Quicksilver

Quicksilver

Superrychlý jedinec, který je původem ze Sokovie. Spolu se svou sestrou Wandou získal své schopnosti z Lokiho žezla. Původně stál proti Avengers, ale nakonec si uvědomil, která strana je ta správná.

Sezóny 2
2014 - 2015

Informace

Celé jméno: Pietro Django Maximoff
Barva očí: modrá
Barva vlasů: stříbrná
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Aaron Taylor-Johnson
Poprvé se objevil v:
X-Men #4 (březen 1964)

Filmy

O Quicksilverovi

Pietro je původem z východní Evropy, kde vyrůstal se svou sestrou dvojčetem jménem Wanda. Oba se připojili k tajnému experimentu Hydry, který řídil Wolfgang von Strucker. Dvojčata podstoupila sérii testů, které jim s pomocí Lokiho žezla dodaly schopnosti. Pietrovy schopnosti zahrnovaly nadlidskou rychlost, což mu zvýšilo také sílu útoků, metabolismus nebo reflexy. S Hydrou se dvojčata spojila, protože vinila Starka ze smrti svých rodičů. Nakonec ale zjistili, že Stark není tak špatný a přidali se na jeho stranu, přičemž zachránili svou vlast před zlým Ultronem.

Mezi jeho nepřátele patří Helmut Zemo, Black Bolt, Doctor Doom, Ultron nebo Kang Dobyvatel.

Komiksy

Pietro a Wanda se narodili jako děti cikánskému páru jménem Django a Marya. Když byli ještě děti, unesl je High Evolutionary a dělal na nich pokusy, které zamaskoval jako běžnou mutaci. Své schopnosti objevila dvojčata v pubertě. Když rozzuření vesničané napadli cikánský tábor, Pietro popadl Wandu a utekl. Oddělení od rodiny jim způsobilo trauma, kvůli kterému si až do dospělosti nemohli vzpomenout na své dětství.

Jednoho dne narazila dvojčata na Magneta, který jim nabídl místo ve svém Bratrstvu zlých mutantů. Dvojčata přijala přezdívky Quicksilver a Scarlet Witch, přičemž uvěřila tomu, že je Magneto jejich otec. Po několika prohrách sourozenci Magneta opustili a připojili se k Avengers. Během jedné bitvy mezi Avengers a Sentinely byl Quicksilver vážně raněn, načež se o něj začala starat Crystal z královské rodiny Inhumans. Měsíce plynuly a Pietro s Crystal se do sebe zamilovali a vzali se.

Páru se narodila dcera jménem Luna, která byla taktéž nadaná schopnostmi. Black Bolt ale manželství dvojice neschvaloval a pokoušel se je rozeštvat. Crystal nakonec začala Pietra podvádět s Black Knightem, kvůli kterému Petera nakonec opustila. Když Wanda ztratila svojí příčetnost, Pietro udělal vše proto, aby se jí nic nestalo. Společně vytvořili alternativní realitu, kde byli všichni šťastní, přičemž Maximoffovi vládli světu. Wolverine tenhle svět nakonec prohlédl a všechny osvobodil, načež Wanda pronesla větu: „Už žádní mutanti.“, což snížilo jejich počet na minimum.

Mezi těmi, kteří ztratili své schopnosti, byl i samotný Pietro. Ztráta schopností jej velmi zasáhla, proto se je snažil získat jakýmkoliv způsobem. Pietro se proto vloupal do Attilanu, kde podstoupil Terrigenesi. První na sobě necítil žádnou změnu, dokud nepotkal své další já. Jeho novou schopností bylo cestování v čase. Pietro poté s pomocí Terrigenese dodával schopnosti dalším mutantům, což ale ne vždycky skončilo dobře.

Filmy, seriály a další média

Na televizní obrazovky poprvé Quicksilver dorazil v roce 1966, kdy se objevil v seriálu The Marvel Super Heroes. Roli měl také v seriálech X-Men, X-Men: Evolution, Wolverine a X-Meni a The Super Hero Squad Show. Jako Petera Maximoffa jste jej pak mohli spatřit ve filmovém světě XCU, kde jej ztvárnil Evan Peters a objevil se ve filmech s podtituly Budoucí minulost, Apocalypse a Dark Phoenix.

Marvel Cinematic Universe

Pietro a Wanda se narodili v zapadlé Sokovii. Když měli deset let, přistála v jejich domě bomba, která zabila jejich rodiče. Dvojčata tam zůstala uvězněna dva dny, přičemž si všimla, že bomba nese nápis Stark Industries. Když znali výrobce bomby, která zabila jejich rodiče, rozhodli se, že se mu pomstí. Z tohoto důvodu se nechali naverbovat Hydrou k řadě experimentů, které jim daly schopnosti. Na základnu Hydry v Sokovii časem zaútočil tým Avengers, jehož byl Stark součástí. Podle vůdců Hydry nebyla dvojčata ještě připravena k boji, jenže ona si myslela něco jiného.

Quicksilver způsobil v lesích Avengerům menší potíže, zatímco Wanda si pohrála s myslí Starka. Když Stark vytvořil Ultrona, a ten mu zběhl, dvojčata se přidala na jeho stranu. Jakmile ale Pietro s Wandou zjistili, že Ultron neplánuje pro svět nic dobrého, změnili stranu a začali bojovat po boku Avengers. Pietro nakonec zemřel při obraně Sokovie, když zachránil Hawkeye a malého chlapce před střelbou.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Proč musel zemřít?!

12.5.2021 | 12:03:21
sábahi

Škoda, že se objevil jen v Age of Ultron :(

2.3.2021 | 21:14:45
StydiaShipper

Radši mám verzi Quicksilvera z X-Menů, ale i tak musím dát 100%

2.9.2018 | 17:36:45
Zigulík

Škoda že si moc dlouho nepobyl :D

2.6.2018 | 21:39:57
dan12345

Zajímavá postava, ale toho z X-Menů mám radši

18.2.2018 | 8:01:05

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama