A Discovery of Witches (Čas čarodějnic)
91/100 - 207×

Sledovat

A Discovery of Witches(Čas čarodějnic)

Diana Bishopová je uznávanou vědkyní na Oxfordu, která ale odmítá své čarodějné dědictví. Když nečekaně vyvolá starodávný magický rukopis, ocitne se uprostřed nebezpečné hry nebezpečných bytostí.

VB | 2018 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Sky 1 | 50 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Romantický
hrají
Matthew Goode (Matthew Clairmont), Teresa Palmer (Diana Bishopová), Alex Kingston (Sarah Bishopová), Aiysha Hart (Miriam Shephardová), Lindsay Duncan (Ysabeau de Clermont), James Purefoy (Philippe de Clermont), Owen Teale (Peter Knox), Edward Bluemel (Marcus Whitmore), Malin Buska (Satu Järvinen), Valerie Pettiford (Emily Matherová), Trevor Eve (Gerbert D'Aurillac), Tanya Moodie (Agatha Wilsonová), Steven Cree (Gallowglass de Clermont), Sophia Myles (Rebecca Bishopová), Adelle Leonce (Phoebe Taylor)

A Discovery of Witches

Diana Bishopová je uznávanou vědkyní na Oxfordu, která ale odmítá své čarodějné dědictví. Když nečekaně vyvolá starodávný magický rukopis, ocitne se uprostřed nebezpečné hry nebezpečných bytostí.

Čas čarodějnic vychází z románu Deborah Harknessové. Vypráví milostný příběh odehrávající se v našem světě. Ovšem tento svět není jen naším, mezi námi jsou čarodějnice, upíři a démoni – tvorové existující a pracující mezi námi, ale skrývající se, před lidskýma očima.


Teresa Palmerová hraje geniální akademičku a historičku Dianu Bishopovou, zdráhající se čarodějnici popírající své dědictví. Náhodně objeví rukopis v oxfordské Bodleianově knihovně, který ji vrhá do nitra nebezpečného tajemství a do cesty tajemného genetika Matthew Clairmonta, kterého hraje Matthew Goode, prastarého upíra skrývajícího temná rodinná tajemství.

Když se Diana a Matthew vydávají na cestu, aby pochopili význam tajemného rukopisu, vyvíjí se mezi nimi vzájemný vztah, který přeroste v něco víc.

V hlavních rolích se představují:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry serial u ktereho se člověk nenudi a kde rozhodně nechybi akce a hlavně propracovane vztahy mezi bytostmi a politika kongregace a hlavně take Dianin a Matthewuv vztah, jinak nejvic se mi libila Diana, Miriam a Satu a muj oblibenec byl Matthew a muj oblibeny zaporak Gerbert.

redaktor
27.3.2023 | 15:00:26
VUDU1

Aj napriek tomu že to je seriál o upíroch, démonoch a čarodejoch… nebol brutálny, násilný …drží v napätí, v strachu … určite stojí za to, pozrieť si ho.

19.10.2022 | 23:09:34
OndraHH

První série výborná, druhá o ničem, červená knihovna se z toho stala, závěr hodnocení vylepšil.

30.6.2022 | 7:17:56
choudys

S01 + S02, líbivé, hlavně dospělé, žádný pubertální drama. Prostředí, hudba, nepřehrávané, dobře se na to dívá. A to nemám rád upířiny, žádný vysouvací zuby, cákance krve, a jiný bláboly. Decentní. 18.2.2021
S03 uzavírá a doplňuje příběh, točící se hlavně kolem dvojice Matthewa a Diany.
Vše je ukončeno velmi pěkně, Diana má opravdu hlavní slovo v příběhu, který se mi velmi moc zamlouval. To propojení démonů, čarodějnic a upírů, včetně lidí, je barvité, okouzlující.
Moc se mi líbí atmosféra příběhu, tak jak je vše propojené a na citech/kráse založené. Díky.

2.6.2022 | 22:16:06
Magdalena888

musím konstatovat i když jsem knihy četla, nevadí mi tento konec – líbí se mi to, než nějaké zbytečné natahování. Uzavření bylo pěkné, ale ovšem kdyby se tvůrci i třeba Deborah rozhodli pokračovat – potenciál by se určitě našel, že by čelili pomstě odstaveného hlavního upíra a vývoj dvojčat, určitě odlišných povah. Myslím, že by mě to zajímalo. Jinak seriál hodnotím na 100%, líbí se triky a celá atmosféra. A myslím že srovnávat seriál s knihami je zbytečný, je přece známo, že knihy umí více popsat situace. Líbilo se mi oboje a mrzí mě některé negativní komentáře

23.1.2022 | 23:13:27
nikaborka06

Dvě hvězdy dolů za to, jak málo je to propracované, vůbec nevysvětlují ten svět, strávila jsem snad 2 hodiny u wiki, protože jsem prostě šťoural.. :D jako třeba ty jejich rodinní příslušníci, jsou to jejich stvořitelé nebo biologičtí rodiče? Ysabeau.. stvořila Matthewa nebo to byl její syn a pak ho proměnila nebo byla člověk, porodila ho a pak se proměnila a pak jeho? Wtf? :D Nebo ,,mate", kdybych nečetla Skleněný trůn, tak nechápu o co jde.. jestli jsou jako druhové, nebo manželé, nebo zda se nemůže nic? O co jim vlastně jde? Že budou děti kříženci? Můžou se vůbec rozmnožovat? Nebo do teď třeba nevím, co přesně vlastně umí takový démon.. :D dozvíme se to někdy? To to nikoho z vás netrápí? :D Díky bohu za wiki.. :D Seriál mě hodně baví, ale těch děr v příběhu je fakt až moc… :D :D

2.3.2021 | 5:33:48
babuna1999

První i druhá série suprové. Dobře se na to kouká, člověk se nenudí, je zde dostatek napětí, které vás pohltí a nepustí. Těším se na další série, snad si seriál udrží kvalitu.

19.2.2021 | 22:59:10
Sag

První série byla super. Druhá byla dobrá, až na scény s Dianou. Může se nějaká postava chovat víc jak kráva? Ale ona ne tak napsaná. U knih jsem taky nebyla schopna přečíst víc jak půlku druhé knihy. Její postava je typická postava Mary Sue, která se dostala z fanfikce na stránky knihy.

webmaster
6.2.2021 | 10:42:34
Mita14

Opět jedno z mála zfilmování, které předčilo svou knižní předlohu. A pokud někoho zrovna nebere love story čarodějnice a upíra, doporučuji shlédnout už jenom kvůli úžasnými exteriérům. Oxford, Skotsko, liduprázdné Benátky (točeno před koronou). Za mě hodně dobrý.

23.10.2020 | 20:44:32
daiv666

Miluju ho.....

30.7.2020 | 21:55:38

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama