X-Men Edňáci hodnotí film Logan

Edňáci hodnotí film Logan

Edňáci hodnotí film Logan

Film Logan je už nějaký ten den v kinech a je potřeba se podívat, co říká na tento film naše redakce. Jak tedy hodnotíme poslední Wolverinovo dobrodružství, kde se se svou rolí loučí Hugh Jackman a Patrick Stewart, kteří se objevili hned v prvních X-Menech v roce 2000?


21 0
5.3.2017

@tom99

Na sólová dobrodružství Wolverina jsem se vždycky těšil, ale v prvních dvou případech jsem byl zklamaný. První Wolverine byl překombinovaný, vymýšlel si hloupé mutanty a příběh za moc nestál. Druhý Wolverine se sice držel při zemi, ale byl to takový nemastný neslaný film, který neurazil, ale v podstatě ani nenadchl. „Logan“ byla tak pro mě poslední spása na vykoupení adamantiového zvířete. A povedlo se. Jedná se o velice netradiční komiksový film, který bych vůbec nenazýval komiksový. Mangold si zkrátka půjčil pár postav z komiksů, zasadil je do relativně skutečného světa s uvěřitelnými problémy. Je to film, který dokazuje, že se nemusí zachraňovat světy a mrakodrapy nemusejí padat k zemi ve velkém, aby film dokázal, že může být skvostným dílem. Až v tomto filmu se dostaneme Loganovi pod kůži, to samé se dá říct i o Charlesi Xavierovi. Vynikající jsou i ostatní postavy, které dostávají tak akorát prostoru. A vůbec není nutné, aby byly všichni mutanti. I obyčejní lidé dokážou Wolverinovi a jeho přátelům pořádně zatopit. „Logan“ je velice netradiční film, který posunuje komiksový žánr zase o stupeň výš. Takhle si nějak představuji inovaci od tvůrců, když si propůjčí postavy podle předlohy a vymyslí si vlastní, originální příběh. Film je vážný, ale obsahuje takový zdravý humor, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Na takový snímek jsem dlouho čekal a jsem rád, že se to povedlo zrovna v případě Wolverina. Jedná se o velice důstojné rozloučení s nejednou velkou postavou.

(Charles Xavier přežil své studenty. Foto: Fox)


@Blackhand47XD

Kdybych vám měl popsat tenhle film, tak řeknu, že si máte představit rodinné drama s mutanty v hlavní roli, které pronásleduje vládní agentura. Oproti ostatním superhrdinským filmům má „Logan“ opravdu málo postav a staví na vztazích mezi nimi. Charlese Xaviera vidíme jako pomateného starce a Logan je zase nemocný muž toužící po smrti. Na scéně kromě nich vystupuje světloplachý Caliban a nemluvná Laura vypěstovaná ze zkumavky. Záporáci jsou jako obvykle posunutí na vedlejší kolej a jejich cílem je pouze štvát hrdiny jako divokou zvěř. Nakonec poté vyrukují s další kopií Logana, která do filmu opět přidává prvek padoucha se stejnými schopnostmi jako hrdina. Oproti ostatním filmům je Logan více lidský a ukazuje nám svět, který by mutanti nazvali postapokalyptický. Na světě jich již mnoho nezbývá a vláda se je snaží regulovat. Nyní k jednotlivým prvkům filmu. Humor je na dobré úrovni, hudba nijak nevyniká a film nabízí také pár momentů, které by se v klasickém blockbusteru nikdy nestaly a film díky nim působí reálněji. Příběh je ale vcelku předvídatelný, konec taktéž, ale na rozloučení s rolemi Xaviera a Logana to bohatě stačí. Herecké výkony byly opravdu na vysoké úrovni, každý do toho šel naplno a nejvíc překvapila mladičká Dafne Keen, jejíž kariéra je teprve na samém počátku. Film nebyl úplně dokonalý, ale dobrá hodnocení si rozhodně zaslouží. Za mě krásných 80%

(Uvidíme ještě Lauru v nějakém jiném filmu? Foto: Fox)

@Valada06

Osobně jsem samostatné Wolverinovy filmy nikdy moc nemusel, první film téhle trilogie jsem dokonce ani neviděl do konce. Nebylo to tím, že by mi nebyl sympatický představitel hlavního hrdiny, Hugh Jackman byl ve všech zbývajících X-men filmech naprosto skvělý, ale jejich zápletka mi vždycky přišla trochu zvláštní, přitažená za vlasy. To ale pro Logana neplatí. Příběh třetího dílu odsýpal od začátku až do závěrečných titulků, drží si tempo a Jackman odvádí v roli starého Logana excelentní výkon. Hned v závěsu za ním jsou Patrick Stewart jako devadesátiletý Profesor X, který už sice trpí stařeckou demencí, ale stále má své světlé chvilky, kdy před sebou zase vidíte toho starého a uvážlivého mentora. Oblíbíte si i mladou dívenku v roli X-23, která sice moc nemluví, ale o to víc si zamilujete její všeříkající pohledy. Filmu rozhodně pomohlo, že je přístupný pouze starším divákům, a nemusel se tak vůbec držet zpátky. Podle mě se jedná o důstojné rozloučení s Jackmanem i Stewartem po šestnácti letech a rád se na film podívám znovu.

Diskuze /26

Lex Luthor

Upřímně jsem měl z filmu smíšené pocity, smrt postav jsem čekal, uvidíme co bude dál jestli si Fox nechá prává na Logana a Profesora X.

#6 Ingimir
5.3.2017 | 20:50:50
Lucifrid

Mně se to líbilo. Čekala jsem průser, ale naštěstí se nedostavil. Ale odvařená z toho taky nejsem, protože to byla moc velká depresárna (což ale není špatně). Prostě fajn film :)

webmaster
5.3.2017 | 21:53:14
006

X- Men 1 šel v roce 2000 a NE 2001

5.3.2017 | 22:38:19
Dext3r

Společně s X-2 a First class nejlepší x-men(ovka) za mě. Jen mě trochu mrzí ta kontinuita, že to vlastně byla jenom alternativní realita a nenavazuje to nějak na předchozí filmy. Ale s tím se už moc dělat asi nedá vzhledem k tomu jakej v tom je bordel. Aspoň se mohli odpíchnout od původní trilogie. Jo a to R-ko tomu hodně pomohlo také. A vůbec. Kéž kdyby tu pitomou PG-13 a R-ko spojili dohromady :D . Stějně to v dnešní době nemá smysl.

#21 dameo
5.3.2017 | 23:07:46
Dext3r

No ještě dodatek. Už aby byl ke stažení nějaký pěkný BR-rip, ale to si ještě asi počkáme :(.

5.3.2017 | 23:15:18
Ingimir

#1 Lex Luthor: prečo by sa preboha Fox zbavoval práv na tých dvoch?

#8 Lex Luthor
5.3.2017 | 23:44:26
Remi91

Konečně film, který si Wolvie zasloužil. Moc mu pomáhá použité eRko. Akce je brutální, dobře natočená a přehledná. Dokáže vás správně zasáhnout. Z herců je cítit zápal pro věc, mladá debutantka Dafne Keen je úchvatná a celkově se casting vydařil na výbornou. Mám ale s Loganem dva zásadní problémy. Snímek je až příliš přímočarý. Slušelo by mu nějaké větší záhadno, promyšlenější linky, něco, co by vás skutečně překvapilo a přimělo říct „Páni, tak to jsem nečekal.“ Druhá výtka směřuje k úplnému závěru. Na konci jsem si připadal ochuzený. Jakoby chybělo dalších 10, 15 minut. Já na ně čekal do posledního řádku závěrečných titulků a ony nepřišly. Vyznělo to zkratkovitě. Nejspíš došly nápady. I tak jsem s filmem spokojený a rád se na něj podívám znovu. 70%

webmaster
6.3.2017 | 0:13:59
Lex Luthor

#6 Ingimir: co s nimi budou dělat dál, když už je zabili dobře profesor X má ještě mladší verzi, ale Awoi už taky uvažuje o odchodu a Hugh Jackman skončil definitivně.

#9 Billy the Kid #10 Blahar
6.3.2017 | 12:53:05
Billy the Kid

#8 Lex Luthor: staří skončili definitivně, i když hugh je relativně mlád, ale oni se spíše zaměří na mladé herce, wolverin nestarne takže ten je out, ale Mcvoy tam být může nadále :)

#12 Ratemus
6.3.2017 | 15:00:39
Blahar

#8 Lex Luthor: To trollíš ne?:D Proč by to prosimtě dělali? Wolverina recastnou, když budou potřebovat a McAvoy nejspíš pokračovat bude a i kdyby ne, tak za několik let k nějakýmu rebootu stejně dojde, vždyť je to jedna ze stěžejních značek Foxů. :D

překladatel
6.3.2017 | 16:24:31
Ratemus

Musim říct že je to nejbrutálnější nejkrvavější, nejdrsnější Wolverine a jeden z nejlepších X-men filmů, tedy asi na čtvrtém místě a rozhodně nejlepší Wolverine…Logan je opravdu depresivní a Laura je výborná…dostal jsem na jednu stranu přesně to, co jsem chtěl a sice Wolverina kterej seká hlavy, končetiny, nebere si servítky a vraždí o sto šest a to samé Laura ta tam porcuje co se do ní vejde…ALE, něco mi tam chybělo, příběh celkově je opravdu nudný a nejspíš na druhém místě, v popředí je jistě Wolverine jako takový…choreografie bojů je trochu horší než ve Wolverinovi (druhý film) ale za to jsou mnohem syrovější a naturalističtěj­ší…Logan je mnohem lidštější a pořád jen kulhá, kašle a chrchlá ale pohoda…konec je výborný ale neposadil mě na prdel…ve výsledku jde o důstojné rozloučení s postavou (Jackmanem) at už umře nebo ne…nechci spojlerovat…jinak padouch tam snad není žádný, opravdu ty záporné postavy jsou nevýrazné až k ničemu…no a Charles, ten tam podle mě být vůbec nemusel, zahrál to skvěle a chemie mezi ním a Loganem je skvěle zahraná…za mě je to jedna z lepších XCU ale ne nejlepší ale nejlepší solovka to jistě je, Jackman je kapacita…za mě skvělé ale na plný počet to není…

6.3.2017 | 17:58:20
Ratemus

#9 Billy the Kid: Wolverine stárne, jen pomaleji než obyčejný člověk

6.3.2017 | 17:59:42
Liborias

Ono, když se nad tím člověk zamyslí, tak je tam strašně moc nesmyslů. Ale tak nějak to nevadí a stejně je to parádní podívaná. ! Jen abyste tak nějak tušili o čem mluvím. Připadne vám normální, držet starého invalidního pána ve staré převrácené plechové vodárně uprostřed mexické pouště… dokážete si představit, jaké musí být uvnitř té rozpálené kisny klima? Ten Logan je hrozná svině :-D A klidně si to rozeberte políčko po políčku, takových nelogičností je tam spousta. Ale filmu to kupodivu nevadí, budete si užívat postapo atmosféru ve světě, který vlastně vůbec není postapo. Všechny tam masakruje troska, co se se sotva drží na nohou. V supertajném výzkumáku vyrostou děti, které sice nikdy neviděly slunce, ale řízení auta mají zřejmě vrozené. Všechny podstupují tvrdý výcvik, ale to jim nezabrání aby byly neskutečně obézní, důležité je, že jsou genderově a rasově vyvážené. Ale v konečném důsledku si tyto hlouposti ani neuvědomíte.

6.3.2017 | 18:59:16
Lex Luthor

Dobrá pokud bude restart snad ho udělají líp, jinak souhlasím s popisem Liborias film byl sice fajn, ale nelogičtnosti tam byly.

6.3.2017 | 19:07:58
PecaCZE

Film byl dobrej, krásné rozloučení. Ale do top 20 filmů bych to spíš nedával. Nemůžete hledat na filmech prkotiny to by byl každej film kravina, ale pokud je vám 60 let, tak to asi už patří k vašemu životu.

#16 Liborias
6.3.2017 | 19:41:10
Liborias

#15 PecaCZE: Když je člověku 9 tak to vidí jinak, to je fakt :-D

6.3.2017 | 20:29:30
Damon_CZ

Joo vidět svého oblíbeného hrdinu na kolenou, joo to bolelo. Smutný film, který byl důstojným rozloučením s oblíbenými postavami. Snad se ještě s Laurou na plátně sejdeme. :)

7.3.2017 | 0:14:10
rockysiburger

Rozloučení s Loganem se povedlo. Jak již bylo výše zmíněno. Děj vás nějak na zadek neposadí. Vlastně to bylo hodně prosté, ale co bylo skvělé, bylo to jak probíhala každá strkanice. Bylo to surové a realistické. Musím říct, že sem si to nesmírně užíval. Dál bych ocenil humor, který tam skvěle zapadl. Nebylo ho moc a pokaždé tam zapadl. Co se mi nelíbilo vůbec. Byla hudba. Ta mě teda nesedla vůbec, ale jinak bych dal Hughovi hubana za to jak se důstojně rozloučil s rolí, která nastartovala jeho kariéru.

8.3.2017 | 11:11:53
Eyefinithy

Film byl skvělej, nedostatky byly ale kde nejsou že? :) Mám možná trochu pocit že nastolili pár otázek na které neodpověděli. Jedna věc mě ale zajímá velmi. Proč se Logan neregeneruje jako dřív? Napadá mě jen že stáří dožene každého, a nebo ten kukuřičnej sirup? ikdyž měl jsem pocit že to zabranuje v novou mutaci genu x a proto se nerodí mutanti, ale na stávájící to nemá vliv. Co myslíte vy?

#20 Ratemus
12.3.2017 | 16:48:52
Ratemus

#19 Eyefinithy: s tou regenerac je to vysvětlené ve filmu přece, schopnosti mu polevovali a tím pádem ho adamantium zabíjelo zevnitř, navíc to serum si vzal celé, řikali přece že si nesmí vzít všechno že když si vezme hodně tak se může něco stát no a on si vzal vše…takže byl o to zranitelnější

12.3.2017 | 17:48:19
dameo

#4 Dext3r: Dlouho se nevědělo, v jaké době a v jaké realitě se bude Logan odehrávat. Poté se na hodně stránkách psalo, že se bude odehrávat v roce 2024 (tedy rok poté, co byl Wolverine poslán do minulosti) a v alternativní realitě, přičemž události z ostatních filmů o X-Menech budou chápány jako pouhé legendy, které se možná staly a možná také nestaly (i komiks Old Man Logan, který byl předlohou tohoto filmu, se odehrává v alternativní realitě). Něco podobného se psalo i tady na Edně. Ve skutečnosti to je ale jinak. Hugh Jackman navrhl, že by se Logan mohl odehrávat v alternativní realitě, avšak režisér potvrdil, že se odehrává ve stejné realitě jako ostatní filmy. Konkrétně v roce 2029. Na základě těchto informací i filmu samotného usuzuji, že těmi legendami nebyli myšleny události z předchozích filmů, ale příběhy z komiksů, které četla malá Laura. Všech 10 filmů o X-Menech se tedy odehrává v jedné jediné realitě a tvoří jeden sdílený filmový vesmír, ale ve dvou časových osách. Přesto si ty filmy mnohdy odporují a proto může někomu připadat, že se neodehrávají ve stejné realitě. V první časové ose se odehrávají X-Men 1, 2 a 3, Wolverine 1 a 2, První třída a částečně i Budoucí minulost, ve které byla první časová osa smazána a nahrazena druhou časovou osou. První třída a částečně i Budoucí minulost se odehrávají i ve druhé časové ose. V té se dále odehrávají Apokalypsa, Deadpool a Logan. Wolverine je jedinou postavou, která si pamatuje události z obou časových os. Vlastně i Charles Xavier z druhé časové osy si je vědom událostí z první časové osy, ale to proto, že si o nich přečetl v mysli samotného Wolverina.

#22 Ratemus
17.3.2017 | 15:59:25
Ratemus

#21 dameo: pěkná teorie, ale to by znamenalo že diváci jsou idioti a hlupáci a Foxové to tak suprově vymysleli.....nene je to jen velkej bordel Foxů kterej prostě nedokážou ukočírovat

#23 dameo
21.3.2017 | 22:50:10
dameo

#22 Ratemus: Jaká teorie? Já si místo vymýšlení vlastních teorií s oblibou zjišťuji potvrzené informace (např. prohlášení tvůrců). Můj předchozí komentář obsahuje pouze jednu jedinou teorii (respektive domněnku) a to tu o legendách. 99,9% toho, co tam píšu, jsou fakta. Ale v tom, že má Fox v těchto filmech veliký bordel, máš pravdu. Vždyť i já jsem to ve svém komentáři zmínil.

22.3.2017 | 1:38:56
Holldir

Zajímavé. vysvětlí mi někdo jak mohl ten klon Logana přežít když na něj hodili opancéřovanej náklaďák když nemá kostru potaženou adamantiem? A proč si Logan u sebe schovával kulku která mu vymaže paměť?

#25 dameo
17.4.2017 | 13:49:02
dameo

#24 Holldir: X-24 (Loganův klon) kostru i drápy potažené adamantiem MĚL. Tu kulku z adamantia si Logan schovával pro případnou sebevraždu, nikoliv pro vymazání paměti. Proto ta kulka dokázala X-24 zabít i když měl v těle adamantium. A jak je možné, že ve filmu „X-Man Origins: Wolverine“ adamantiová kulka Loganovi pouze vymazala paměť a nyní by byla schopná ho usmrtit? Jednoduše. Jak jsem psal v jednom ze svých předchozích komentářů: Fox má v těchto filmech veliký bordel.

20.4.2017 | 18:54:17
borec123

já osobně mám 2 teorie první je že i když tu regeneraci měl strašne pomalou tak tam furt ta regenerace nejaká byla takze podle mého i kdzž to bude trvatl dlouho tak ze nakonec zregeneruje a moje 2 teorie je že třeba jeho dcera udelá to sérum píchne to do něj a to mu vrátí tu regeneraci úplně a prostě se vrátí mezi živé klidně se mnou nesouhlaste ale ja si myslim že to takle jde a to mi nikdo nerozmluví

5.6.2017 | 18:35:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy