, která využívala čarovnou sílu, aby zůstala stovky let mladá.

Sezóny 2
2010 - 2020

Když byla Gothel téměř u konce svého života, tak byla svědkem toho, že z oblohy spadla čistá kapka slunečního svitu a stvořila tak magickou květinu s léčivými schopnostmi. Když květině někdo zazpívá zaklínadlo, tak dokáže léčit nebo se stane mladší a hezčí. Gothel se rozhodla před ostatními polohu květiny tajit a využívala ji k tomu, aby zůstala mladá a žila navěky.

Vše se změnilo, když byla královna Corony smrtelně nemocná a zároveň těhotná. Celé království tedy začalo pátrat po vzácné květině, aby královnu vyléčila. Jednomu strážnému se květinu podařilo najít a královna pozřela vývar z magického květu, což způsobilo, že se uzdravila a magické schopnosti se přenesly na její dosud nenarozené dítě, Lociku.


Když se Locika narodila, měla na rozdíl od svých rodičů, kteří měli hnědé vlasy, vlasy zlaté. Ještě v tu noc, kdy se narodila, se Gothel vloupala do paláce a zjistila, že vlasy Lociky mají magické schopnosti květiny. Proto se rozhodla malou princeznu unést, vychovávat ji v ústranní ve věži a využívat její magické vlasy pro své účely.

Takto spolu s princeznou žila skoro osmnáct let. Na Locičiny osmnácté narozeniny podnikla trochu delší cestu od věže, aby Locice přinesla barvu z lastur, kterou si princezna přála. Locika však mezitím poznala Flynna, s nímž se vydala do světa, takže když se Gothel vrátila, našla jen prázdnou věž.

Okamžitě se vydala Lociku hledat a zjistila, že nebude tak lehké ji přivést zpět. Díky lsti se pak k ní Locika vrátila a odešla s ní do věže, ale řekla jí, že se bude celý život vzpouzet, protože už viděla, jaký je život mimo věž a zjistila, že je ztracenou princeznou Corony.

Do věže se pak dostal Flynn, aby Lociku zachránil, a Gothel jej bodla do břicha. Locika ji prosila, aby jí dovolila Flynna uzdravit, a pak že s ní dobrovolně odejde pryč. Gothel s tím souhlasila a nechala ji Flynna vyléčit, než to však stihla udělat, tak jí Flynn vlasy odstřihl kusem střepu. V ten okamžik začal na Gothel doléhat čas a ona se rozpadla v prach.

Gothel se objevila v…

  • Na vlásku
  • Na vlásku: Seriál

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Tangled na českém Disney Channel

Pokud neumíte moc dobře anglicky a marně čekáte na české titulky, které se nedostavují, tak se můžete na seriál Na Vlásku podívat na české stanici Disney Channel, který vysílá nové díly v každý všední den.

Nepřehlédněte

Ohodnoťte si postavy ze seriálu Tangled

Ohodnoťte si postavy ze seriálu Tangled

Protože se příběhy v seriálu Tangled dále rozvíjí, rozhodli jsme se pro vás aktualizovat naši databázi postav a herců. Postavy spolu s herci najdete uvnitř článku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás