A Discovery of Witches (Čas čarodějnic)
91/100 - 206×

A Discovery of Witches(Čas čarodějnic)

Diana Bishopová je uznávanou vědkyní na Oxfordu, která ale odmítá své čarodějné dědictví. Když nečekaně vyvolá starodávný magický rukopis, ocitne se uprostřed nebezpečné hry nebezpečných bytostí.

VB | 2018 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Sky 1 | 50 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Romantický
hrají
Matthew Goode (Matthew Clairmont), Teresa Palmer (Diana Bishopová), Alex Kingston (Sarah Bishopová), Aiysha Hart (Miriam Shephardová), Lindsay Duncan (Ysabeau de Clermont), James Purefoy (Philippe de Clermont), Owen Teale (Peter Knox), Edward Bluemel (Marcus Whitmore), Malin Buska (Satu Järvinen), Valerie Pettiford (Emily Matherová), Trevor Eve (Gerbert D'Aurillac), Tanya Moodie (Agatha Wilsonová), Steven Cree (Gallowglass de Clermont), Sophia Myles (Rebecca Bishopová), Adelle Leonce (Phoebe Taylor)

Marcus Whitmore

Marcus Whitmore

Marcus Whitmore je upír, který pracoval jako léčitel během války za nezávislost, kde byl poprvé představen Matthewovi v roce 1777. Bydlel v New Orleans. Pracuje v Matthewově genetické laboratoři v Oxfordu s Miriam.

Sezóny 2
2018 - 2021

Marcus Whitmore byl původně asistentem chirurga v americké revoluční válce. Během bitvy u Brandywine v roce 1777 byl markýz de Lafayette z Francie zraněn a přiveden francouzským vojákem Matthewem Clairmontem, aby o něj bylo postaráno. Když byl markýz připraven odejít, byl Marcus vybrán, aby zůstal jako jeho osobní zdravotní bratr, který mu pomohl v jeho dalším uzdravování. Když markýz odešel do Francie, Marcus se vrátil k dalšímu pluku. Během následujících let Matthew vyhledal Marcuse, a poznamenal, že je nadaný léčitel.

Marcus byl v Yorktownu v roce 1781, když dostal horečku. Po čtyřech dnech utrpení dorazil Matthew a našel ho umírajícího. Matthew se rozhodl sdílet svůj příběh s umírajícím Marcusem. Marcus přijal Matthewovu nabídku, aby se stal upírem. Matthew slíbil, že pošle Marcuse na univerzitu, aby se naučil medicínu. Marcus se bál smrti mnohem víc než existence, kterou mu vysvětlil Matthew. Na začátku svého nového života upíra se Marcus živil nemocnými britskými vojáky. Matthew v tomto procesu rozvinul etiku svého nového syna. Po koupi Louisiany byl Marcus v New Orleans způsobil de Clermontům velké problémy. Marcus vytvořil mnoho nových upírů, z nichž všichni kvůli svému „vzteku krve“ riskovali odhalení mezi lidmi. Matthew spolu s Juliette Durandovou uklidili nepořádek, což způsobilo, že počet Marcusových výtvorů byl podstatně menší.

Diana Bishop se poprvé setkává s Marcusem v laboratoři. Okamžitě předpokládá, že jim Diana dá trochu své krve, aby otestovala jejich záznamy, což Matthewa rozzuří. Vysvětlují Dianě, že věří, že všechny nadpřirozené druhy vymírají což potvrzují jejich dosavadní výsledky testů. Diana se rozhodne dát jim svou krev, a to nejen proto, aby jim pomohla při studiu, ale také aby zjistila další informace o svých magických schopnostech. Marcus argumentuje se svým otcem ohledně jeho přístupu k nebezpečné situaci a navenek se staví proti jeho vztahu s Dianou. Zatímco Matthew a Diana jsou ve Francii, Marcus volá Matthewovi, aby ho informoval, že se někdo pokusil vloupat do jejich laboratoře, což způsobilo, že Matthew opustil Dianu na Sept-Tours a jel do Oxfordu. Matthew se k ní však krátce poté vrací. Poté, co je Diana zajata a mučena Satu, se Matthew rozhodne přivést ji domů k tetám do Madisonu v New Yorku. Zatímco jsou tam Matthew zavolá Marcusovi, který pro něj má novinky. Marcus a Miriam přijednou za nimi a Diana chce, aby oba zůstali v domě. Při setkání se Sarah Marcus vysvětluje, že její jmenovkyně ho po bitvě u Bunker Hill naučila léčit zlomenou nohu. Marcus a Miriam pak musí vysvětlit, proč přišli až do New Yorku, aby dali Dianě nové informace.

Dr. Marcus Whitmore, nyní odpovědný za Řád řytířů sv. Lazara, je poslán Ysabeau do aukční síně Sotheby, aby zjistil, zda artefakt z minulosti ve skutečnosti obsahuje obrazy na nichž jsou Matthew a Diana. Tam se setkává s mladou zaměstnankyní Phoebe Taylor. Je skeptická vůči Marcusovi a těžko věří, že někdo tak mladý může být lékařem a ještě pro aukční síň tak důležitý. Zjistí, že je na něj naštvaná a připravená zavolat na něj ochranku. Marcus je jí však okouzlený a zvědavý a ihned s ní flirtuje, i když Phoebe nejeví zájem. Ještě více ji překvapuje, když zjistí, že objekty, pro které přišel Marcus, jsou miniaturní portréty Nicholase Hilliarda. Marcus je šokován tím, co ho Ysabeau poslala sbírat, a Phoebe poznala, že ho při pohledu na portréty pohání touha. Když se Marcus chystá odejít, pozve Phoebe na večeři. I když zpočátku odmítne jeho nabídku, řekne jí, že ji uvidí příští den. O měsíce později je Marcus zpět na Sept-Tours. Marcus vzal s sebou Phoebe Taylor, oba jsou zamilovaní a stali se nerozluční. Všichni v Sept-Tours čekají na návrat Matthewa a Diany.

Foto: Sky 1

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Eliar

8

8.3.2021 | 15:50:41

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama