The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Spoilerová diskuze

Do této diskuze vstupujte pouze a jenom, pokud chcete zná spoilery z natáčení, nebo pokud chcete ostatním sdělit, jaké nové spoilery z natáčení aktuálně jsou.

ori

#2000 Patrik_38: Určite nie v jeden deň :D ale prvá séria World Beyond by podľa teórií mala nadväzovať na finále 10. série, takže treba dokončiť aj ten seriál aby mohli finále pustiť.

webmaster
9.7.2020 | 12:01:15
Leon

Už by to nějaké světlo na konci tunelo chtělo. Tento stav, kdy víme, že nic nevíme, a neznáme žádné datum, je dost nepříjemná. Když člověk zná datum vysílání, tak je čekání hned jiné, protože se může připravit a těšit :D Mně by osobně bez problému vyhovoval stav, kdyby letos bylo už jen finále 10. řady a první půlka Fearu. Pořád by to bylo 9 epizod TWD, a to se počítá.

#2003 ori
10.7.2020 | 22:01:15
ori

#2002 Leon: Tak poznáme dátum, koniec mesiaca (neviem ktoré dni presne), vtedy sa určite dozvieme dátumy premiér. Tento rok bude určite to finále, prvá séria WB a prvá polka 6. série Fearu takže aspoň niečo. 11. séria samozrejme tento rok určite nebude.

webmaster
10.7.2020 | 22:14:56
Janeqq

Co je pravdy na tom, že S11 bude poslední ? Dneska vyšel nějaký teaser na ofiku TWD a všichni mluví o tom, jak po S11 bude TWD konec. T or F? https://www.facebook.com/…459124480204

#2005 sonulle
9.9.2020 | 19:16:51
sonulle

#2004 Janeqq: Oficiální stránky to potvrdily. 11. série poslední, má mít 24 dílů a v možném spin-offu uvidíme nejspíš Melissu McBride a Normana Reeduse, Je plánovaný na rok 2023.

9.9.2020 | 21:00:44
Leon

Co tak náhle? Kvůli Covidu-19? Nebo to podřizují filmům s Rickem, ve kterých by měly dějové linky postav z TWD finišovat? Ale těch 24 dílů stejně rozporcují na min. 2 roky, ne?

#2007 Marcus Flavius #2008 ori
10.9.2020 | 4:39:50
Marcus Flavius

#2006 Leon: Tak může to být Covid, je pro AMC asi složitější a dražší držet herce tak dlouho pod smlouvama , když máš nejistý natáčení..U seriálů co trvají dlouhou dobu je bohužel někdy problém vytíženost hereců, na začátku jim to nevadilo, postupem let je to jiný..A nebo chystají návaznost na filmy s Rickem, nebo sloučí Fear a Walking Dead dohromady..seriál je moje srdcovka, tak mě ta zpráva zdrtila, ale nechám se překvapit co bude.

10.9.2020 | 6:06:55
ori

#2006 Leon: Tak ono sa blíži koniec predlohy, áno hovorili že môžu pokračovať aj ďalej ale zrejme sa rozhodli že budú pokračovať inými seriálmi. Aj Kirkman kedysi vravel že komiks len tak neskončí a potom ho ukončil.

webmaster
12.9.2020 | 9:19:33
Leon

Chápu, já to respektuji, ale pravda je taková, že spin-offy TWD zatím nedokázaly vstoupit ze stínu hlavního seriálu. Fear mám rád, ale TWD byl vždy v mnohém lepší. A další projekty jsou stále ještě zahaleny mnoha nejasnostmi, takže mám docela nervozitu a trochu smutek z toho, že najednou oznámili konec seriálu, když ještě nedávno slibovali minimálně další série.

#2010 heminstein
13.9.2020 | 5:55:05
heminstein

#2009 Leon: Taky mě to mrzí. Spin-off vůbec nesleduju. Na druhou stranu končit se má v nejlepším. Lepší když to kvalitně ukončí po vyčerpání námětu z komiksu, než aby další série byla jen nastavovaná kaše s upadající kvalitou.

#2011 ori
13.9.2020 | 19:10:03
ori

#2010 heminstein: Presne preto aj Kirkman skončil komiks, lebo už nevedel vymyslieť nič čo mu nepripadalo ako zbytočné naťahovanie.

webmaster
13.9.2020 | 20:21:57
sonulle

Tak potvrzené je, že Connie přežila jeskyni. Asi ji vidíme živou, s nikým se nesetká (nepotvrzené), údajně kvůli tomu byli dotáčky ve finále (postprodukční nedodělávky) jak to nazývala AMC. Mám to z chatovací skupiny, kde to věděly dříve než se objevily včerejší spoilery, samozřejmě po tom, co rádoby novináři dostali díly do schránek. :). Jinak Daryl a Carol přežijí ( kdo to nečekal?), udajně se usmíří, vše odpuštěno, objetí a zmínka o Novém Mexiku, tak že by spin-off směřoval tím směrem? Norman si údajně pořídil nový dům v Kalifornii a Greg Nicotero zveřejnil vzkaz pro Melissu a Normana v podobě písně Kalifornia. Že by náhoda.

15.9.2020 | 7:33:45
sonulle

Beatrice a Carol jsou spolu, když procházejí hordou. Beatrice je bodnuta šeptačem do nohy. Chodci ji obklíčí a sežerou. Beatrice říká Carol, ať vyzvedne náklad (nevím co přesně). Carol se podaří uniknout. Carol, Lydia, Jerry, Luke odvádí stádo. Betovi dojde co dělají. Betu sleduje Negan, který na něho zaútočí. Negan je poražen. Beta se ho snaží zabít, ale zachrání ho Daryl a společně Betu porazí. Daryl mu vrazí nůž do oka. Beta umírá a vzpomíná na společné momenty s Alphou. Mrtví ho začnou žrát a během toho přijde o masku. Negan je šokován protože ho zná. Ptá se Daryla jestli ví, kdo to byl. Daryl řekne: Jo nikdo! Smrt Bety bude údajně epická. Carol a Daryl mají rozmluvu, udobří se, obejmou. Carol má pocit, že v životě nemá nic jiného (asi myslí než válku, smrt, zabíjení a podobně). Daryl řekne, že má jeho a stále je tu ta cesta do Nového Mexika. Carol, ale odpoví, že ještě mají na práci něco jiného. Lydie dostává masku její matky od Negana. Lydie v ní vede stádo (odvádí). Má vidiny o své matce, ta jí volá. Lydie je vede k útesu a je ochotná tam spadnout s nimi, ale Carol ji zachrání. Carol je sama odhodlána skočit z toho útesu. (Moc to nechápu a ve výsledku mi to příjde dost divné, vzhledem k dílu 10×14). Lydie ji však zachrání. Obě si padnou do náruče. Lydie pak zahazuje masku své matky. Virgil dorazi k opuštěnému táboru Oseánských, znovu ho uvidíme ke konci epizody. Connie je viděna pokrytá krví a naprosto vyčerpaná, upadne a v tomto stavu ji najde právě Virgil. V nemocnici, vlezou tam šeptači, Gabriel řekne všem,a by se evakuovali. Gabriel se jim snaží koupi čas. Judith je jediná s dětí, která neodchází. Gabriel ji řekne ať odejde a ona nakonec odchází. Šeptači ho zajmou a chtějí ho zabít, v tom je někdo bodne do zad. Je to Maggie a její Ninja kamarád(ka) (není odhalen). Maggie a Gabe se po bitvě vrací Aaron, děti a další jsou v pořádku. Maggie a Judith mají krásné shledání. Rosita se v epizodě skoro nevyskytuje ( natáčela pro Netflix Selenu). Kelly a Daryl jsou údajně skvělé duo. Beta a Beatrice jsou jediné dvě úmrtí. Ta epizoda má prý mnoho epických momentů, ale může být zklamáním pro ty co čekají legendární koec šeptačů. Vlastně nevím, co ta věta má znamenat.

#2014 ori
19.9.2020 | 22:00:17
ori

#2013 sonulle: Oooo tak toto sa mi páči, Betova smrť je lepšia ako v komikse, tam som bol dosť sklamaný. Som rád že Gabe prežije ale mrzí ma že nezistíme kto je ten maskáč.

webmaster
20.9.2020 | 8:41:32
ori

Ku smrti Bety: Daryl mu vrazí nože do oboch očí a jeho smrť budeme vidieť z jeho pohľadu, ako ho Alfa volá a zombíci ho budú odnášať do „neba“, potom bude strih do skutočného sveta ako ho budp trhať na kusy :D

webmaster
23.9.2020 | 21:17:00
Patrik_38

Škoda že tam nebol rozhovor Maggie s Neganom :D

1.10.2020 | 19:26:44
Ponine94

Já vám nevím, smrt Bety jsem čekala trochu… epičtější, když má být epická. Tohle bylo strašně snadný. Ale jinak se mi díl líbil. :)

#2018 Patrik_38 #2019 ori
1.10.2020 | 21:36:17
Patrik_38

#2017 Ponine94: No.. Čakal som že ten súboj bude dlhší, ako keď Daryl bojoval s Betou v 9. sérií

2.10.2020 | 11:11:32
ori

#2017 Ponine94: V komikse to bolo ešte horšie, tam ho jednoducho zastrelili :D

#2020 tobi999tomas #2021 Řízkáč
webmaster
3.10.2020 | 7:05:33
tobi999tomas

#2019 ori: Oproti komiksu, Beta tady rozhodně odešel mnohem lépe. Ale… velký ale, ten „souboj“? To mu se nedá ani říkat souboj, to byla spíš dětská rvačka, kterou jsme vždycky provozovali když jsme byli ve 4. třídě na základce. Mohli ten souboj rovnou adaptovat z toho komiksu a hlavně jsme přišli o ikonický moment z toho komiksu, protože ten moment, změnil průběh Neganova příběhu. I ta finální scéna se Společenstvím byla lépe adaptována než ten „souboj“. :D

#2023 ori
3.10.2020 | 10:08:33


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama