X-Men William Stryker, Jr.

William Stryker, Jr.

William Stryker, Jr.

Major armády Spojených států, který ze srdce nenávidí mutanty. Je vedoucím projektu Weapon X, který dal vzniku Wolverinovým adamantiovým drápům.

Sezóny 4
2003 - 2016

Informace

Skutečné jméno: William Stryker, Jr.
Druh: člověk
Barva očí: modrozelená
Barva vlasů: hnědá
Představitelé: Josh Helman, Brian Cox, Danny Huston
Autoři postavy: Chris Claremont, Brent Anderson
Poprvé se objevil v: Marvel Graphic Novel #5 (1983)
Rok vzniku: 1983

Filmy

X-Men 2 (2003)
X-Men Origins: Wolverine (2009)
X-Men: Budoucí minulost (2014)
X-Men: Apocalypse (2016)


Filmový příběh

Je synem Williama Strykera Sr., se kterým se mladí X-Meni potkali v CIA. Za války ve Vietnamu sloužil jako pilot helikoptéry, časem se dopracoval až na majora armády Spojených států. Když byl Stryker mladý, poslal svého syna Jasona do Xavierovy školy a doufal, že mu pomůžou ovládnout jeho mutaci. Později začal brát mutaci jako nemoc a věřil, že je třeba ji vyléčit. Jason mezitím postupoval ve své agresi a za pomocí iluzí donutil svou matku k sebevraždě. Stryker poté dal svému synovi lobotomii a nechal ho kryogenicky zmrazit. Po smrti své ženy se rozhodl, že musí eliminovat veškeré mutanty.

Ve Vietnamu pak rekrutoval Logana a Victora Creeda, kteří se připojili do jeho Týmu X. Během jejich poslední známé mise pátrali po adamantiu, které nakonec využil pro tvorbu Loganovy nezničitelné kostry. Logan měl ale pouze sloužit jako experiment a tak se proti Strykerovi vzbouřil a nakonec osvobodil veškeré mutanty, které se mu podařilo zajmout. Stryker pak Loganovi prostřelil hlavu adamantiovou kulkou a vymazal mu tak všechny vzpomínky.

O patnáct let později zmanipuloval za pomoci svého syna Xaviera, aby pomoci telepatie zneškodnil všechny mutanty. Naštěstí bylo tomuto incidentu zabráněno. Stryker nakonec zemřel při explozi svého zařízení u jezera Alkali.

V alternativní časové lince narazil Stryker na Logana již v roce 1973, kdy se Logan vypravil do minulosti, aby zabránil stvoření Sentinelů. Přestože byla časová linka změněna, Stryker se dostal k Loganovu tělu a provedl na něm stejný experiment jako v původní časové linii.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Hodnotím všechny herce, kteří hráli tu postavu. 3. Brian Cox, 2. Josh Helman, 1. Danny Huston

13.8.2017 | 16:50:30

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Reklama

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců