X-Men William Stryker, Jr.

William Stryker, Jr.

William Stryker, Jr.

Major armády Spojených států, který ze srdce nenávidí mutanty. Je vedoucím projektu Weapon X, který dal vzniku Wolverinovým adamantiovým drápům.

Sezóny 4
2003 - 2016

Informace

Skutečné jméno: William Stryker, Jr.
Druh: člověk
Barva očí: modrozelená
Barva vlasů: hnědá
Představitelé: Josh Helman, Brian Cox, Danny Huston
Autoři postavy: Chris Claremont, Brent Anderson
Poprvé se objevil v: Marvel Graphic Novel #5 (1983)
Rok vzniku: 1983

Filmy

X-Men 2 (2003)
X-Men Origins: Wolverine (2009)
X-Men: Budoucí minulost (2014)
X-Men: Apocalypse (2016)


Filmový příběh

Je synem Williama Strykera Sr., se kterým se mladí X-Meni potkali v CIA. Za války ve Vietnamu sloužil jako pilot helikoptéry, časem se dopracoval až na majora armády Spojených států. Když byl Stryker mladý, poslal svého syna Jasona do Xavierovy školy a doufal, že mu pomůžou ovládnout jeho mutaci. Později začal brát mutaci jako nemoc a věřil, že je třeba ji vyléčit. Jason mezitím postupoval ve své agresi a za pomocí iluzí donutil svou matku k sebevraždě. Stryker poté dal svému synovi lobotomii a nechal ho kryogenicky zmrazit. Po smrti své ženy se rozhodl, že musí eliminovat veškeré mutanty.

Ve Vietnamu pak rekrutoval Logana a Victora Creeda, kteří se připojili do jeho Týmu X. Během jejich poslední známé mise pátrali po adamantiu, které nakonec využil pro tvorbu Loganovy nezničitelné kostry. Logan měl ale pouze sloužit jako experiment a tak se proti Strykerovi vzbouřil a nakonec osvobodil veškeré mutanty, které se mu podařilo zajmout. Stryker pak Loganovi prostřelil hlavu adamantiovou kulkou a vymazal mu tak všechny vzpomínky.

O patnáct let později zmanipuloval za pomoci svého syna Xaviera, aby pomoci telepatie zneškodnil všechny mutanty. Naštěstí bylo tomuto incidentu zabráněno. Stryker nakonec zemřel při explozi svého zařízení u jezera Alkali.

V alternativní časové lince narazil Stryker na Logana již v roce 1973, kdy se Logan vypravil do minulosti, aby zabránil stvoření Sentinelů. Přestože byla časová linka změněna, Stryker se dostal k Loganovu tělu a provedl na něm stejný experiment jako v původní časové linii.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Hodnotím všechny herce, kteří hráli tu postavu. 3. Brian Cox, 2. Josh Helman, 1. Danny Huston

13.8.2017 | 16:50:30

Aktuální film

New Mutants

Název: New Mutants
Premiéra: 26. 8. 2020
Režie: Josh Boone
Hudba: Mark Snow
Scénář: Josh Boone
Žánr: Horor
Kamera: Peter Deming
Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt, Alice Braga, Henry Zaga, Colbi Gannett, Happy Anderson a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Již za pár dní bychom měli mít možnost vidět film New Mutants. Těsně před premiérou se dozvídáme ještě o potenciálních plánech studia, kde se samozřejmě nezapomínalo na velký crossover. A malého pomrknutí jsme se mohli dočkat hned v prvním filmu, proč k němu nakonec nedošlo?

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců