True Detective (Temný případ)
93/100 - 376×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

S04E06: Night Country: Part 6

S04E06: Night Country: Part 6

Danvers a Navarro konečně získávají odpovědi na své otázky, díky čemuž se pravda týkající se vědecké stanice Tsalal pomalu odkrývá.

19.2.2024
983 000
1 hodina 13 minutHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
martin2

4 série hrůza, vhodné tak na festival menšin nebo feministek.

6.6.2024 | 11:12:11
OndraHH

děs běs, poprvé co jsem nějaký díl nedokoukal… :-(

15.3.2024 | 7:52:41
Callion

Celou dobu sem seriál obhajoval, nevadí mně ženská tématika a hlavní hrdinky, naopak. Ale poslední díl? Normálně jsem se chvílema musel smát. Například téměř umrznutí v Tsalaal, ale jen co naskočil proud, tak si vzali jejich auto, který tam bylo CELOU dobu a dojeli k ženským pro důkazy… Tak proč si nenasedli do auta při té sněhové bouřce a nezapnuli si topení? Banda babiček vybavená puškami, achjo ty vole. Jazyk? Evangeline je co, mrtvá? Duch? Něco mezi?

Finále absolutní garbage a to sem celou sérii obhajoval.

23.2.2024 | 9:55:44
bublifuk

Proč ty ženský neměly s sebou alespoň ten cepín, když lezly dovnitř? Proč se elementárně nejistily, když byly varovány, že se tunely propadají? Proč si dělaly ohýnek v největší hale? Proč Fosterová měnila bundy? No dobře, protože příběh… I ty tunely byly třeba delší, ale prostě to sestříhli… Ale… Když se Clark po odjezdu zásobovače opět schoval do tunelu… jak za sebou zamaskoval ten poklop, když uvnitř pátrala policie? Nebo ho zamaskoval ten tajemný někdo kdo přinesl jazyk? Zklamalo, že mezi uklizečkami nebyla alespoň jedna tělesně postižená transgenderfluidně nebinární Afroameričanka, ale jen duálně utlačované ženy-Inuitky a běloška s postiženou rukou. U toxických odpadů z těžby pomáhající optimálně rozpouštět permafrost a obnovit prehistorický život… jsem se už rozchechtal…

21.2.2024 | 22:25:20
Ciri

Z celé této série byl koukatelný předposlední díl. Na tento poslední jsem koukala s pusou otevřenou a říkala si wtf? Banda uklízeček, která se na konci krásně semkla… Ach jo, toto je návod, jak zabít dobrou detektivní sérii. Toto je ten důvod, proč si čas od času pustím film/seriál staršího data. Tam tyhle sračky nejsou.

20.2.2024 | 14:28:55
Bobr007SVK

A ja ani vlastne neviem ako to dopadlo :D preco tam bol jazyk, preco sa stretli na terase alebo sa nestretli, preco bola jaskyna tak blizko, preco tam mali poklop…atd.

20.2.2024 | 8:52:45
Kothy

Trochu zklamani…

20.2.2024 | 1:08:01
Orchoose

Ja nerikam ze chlap nemuze zkurvit serial , ale kdyz ho zkurvi zenska tak to ma vzdycky stejne rysy, Rings of Power , Witcher, Wheel of Time, STD a ted True Detective atd atd. Opusteni veskere logiky, veci se proste dejou, vsechno je vypraveno skrz emoce, kazda postava musi stravit min 5. mluvenim o svych vnitrnich pocitech. Sceny ktere maji vypadat epicky jsou trapne , sceny ktere maji byt smutne jsou smesne. A klasicky rys kde ignorujou puvodni divaky kteri sledujou serial roky, a napisou novou serii jako by cilovi divaci byly 16lete holky, to nechybi nikdy.

20.2.2024 | 1:00:15
James_-

Promarněný potenciál :/ Po slibném předchozím díle, zklamání

19.2.2024 | 23:23:19
Lex Luthor

True Detective noční krajina je případ o ničem snad nebude žádná další takováhle slátanina a nezničí to značku True Detective

19.2.2024 | 20:31:22
1

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama