X-Men
89/100 - 48×

X-Men

X-Meni jsou jedním z posledních komiksů tzv. Stříbrné éry komiksu. Jednu z nejznámějších týmovek světa vytvořil tehdy editor a spisovatel Stan Lee a kreslíř Jack Kirby. Na filmovém plátně se objevili v roce 2000 pod režisérským vedením Bryana Singera.

USA | | Ukončeno
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Ed Skrein (Ajax), Ben Foster (Angel), Zoë Kravitz (Angel Salvadore), Oscar Isaac (Apocalypse), Jason Flemyng (Azazel), Terry Crews (Bedlam), Nicholas Hoult (Beast), Kevin Durand (Blob), Peter Dinklage (Bolivar Trask), Dominic Monaghan (Bolt), Josh Brolin (Cable), Stephen Merchant (Caliban), Dania Ramirez (Callisto), Daniel Cudmore (Colossus), James Marsden (Cyclops)

Wolverine v Deadpoolovi ve svém žlutomodrém kostýmu? To byla pro režiséra jasná volba

Wolverine v Deadpoolovi ve svém žlutomodrém kostýmu? To byla pro režiséra jasná volba

V roce 2000 jsme se dočkali prvního celovečerního filmu s X-Meny. Kostýmy superhrdinů se ale ne vždy podobaly těm, které známe z komiksů. A právě na žlutomodrý kostým Wolverina čekáme již dlouhých třiadvacet let. Naštěstí Shawn Levy měl v tomto ohledu jasno – jeho Wolverine musí mít tento kostým.

10 0
18.9.2023

Když filmy s X-Meny započaly svou éru v roce 2000, tvůrci se vyhýbali barvitým kostýmům z komiksu. Wolverine se tak (bohužel či bohudík?) nedočkal svého již dnes tradičního žlutomodrého obleku. Bryan Singer, talentovaný a dnes již Hollywoodem zavrhnutý režisér, dal přednost jednoduchosti. Jeho X-Meni měli černé obleky, které ale rozhodně měly něco do sebe.

(Wolverine v Deadpoolovi ve svém žlutomodrém kostýmu? To byla pro režiséra jasná volba. Foto: Disney+)

Pokouknutí po tradičním obleku Wolverina jsme se dočkali v jedné kratičké scéně filmu Wolverine od Jamese Mangolda. Od té doby ale zase nic. Čekali jsme dlouhých třiadvacet let než se tvůrci odhodlali k tomuto razantnímu kroku a Logana navlíkli do jeho tradičních barev. A jelikož Deadpool 3 dorazí do kin až v roce 2024, čekání bude vlastně ještě o rok delší. To, co dříve nechtěl či nemohl sám Bryan Singer udělat, nyní byla priorita režiséra Shawna Levyho:

Stejně jako zbytek světa jsem i já dvě dekády čekal na to, až se Wolverine objeví v jednom filmu s Deadpoolem. Netušil jsem, zda se bude jednat o poslední Wolverinovu výpravu na velká plátna, takže jsem se chtěl přesvědčit, že tentokrát to bude i s žlutomodrým kostýmem. který bude vypadat skvěle.

Čas kolem nás plyne rychle, a postupem času se samozřejmě vyvíjí rozhodnutí studií. To, co před pár lety bylo tabu, je dnes normální. Na začátku minulého století si asi málokdo uměl představit, že by X-Meni měli i v celovečerních filmech své barevné kostýmy, které mohou působit až děsivě extravagantně. Vždyť by to působilo úchylně, mohli si říkat manažeři. Jenže dnes vídáme dennodenně i ty nejšílenější variace kostýmů v seriálech a ve filmech.

Jste rádi, že Levy sáhl právě po tomto kostýmu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /1

Sainten

Ano.

19.9.2023 | 10:37:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktuální film

New Mutants

Název: New Mutants
Premiéra: 26. 8. 2020
Režie: Josh Boone
Hudba: Mark Snow
Scénář: Josh Boone
Žánr: Horor
Kamera: Peter Deming
Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt, Alice Braga, Henry Zaga, Colbi Gannett, Happy Anderson a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Již za pár dní bychom měli mít možnost vidět film New Mutants. Těsně před premiérou se dozvídáme ještě o potenciálních plánech studia, kde se samozřejmě nezapomínalo na velký crossover. A malého pomrknutí jsme se mohli dočkat hned v prvním filmu, proč k němu nakonec nedošlo?

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama