X-Men
89/100 - 49×

X-Men

X-Meni jsou jedním z posledních komiksů tzv. Stříbrné éry komiksu. Jednu z nejznámějších týmovek světa vytvořil tehdy editor a spisovatel Stan Lee a kreslíř Jack Kirby. Na filmovém plátně se objevili v roce 2000 pod režisérským vedením Bryana Singera.

USA | | Ukončeno
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Ed Skrein (Ajax), Ben Foster (Angel), Zoë Kravitz (Angel Salvadore), Oscar Isaac (Apocalypse), Jason Flemyng (Azazel), Terry Crews (Bedlam), Nicholas Hoult (Beast), Kevin Durand (Blob), Peter Dinklage (Bolivar Trask), Dominic Monaghan (Bolt), Josh Brolin (Cable), Stephen Merchant (Caliban), Dania Ramirez (Callisto), Daniel Cudmore (Colossus), James Marsden (Cyclops)

Deadpool 3 si bere inspiraci ze Star Wars, jaká scéna ze slavné série je pro tvůrce nejdůležitější?

Deadpool 3 si bere inspiraci ze Star Wars, jaká scéna ze slavné série je pro tvůrce nejdůležitější?

Herci nemohli propagovat své budoucí projekty, ale režisér může. A Shawn Levy v tomto ohledu odvádí opravdu bravurní práci. Levy svůj film prodává už nyní, i když je natočena sotva půlka. Pokud i výsledný produkt bude stejně dobrý jako jeho vyjádření, máme se na co těšit.

7 0
20.11.2023

Pokud máme jmenovat režiséra, který dokáže zpropagovat film, který ještě není ani natočen, je to Shawn Levy. Zatímco většina ostatních režisérů se mediálně odmlčela, Levy vymetá jeden podcast za druhým a poskytuje několik rozhovorů naráz. Deadpool 3 je v půlce natáčení, produkce je pozastavena kvůli stávce herců, ale o filmu se kupodivu dozvídáme nové a nové informace.

Levy odvádí skvělou marketingovou práci a Marvel Studios musí být jedině rádo. Levy se do budoucna upsal i filmovým Star Wars, na které se vrhne po třetím Deadpoolovi. Star Wars jsou ale režisérovou doživotní inspirací, tudíž nápady bral i odtud. Právě v jedné scéně Deadpoola 3 se máme dočkat pasáže, která vycházela z Epizody VI, režisér k tomu blíže dodal následující:

Na Návrat Jediů jsem byl v kině několikrát. Živě si vzpomínám na scénu, ve které se Luke schovává před Vaderem v trůnním sálu a Vader pronáší proslov, který končí slovy: pokud se ke mně nepřidáš, tak tvá sestra možná ano. A na tuto scénu jsem si vzpomněl. Je to jakoby Vader zmáčkl špatné tlačítko. Luke se s křikem vynoří ze stínu a pustí se do boje se světelným mečem proti Vaderovi. V kinech to byl úžasný pocit. Čtyřicet vteřin ticha, neuvěřitelná podívaná a emoce mnou jen jiskřily, tento moment se zapsal nesmazatelně do mého srdce.

(Deadpool 3 si bere inspiraci ze Star Wars, jaká scéna ze slavné série je pro tvůrce nejdůležitější? Foto: Disney)

Pokud si přečtete režisérovo vyjádření dále, z jeho slov vyplývá, že danou scénu již natočil. Samozřejmě filmy se dnes netočí chronologicky, a tak tato pasáž může (ale i nemusí) být z konce filmu. Pokud si máme tipnout, mohl by v ní figurovat právě Deadpool a oblíbený Wolverine. Posuďte sami z režisérova vyjádření:

Nyní natáčím Deadpoola 3, jehož produkce byla pozastavena kvůli stávce herců. Při jedné klíčové scéně filmu jsem řekl svému týmu, že tohle je ta scéna pro Jedie. Vytáhl jsem telefon a pustil si tu scénu s Vaderem a Lukem. Prostudoval jsem si, jak je natočená, nasnímaná, jaké je tam osvětlení a tempo. Nadšený fanoušek Star Wars uvidí v mém filmu záběr, který byl inspirován Epizodou VI, kterou jsem viděl v kině před desítkami let. Tahle vzpomínka se nezapomíná. Je to poklad.

Poznáme, až film uvidíme, tuto scénu a bude náramně připomínat souboj Skywalkera a Vadera?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /3

m.dak

Teď budu trochu šťoura, ale nebyla to náhodou epizoda VI?

#3 tom99
20.11.2023 | 17:31:15
Lex Luthor

zase mají chybu v článku. Myslíte epizodu VI, ale do titulku napíšete epizodu VII. v jedné scéně Deadpoola 3 se máme dočkat pasáže, která vycházela z Epizody VII

20.11.2023 | 20:25:12
tom99

#1 m.dak: Jasně že šestka. Díky :-)

webmaster
20.11.2023 | 21:50:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

New Mutants

Název: New Mutants
Premiéra: 26. 8. 2020
Režie: Josh Boone
Hudba: Mark Snow
Scénář: Josh Boone
Žánr: Horor
Kamera: Peter Deming
Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt, Alice Braga, Henry Zaga, Colbi Gannett, Happy Anderson a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Již za pár dní bychom měli mít možnost vidět film New Mutants. Těsně před premiérou se dozvídáme ještě o potenciálních plánech studia, kde se samozřejmě nezapomínalo na velký crossover. A malého pomrknutí jsme se mohli dočkat hned v prvním filmu, proč k němu nakonec nedošlo?

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama