The Newsroom Hudba z Newsroomu

Hudba z Newsroomu

Hudba z Newsroomu

Během první sezóny si pro nás tvůrci nachystali do některých dílů hudební vsuvky. Na jaké písničky jsme v první polovině sezóny mohli narazit?

0 0
23.8.2012

Začneme druhým dílem s názvem „News Night 2.0“. V tomto díle jsme se dočkali dvou písniček. První z nich je písnička od britské rockové skupiny Radiohead s názvem High and Dry.

Radiohead nejsou na hudební scéně nováčci, kapela vznikla už v roce 1985. Je známá svým alternativním stylem hudby, ale i prodeje. Jejich úspěch je zaznamenaný i v časopise Rolling Stone, kde jsou zařazeni na 2. místo mezi nejlepšími umělci 21. století. Písnička High and Dry se nachází na druhém albu The Bends a řadí se mezi nejúspěšnější hity kapely.


Druhou písničkou, která se často hraje i v karaoke barech, je písnička od americké zpěvačky Colbie Caillat – Bubbly. Colbie se na americké hudební scéně řadí mezi nováčky, její první album vyšlo v roce 2007.

Písnička Bubbly se nachází na jejím debutovém albu Coco a je jedinou písničkou, která se dostala do top 10 nejhranějších písniček v Americe. Tuto písničku znají lidé po celém světě.

Třetí díl patřil písničce od americké zpěvačky a producentky India.Arie. Celým jménem India Arie Simpson je vítězkou Grammy a na hudební scéně se pohybuje od roku 2000. Písnička Video pochází z jejího prvního alba Acoustic Soul, kterého se celosvětově prodalo víc než 3 miliony kusů.

To by byl díl třetí, nyní přejdeme ke čtvrtému dílu s názvem „I´ll Try to Fix You“. I v tomto díle jsme narazili na dvě písničky.

Začneme méně známou písničkou od kapely Michael Franti & Spearhead s názvem The Sound of Sunshine. Kapela Michael Franti & Spearhead se věnuje různým žánrům hudby od hip hopu až po jazz. Písnička pochází z alba se stejným názvem, které bylo vydané v roce 2011. Zajímavostí je, že se na albu podílel i italský zpěvák Jovanotti.

Druhou o mnoho známější písničkou je Fix You od kapely Coldplay, britské rockové skupiny, která funguje už přes 16 let. Během tohoto období dosáhla kapela mnohých celosvětových úspěchů, patří jim například prvenství v celosvětově nejprodávanějším albu – X&Y z roku 2005.

Právě písnička Fix You pochází z tohoto alba a váže se k ní příhoda, že byla vytvořená pro otce Gwyneth Paltrow, který zemřel. Mimo jiné se hraje i na stadioně hokejového klubu Montreal Canadiens.

Pátý díl s názvem Amen patřil opět jednomu hudebnímu klasikovi a tím byl Lionel Richie. Dlouholetá stálice hudební scény začala svoji kariéru v roce 1968 v kapele Commodores. V roce 1982 se pustil do vlastní hudební kariéry. Písnička Hello pochází z druhého sólového alba s názvem Can´t Slow Down. Hello byla jedničkou v amerických hitparádách ve třech různých řebříčkách a je považovaná za Richieho nejznámější písničku. 10 různých cover verzí a mnohokrát použitá ve filmech a seriálech, to podtrhuje úspěch této písničky.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás