Phil Coulson

Phil Coulson

Agent organizace S.H.I.E.L.D., který stál u zrodu jednotky Avengers a verbování jednotlivých jejích členů.

Sezóny 5
2008 - 2019

Informace

Celé jméno: Phillip J. Coulson
Výška: 1,78 m
Váha: 92 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Představitel: Clark Gregg
Poprvé se objevil v: Iron Man (2008)

Filmy

Seriály

O Philovi

Phil je jedna z mála filmových postav, která si získala takovou popularitu, až si vysloužila vlastní místo v komiksech nebo videohrách. Jedná se o prostého agenta S.H.I.E.L.D.u, který byl po událostech v Avengers oživen a Fury mu přidělil vlastní tým. Poté co padl S.H.I.E.L.D., Fury jej povýšil na ředitele, jenž měl pro něj dát agenturu opět do pořádku.

Mezi jeho nepřátele patří John Garrett, Daniel Whitehall, Gideon Malick nebo Hive.

Komiksy

Komiksový Coulson se světu představil v roce 2012 v sérii Jizvy z boje. V Afghánistánu bojoval po boku Furyho syna, který se však brzy dostal do nebezpečí. Kamarádi a kolegové tento problém vyřešili a byli naverbování do S.H.I.E.L.D.u. Coulson byl poté součástí iniciativy Secret Avengers, které pomohl sám verbovat.

Od připojení k S.H.I.E.L.D­.u nakonec uplynulo pár měsíců a Coulson se okamžitě propracoval do velení. Jeho první velká mise v této pozici byla proti Dormammu, který chtěl proměnit lidstvo ve své pěšáky. Čelit později musel také Grantu Wardovi, svému bývalému parťákovi, který se stal agentem Hydry. Ward se během jejich shledání vydával za Iron Mana, jenže se později sám odhalil.

Kromě Warda se do komiksu dostali také všichni ostatní Coulsonovi parťáci z hraného seriálu. Tvůrci nezapomněli ani na jeho létající auto jménem Lola.

Filmy, seriály a další média

Malého camea se Coulson dočkal v animovaném seriálu Iron Man: Armored Adventures a později dostal jednu z hlavních rolí v seriálu Ultimate Spider-Man, kde jako agent S.H.I.E.L.D.u doh­líží na mladého Petera ve škole z pozice ředitele. Další cameo měl v seriálu Marvel Disk Wars.

Na poli videoher si za něj můžete zahrát v Marvel Super Hero Squad Online, Lego hrách od TT Games, Marvel: Future Fight nebo Marvel Puzzle Quest. Postava se objevila také v Marvel Avengers Academy nebo sérii Marvel: Avengers Alliance.

Marvel Cinematic Universe

K S.H.I.E.L.D­.u naverboval Coulsona Fury, který jej navštívil hned poté, co dokončil střední školu. Mnoho akce zažil například v Bahrajnu, kde málem přišel o svou věrnou kolegyni May. Coulson byl nakonec přidělen k případu zmizení Tonyho Starka, který skončil útokem na Obediaha Stana. Coulson se později se Starkem setkal znovu, když se řešily potíže s jeho zdravím. Byl však brzy převelen do Nového Mexika, kde se zničehonic objevilo Thorovo kladivo.

S Thorem se Phil nakonec setkal osobně a měl šanci poznat i jeho přátele, kteří se jej vydali zachránit. Brzy nato byl nalezen Kapitán Amerika, na jehož rozmrazování Phil dohlížel. Jako jeho velký fanoušek mu navrhl nový kostým a připravil si své sběratelské kartičky k podepsání. Po uvedení Tesseractu do chodu se na scéně objevil Loki a bylo třeba svolat tým superhrdinů. Aby měli hrdinové důvod k boji, tak se Phil obětoval a zemřel na probodnutí způsobené Lokim. Fury však Coulsona oživil za pomocí záhadné látky a dal mu vlastní tým, se kterým Coulson vyřešil nemálo problémů.

Pokračování najdete na seriálovém profilu 

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Vďaka tomu, že dostal omnoho viacej priestoru práve v Agents of S.H.I.E.L.D. sa z neho stala moja najobľúbenejšia postava MCU a za tým si stojím.

1.7.2020 | 23:23:10
Logan_the Wolverine

nejlepší agent ☺

15.9.2017 | 18:38:39
OliviaBenson.

tak už ho laskavě oficiálně oživte, ať to ví i ostatní mimo AoS, děkuju :-) xD

26.6.2017 | 22:19:47
Kothy

borec :)

21.5.2017 | 14:35:10
pic015

JE TO JEDNA Z NEJLEPŠÍCH POSTAV A VY HO TAK PONIŽITE ZA MĚ 100%.

3.2.2016 | 18:49:07
jusiksmile

On pro vás umře a vy mu dáte míň než 100%?!

19.3.2014 | 18:35:24

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama