Korath

Korath

Věrný společník Ronana Žalobce, který mu měl pomoci zničit Xandar. Ještě dříve člen Starforce, který pracoval pro Yon-Rogga.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Korath-Thak
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Mark Gruenwald, Greg Capullo
Představitel: Djimon Hounsou
Poprvé se objevil v:
Quasar #32 (březen 1992)

Filmy

O Korathovi

Korath je válečník z Impéria Kree, který v komiksech založil projekt vyvíjející kybernetické válečníky pro armádu. Filmový Korath byl naopak společníkem Ronana, který byl kyberneticky vylepšený a pomáhal mu připravit útok na Xandar. Kree totiž po tisíci letech uzavřeli s Xandarem mír, což se Ronanovi nelíbilo, tak se od Impéria odtrhl a vydal se vlastní cestou, která jej zavedla až k Thanosovi.

Mezi jeho nepřátele patří Adam Warlock, Captain Mar-Vell, Phyla-Vell, Starfox nebo Black Knight.

Komiks

Korath-Thak byl agentem a kybergenetikem Kree, který založil Pursuer Project, jenž měl za úkol vyvinout kybernetické válečníky pro armádu Kree. Když byl projekt položen k ledu, byl Korath převelen do muniční továrny jako předák. Korath chtěl ale ukázat, že je projekt byl ten pravý, takže předělal továrnu, aby jej proměnila v jednoho z Pursuerů. Během války mezi Kree a Shi'ar využil kybergenetické technologie, aby získal nadlidské schopnosti.

Z vůle Nejvyšší Inteligence se vydal bojovat proti Avengerům na Hale, kde mu asistoval tým Kree Starfoce. Poté co spatřil smrt Ael-Dan a Dar-Benn rukou Deathbird, vrátil sílu Nejvyšší Inteligenci. Po výbuchu nega-bomby se vrátil na Halu spolu s Shi'ari, aby dali jejich říši zase do pořádku. Jakmile byli Kree zase u moci, byl Korath obviněn z kolaborace s Shi'ari a vyhoštěn. Nakonec byl zabit Ultronem, když neuspěl při lapení Adama Warlocka.

Filmy, seriály a další média

Koratha jste mohli spatřit v animovaném seriálu Strážci Galaxie, kde figuroval jako jeden z Thanosových poskoků, který vyrůstal po boku Gamory a Nebuly. Utkat jste se sním mohlo v Marvel: Avengers Alliance 2 a hrát jste za něj mohli v Avengers in Galactic Storm.

Marvel Cinematic Universe

Když Thanos uzavřel dohodu s Ronanem Žalobcem, vyslal Koratha, aby pod ním pracoval. V jeho službách vedl skupinu Sakaaranů na planetu Morag, kde se měl nacházet Orb s jedním z Kamenů nekonečna. Na planetě narazil na Petera Quilla, kterému se již Orb podařilo získat. Quill se mu představil jako Star-Lord, o kterém však Korath nikdy neslyšel. Quill se dal rychle na útěk a i s Orbem uprchl ve své lodi.

Korath s Ronanem nakonec získali Orb na Kdovíkde a rozhodli se, že zradí Thanose. S pomocí Orbu plánovali zničit Xandar, ale do cety se jim postavily Nova Corps a Plenitelé vedeni Strážci Galaxie. Korath byl zabit rukou Draxe Ničitele, který mu z hlavy vytrhl jeho implantáty.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Válečník

2.3.2021 | 21:24:30

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama