Tangled (Na vlásku: Seriál)
88/100 - 8×

Tangled(Na vlásku: Seriál)(Rapunzel's Tangled Adventure)

Seriál Na vlásku sleduje počínání Lociky, která se seznamuje se svými rodiči, královstvím a lidem v Coroně, a zjišťuje, že se toho musí ještě hodně naučit, než doopravdy přijme svůj královský osud a vdá se. Locika vyhledává nová dobrodružství, což se nelíbí jejímu otci, a na cestě ji doprovází okouzlující Evžen, kurážný Pascal, věrný kůň Maximus a další její noví přátelé.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Disney Channel | 23 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Zachary Levi (Flynn Rychlík), Mandy Moore (Locika), Eden Espinosa (Cassandra), Dee Bradley Baker (Pascal), Dee Bradley Baker (Maximus), Donna Murphy (Gothel), M.C. Gainey (Kapitán stráží), Clancy Brown (Král Frederic), Julie Bowen (Královna Arianna), Jeremy Jordan (Varian), Richard Kind (Monty), Ron Perlman (Bratři Přerazilové), James Monroe Iglehart (Lance Valibuk)

Gothel

Gothel

Žena, která využívala čarovnou sílu, aby zůstala stovky let mladá.

Sezóny 2
2010 - 2020

Když byla Gothel téměř u konce svého života, tak byla svědkem toho, že z oblohy spadla čistá kapka slunečního svitu a stvořila tak magickou květinu s léčivými schopnostmi. Když květině někdo zazpívá zaklínadlo, tak dokáže léčit nebo se stane mladší a hezčí. Gothel se rozhodla před ostatními polohu květiny tajit a využívala ji k tomu, aby zůstala mladá a žila navěky.

Vše se změnilo, když byla královna Corony smrtelně nemocná a zároveň těhotná. Celé království tedy začalo pátrat po vzácné květině, aby královnu vyléčila. Jednomu strážnému se květinu podařilo najít a královna pozřela vývar z magického květu, což způsobilo, že se uzdravila a magické schopnosti se přenesly na její dosud nenarozené dítě, Lociku.

Když se Locika narodila, měla na rozdíl od svých rodičů, kteří měli hnědé vlasy, vlasy zlaté. Ještě v tu noc, kdy se narodila, se Gothel vloupala do paláce a zjistila, že vlasy Lociky mají magické schopnosti květiny. Proto se rozhodla malou princeznu unést, vychovávat ji v ústranní ve věži a využívat její magické vlasy pro své účely.

Takto spolu s princeznou žila skoro osmnáct let. Na Locičiny osmnácté narozeniny podnikla trochu delší cestu od věže, aby Locice přinesla barvu z lastur, kterou si princezna přála. Locika však mezitím poznala Flynna, s nímž se vydala do světa, takže když se Gothel vrátila, našla jen prázdnou věž.

Okamžitě se vydala Lociku hledat a zjistila, že nebude tak lehké ji přivést zpět. Díky lsti se pak k ní Locika vrátila a odešla s ní do věže, ale řekla jí, že se bude celý život vzpouzet, protože už viděla, jaký je život mimo věž a zjistila, že je ztracenou princeznou Corony.

Do věže se pak dostal Flynn, aby Lociku zachránil, a Gothel jej bodla do břicha. Locika ji prosila, aby jí dovolila Flynna uzdravit, a pak že s ní dobrovolně odejde pryč. Gothel s tím souhlasila a nechala ji Flynna vyléčit, než to však stihla udělat, tak jí Flynn vlasy odstřihl kusem střepu. V ten okamžik začal na Gothel doléhat čas a ona se rozpadla v prach.

Gothel se objevila v…

  • Na vlásku
  • Na vlásku: Seriál

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Tangled na českém Disney Channel

Pokud neumíte moc dobře anglicky a marně čekáte na české titulky, které se nedostavují, tak se můžete na seriál Na Vlásku podívat na české stanici Disney Channel, který vysílá nové díly v každý všední den.

Nepřehlédněte

Ohodnoťte si postavy ze seriálu Tangled

Ohodnoťte si postavy ze seriálu Tangled

Protože se příběhy v seriálu Tangled dále rozvíjí, rozhodli jsme se pro vás aktualizovat naši databázi postav a herců. Postavy spolu s herci najdete uvnitř článku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama