X-Men Quicksilver: X-Men vs Avengers

Quicksilver: X-Men vs Avengers

Quicksilver: X-Men vs Avengers

Budoucí minulosti jsme se dočkali nové a velice významné postavy – Quicksilvera, na kterého mají práva dvě filmové společnosti, a tak se jeho druhé a značně odlišné interpretace dočkáme i v druhých Avengers. Jaký Quicksilver se vám líbí víc?


1 0
2.6.2014

X-Men: Days of Future Past jsme se setkali s novým významným mutantem, synem Magneta, Quicksilverem. Ten dokáže běhat rychlostí zvuku. Mnohem zajímavější na této postavě ale je její aktuální postavení na trhu. Jak jste se mohli dočíst v článku Kdo vlastní práva na Marvelovky?, práva na hrdiny od společnosti MARVEL jsou rozdrobeny mezi tři filmové společnosti. V blízké době se tak například nedočkáme spojení Wolverina s Avengers nebo Spider-mana s Avengers a ani X-Meny. Existuje zde však vyjímka – Quicksilver. Ten nám sice nezajistí propojení všech filmů, ale nabídne nám unikátní možnost porovnání dvou zcela odlišných interpretací jedné a stejné komiksové postavy.

Quicksilvera jste mohli vidět již tento rok v Budoucí minulosti v podání Evana Peterse (American Horror Story, Kick-Ass) a příští rok se objeví v druhých Avengers a zahraje si ho Aaron Taylor-Johnson (Captain America: Winter Soldier, Kick-Ass 2)


Na porovnání vzhledu však nemusíme čekat tak dlouho, protože fotky obou Quicksilverů jsou k vidění už nyní. Jaká interpretace tohoto mutantího rychlíka se vím líbí více?

Oba superhrdiny můžeme navíc porovnat s komiksovou předlohou. Té zůstává věrnější Joss Whedon. Zda se mu to vyplatí se ale dozvíme až příští rok.

Konkurenční DC navíc letos na podzim pouští na obrazovky svého nejtychlejšího muže na světě, který je několikrát (nejméně 7 krát) rychlejší než rychlost světla, Flashe. Kdo u vás v tomto souboji vyhrává? Quicksilver od Bryana Singera, Josse Whedona nebo Flash od tvůrců Arrowa?

A kdo by podle vás vyhrál souboj: Quicksilver vs Flash?

Diskuze /20

UPIRIK2

Jak jste psali: Quicksilver běhá rychlostí zvuku a Flash 7× rychleji než světlo. Podle mě je jasné že souboj by vyhrál Flash.

2.6.2014 | 19:26:01
PecaCZE

No jo, ale ve filmu neberou ohledy na to jestli to je jeho syn tam to ani nenaznačej. Quicksilver se mi ve filmu moc líbil a jak jste asi o něm psali měl tam nejvtipnější scénku. Škoda, že tam neměl větší roli po filmu jsem si říkal, že by Magnetovi v pohodě nakopal v prd*l :D !

2.6.2014 | 19:51:21
stanleyk

Když jsem viděl Quicksilvera z DoFP na obálce časopisu Empire, měl jsem z něj docela strach, nakonec se ukázalo, že byl nejzábavnější z celého firmu a ta jeho scéna s kulkami neměla chybu. Všiml si ještě někdo jiný toho, že měl jiné jméno než v komiksu – Peter v DoFP, Pietro v komiksu. Navíc v komiksu má sestru Wandu, která bude i v Avengerech (byla vidět na konci druhého Kapitána), ale v DoFP nebylo vidět, že by měl nějakou sestru. Na to, jak bude vypadat Pietro v Avengerech, si musíme počkat, ale podle ukázky v Kapitánovi to vypadalo docela dobře i s tou jeho sestrou.

#12 Chochi
překladatel
2.6.2014 | 20:20:15
Helcarax

Pokud si vzpomínám ve filmu bylo poměrně jasně snad 3× nepřímo řečeno, že je Erikův syn – jednou Quicksilver povídá, že jeho máma znala někoho takového, kdo umí hýbat kovem, podruhé jak Erik přistál se stadionem kolem Bílého domu a měl ten svůj proslov, tak máma Quicksilvera na to koukala s otevřenou papulou a potřetí ve stejné situaci Quicksilver vidí Erika v televizi a vypadal tak, že mu dochází, že Erik je jeho táta… možná si pamatuju špatně nebo přisuzuju něco k něčemu navíc ;-)

#9 PecaCZE
2.6.2014 | 20:29:32
stanleyk

Bylo to tak, ve filmu je to několikrát dost jasně naznačeno. I těm, kdo předlohu neznají, to muselo dojít.

překladatel
2.6.2014 | 20:40:13
papaya

Me se moc libil v x-menech a jsem zvedava, jak s nim budou tvurci pracovat dal. O jeho uloze v avegerech toho moc rici nejde, ale podle fotek se mi vic libi ten x-menovskej. Mimochodem v budouci minulosti tam wanda byla, sedeli spolu pred televezi a koukali na tatku :-) i kdyz to tam receno nebylo, ale je to jasne ona. Muzu jenom doporucit dva animovane serialy X-men:evolution a Wolverin & X-men, quicksilver v nich ma jednu z hlavnich roli.

2.6.2014 | 22:18:39
tom99

Můj názor je takový, že Quicksilver by měl být pouze v X-menovským světě. Přeci je to jen mutant, jeho otec je Magneto. Ve světě Marvelu a v Avengers se zřejmě pouze řekne, že Quicksilver získal své schopnosti nějakým „zázrakem“ a o jeho původu se nebude smět mluvit…

webmaster
2.6.2014 | 23:00:26
Darksquirell

Kdyby Quicksilver běhal „jen“ rychlostí zvuku, ta skvělá scéna by nemohla vzniknout :)

#11 TheDarkKnight
2.6.2014 | 23:10:10
PecaCZE

#4 Helcarax: Tak díky na to už jsem zapomněl :D.

3.6.2014 | 6:49:38
Human_Traffic

V X-menech byl příšerný. Ne hraním, nebo scénami, ale logikou. Udělali z něho toho nejmocnějšího mutanta, který by dokázal během vteřiny zabít jak Wolverina, Magneta, Xaviera, všechny sentinely rozebrat do posledního šroubku a poslat zpátky do Ikey, Mystiq zavřít do nějakého vězení, které by postavil na dně oceánu a ani by mu během toho nevystydlo kakao. A co s ním udělali? Poslali ho koukat na televizi.

3.6.2014 | 13:22:39
TheDarkKnight

Je mi líto, ale komiksy nelžou. :) Kromě toho, pokud se podíváš na jakýkoliv popis této postavy, vždy tam bude rychlost zvuku. Ale , co se týče té scény, tak ta je sice skvělá, ale B. Singer tam opravdu porušil základ této postavy. Tohle by si mohl dovolit s Flashem, ale s Quicksilverem ne.#8 Darksquirell:

3.6.2014 | 13:33:27
Chochi

#3 stanleyk: Na konci v DoFP keď mal Magneto príhovor. Tak Quicksilver sedel so svojou sestrou pred telkou.

Scarlet Witch sa objavila v komikse Age of Apocalypse, tak možno ak sa štúdia nejak dohodnú môže sa objaviť v ďalšom filme.

3.6.2014 | 13:40:31
stanleyk

Aha, toho jsem si nevšimnul. Tak třeba bude v dalším filmu.

překladatel
3.6.2014 | 14:25:43
Megraid

Peter tam opravdu sedí se svojí sestřičko, jenže Peterovi je tam tak cca 17, jeho sestra vypadá tak na 7, takže je teoreticky dělí klidně i 10 let. Magneto tedy mamce udělal dítě cca před 17 lety,,, ale jak by to bylo dál (v komiksech jsou Wanda i Pieotro dvojčata, děti Magneta). Magento by s nimi buď musel tu dobu žít, jenže to by ho Peter znal, nebo by se musel po 10 letech vrátit, udělat jí dalšího caparta a to mi přijde dosti hloupé a nepravděpodobné. Pokud ta holka opravdu bude Scarlet, tak jsem zvědav jak to vysvětlí, nakonec to ta holka možná nebude. Taky je možný že je to její třetí dítě a že má Peter opravdu dvojče, který ve filmu akorát nebylo (prázdniny u babičky :D, nebo byla třeba v polepšovně, jelikož je to ještě horší kvítko než bráška :D), ((čistě spekulace))

5.6.2014 | 10:37:44
Onewinged

to dítě má být Polaris podle údajného vyjadření Singera, Ale nevím zda je to pravda.

#16 Blackhand47XD
5.6.2014 | 21:24:34
Blackhand47XD

#15 Onewinged: Ano je to Polaris. Scarlet Witch byla údajně tou dobou ve svém pokoji a měla se k tomu vázat jedna vystřižená scéna.

webmaster
7.6.2014 | 15:36:57
MiqueEala

no i kdyby bezel „jen“ rychlosti svetla, tak by během jednoho dne dokazal sejmout všechny superpadouchy světa O.o

#18 TheDarkKnight
13.6.2014 | 19:43:06
TheDarkKnight

Tak on mu to trochu komplikuje Thawne a další záporáci z jeho universa. #17 MiqueEala:

13.6.2014 | 20:10:30
Jáchym Pochop

Asi jako spoustu dalšího, Marvel trochu okradl DC. Quicksilver by určitě prohrál

20.12.2014 | 20:31:46
ksanzi10

ja som z toho jelen. Ved v avangeroch dvojčata povedali, že ich rodičia zomreli pri páde budovi, ktorú zostrelila bomba od Toniho starka

9.11.2015 | 22:33:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy