The Middle (Průměrňákovi)
93/100 - 138×

The Middle(Průměrňákovi)

Frankie s Mikem se snaží uživit svou rodinu a vychovávat tři děti. Nejstarší Axl je oblíbený kluk, se kterým mlátí puberta. Sue se nikdy nic nedaří, ale i přesto je stále optimistická a nikdy se nevzdává, a nejmladší Brick je knihomol s divnými zlozvyky.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | ABC | 24 minut
žánr
Komedie, Rodinný
hrají
Patricia Heaton (Frankie Heck), Neil Flynn (Mike Heck), Charlie McDermott (Axl Heck), Eden Sher (Sue Heck), Atticus Shaffer (Brick Heck), Daniella Bobadilla (Lexie), Brock Ciarlelli (Brad Bottig), Beau Wirick (Sean Donahue), Greer Grammer (April), John Gammon (Darrin McGrew), Chris Kattan (Bob Weaver)

Jakub Nemčok: Jak vzniká dabing pro Průměrňáky

Jakub Nemčok: Jak vzniká dabing pro Průměrňáky

Průměrňáci patří k seriálům, u kterých musíte slyšet velmi povedené české znění. Do zákulisí jsme se vydali s dabérem Jakubem Nemčokem, který nám popsal, jak vypadá takový běžný den ve studiu. Zároveň se můžete těšit na devátou sérii, která je z poloviny hotová.

10 0
20.5.2018

Jakub Němčok se odmalička věnuje dabování do češtiny. Devatenáctiletý dabér má na svém kontě nasbíranou spoustu rolí. V seriálovém světě propůjčil hlas hercům, jako je Chandler Riggs (The Walking Dead), David Mazouz (Touch) nebo Isaac Hempstead Wright (Game of Thrones). Jeho hlasem také promlouvá Brick, kterého hraje Atticus Shaffer v seriálu The Middle. Vydejte se tedy s námi na krátkou procházku zákulisím a průvodce nám bude dělat právě Jakub.

Jak ses k seriálu dostal? Znal jsi Průměrňáky už dřív?

K seriálu nebo jakémukoliv filmu jsem se dostal tak, že jsem byl osloven studiem, na přání režiséra, který si mě vybral. Průměrňákovi byl můj první seriál, ve kterém jsem měl hlavní roli, a zároveň je to nejdéle dělaný seriál, kterého jsem součástí… Dříve jsem ale Průměrňáky vůbec neznal a rozhodně jsem netušil, že bych Bricka mohl dělat až doteď.

Díváš se na seriál pravidelně? Dáváš přednost originální verzi nebo vaší nadabované?

Abych řekl pravdu, tak na Prima Comedy Central koukám na Průměrňáky docela často. Než si složitě hledat anglické znění s titulky, preferuji radši právě dabing. Dle mého názoru je to jeden z pořadů, kde se mi český dabing líbí a často to zní i lépe než originál.

Za jak dlouho máš nadabovaný jeden díl a jak probíhá takový běžný den ve studiu?

Jeden nadabovaný díl mi trvá tak 10–20 minut podle toho, jak je Brick ukecaný, což je docela často. A probíhá to asi jako v každém studiu, ať už jde o dabing nebo zpěv. Přijdu do studia, pohodlně se usadím (je dobré mít po ruce vodu) a jede se… Dříve mi vždycky scénu pustili a pak jsme jeli. Ovšem teď už jedeme většinou na první dobrou. Občas se to přetočí kvůli špatné intonaci, délky repliky nebo šumlům.

(Brick dává Jakubovi někdy pořádně zabrat. Foto: Jakub Nemčok)

Máš nějakou nezapomenutelnou vzpomínku na nepovedené klapky?

To už ani nevím. Jelikož jich bylo tolik, tak nevím. Ale rozhodně, když mluví o těch svých knížkách. Než tam vymluvím všechny ty postavy a vůbec celý děj, tak to dá celkem zabrat.

Jaké jsou podle tebe výhody a nevýhody při tvorbě dabingu?

Řekl bych, že kvalita. Ať už výhoda či nevýhoda. Nějací režiséři si na českém dabingu nechají opravdu záležet a snaží se vyplnit každou skulinku, aby člověk nic nepoznal. Ovšem jinde je to odbyté. Jak intonačně, tak s délkou stopy a jeden herec klidně dělá několik důležitých postav… To mi vůči vyhlášené kvalitě českého dabingu přijde jako škoda.

Jak to vypadá s přípravami na nejnovější devátou řadu?

Jak dorazila devátá série, tak jezdím každý týden tak na šest dílů a už máme hotovou půlku. Jinak jedeme fakt scénku za scénkou.

Jaká je tvá oblíbená scéna? Byly s ní při dabování nějaké problémy?

Asi jednou z mých oblíbených scének je, když se Brick učil řídit. Jak se před ním rodiče schovávali, aby nemuseli sedět vedle něj při řízení, mi přišlo vážně komické. Ale na nějakou významnou scénu, se kterou by byl problém, si nevzpomínám.

(Bricka ty auta vážně berou. Foto: ABC)

Chtěl by ses někdy setkat s představitelem seriálového Bricka (Atticus Shaffer)?

Rozhodně.

V čem si přijdeš s Brickem podobný, nebo naopak rozdílný?

Asi nejvíce jsme si podobní v tom, že oba nevypadáme na svůj věk. Jinak to bude vše. Přece jen je docela divný, ale hraje to fakt dobře.

Může se dabování věnovat každý? Co je při dabování největším kamenem úrazu a jak tomu předcházíš?

Řekl bych, že může, ale já to dělám roky. Vlastně člověk k tomu potřebuje umět jen číst, správně mluvit a dobře to zahrát. Ale musí to zvládat všechno dohromady, a když jsem viděl lidi, kteří to zkoušeli, tak to nezvládali dávat dokupy. Soustředili se, aby se trefili nebo aby správně začali. Chce to jenom čas, než tohle všechno člověk ovládne.

Máš nějaké rady pro začínající dabéry?

Začínajícím dabérům doporučuji shodit veškerou trému před mikrofonem a ničeho se nebát. Kromě zvukaře a režiséra vás nikdo neslyší ani vlastně nevidí a cokoliv se může kdykoliv přetočit. Jen se nebát a rozjet to. Já si pamatuju, že ze začátku jsem taky měl párkrát problém, ale není se čeho bát.

Jak se vám líbí Brick v podání Jakuba Němčoka?

Diskuze /1

Lena3

U Průměrňáků se mi dabing moc líbí :-) V televizi to běží furt, už to znám nazpaměť a stejně se u toho vždycky řežu :D

20.5.2018 | 20:52:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kde si seriál pustit online?

HBO GO ve své videotéce nabízí všechny dosavadní díly s českými titulky nebo s českým dabingem.

Nepřehlédněte

Jakub Nemčok: Jak vzniká dabing pro Průměrňáky

Jakub Nemčok: Jak vzniká dabing pro Průměrňáky

Průměrňáci patří k seriálům, u kterých musíte slyšet velmi povedené české znění. Do zákulisí jsme se vydali s dabérem Jakubem Nemčokem, který nám popsal, jak vypadá takový běžný den ve studiu. Zároveň se můžete těšit na devátou sérii, která je z poloviny hotová.

Reklama

Trailer k poslední řadě

Thumbnail Play icon

Nejlepší postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama