Scarlet Witch

Scarlet Witch

Mladá holka ze Sokovie, která se po problémovém dětství nakonec stala hrdinkou. Spolu se svým bratrem Pietrem bojovali nejprve na straně Ultrona, ale pak se přidali k Avengers.

Sezóny 6
2015 - 2022

Informace

Skutečné jméno: Wanda Maximoff
Výška: 170 cm
Váha: 60 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: kaštanově hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelka: Elizabeth Olsen
Poprvé se objevila v:
X-Men #4 (březen 1964)

Filmy

O Scarlet Witch

Spolu se svým dvojčetem Pietrem se Wanda řadí mezi polepšené superpadouchy. Původně spolupracovali s Magnetem a jeho Bratrstvem zlých mutantů, ale poté co byl uvězněn, přidali se k Avengers. Wanda ovládá velkou sílu, zvanou magie chaosu. Tato síla ji propůjčuje neomezenou moc, která ji umožňuje např. telekinezi, teleportaci, štíty, magické výstřely nebo tvorbu zcela nového světa nebo totálního chaosu.

Mezi její největší nepřátele patří Apocalypse, Arkon, Mr.Sinister, Thanos, Doctor Doom nebo Ultron.

Komiksy

Wanda a její bratr Pietro se narodili v jihovýchodní zemi jménem Transia. High Evolutionary na dětech experimentoval a poté je vrátil do jejich země, vydávajíc je za mutanty. Jejich schopnosti však vznikly právě během těchto experimentů. Jejich rodiče Django a Marya však byli chudí a byli nuceni krást. Obyvatelé vesnice na to ale brzy přišli a zaútočili na jejich tábor. Sourozenci své schopnosti objevili přibližně v této době a během útoku Pietro se svou sestrou uprchl. Oddělení od rodiny pro ně byl traumatický zážitek, což mělo za důsledek ztrátu paměti na celé dětství. Tyto vzpomínky se jim vrátily až o mnoho let později v dospělosti.

Magneto oba sourozence naverboval do svého Bratrstva zlých mutantů a Wanda s Pietrem začali na veřejnosti vystupovat jako Scarlet Witch a Quicksilver. Jistý čas bojovali proti X-Menům, ale následně přešli na stranu dobra a stali se členy Avengers. V týmu ale nebyli jedinými nováčky. Členem se stal také Hawkeye, který byl taktéž polepšeným padouchem.

Pietro se mezitím oženil s Crystal, členkou Inhumans a měl s ní dceru jménem Luna. V blízké době se také dozvěděli, že Magneto je jejich pravý otec. Tehdy ale netušili, že to není pravda. Wanda se nakonec zamilovala do androida jménem Vision a oženila se s ním. Nevěděli, že se s nimi pokoušel manipulovat Immortus, jenž se snažil zabránit Wandě v početí dětí. Obával se totiž, že by byly tak mocné, až by otřásly samotnými základy vesmíru.

Wanda nakonec děti opravdu porodila. Na jejich duše se ale upnul démon Mephisto a tak se jich Avengers museli zbavit. Wandě na tento incident vymazali vzpomínky. Když pracovala jako členka Avengers ze západního podbřeží, zamilovala se do Wonder Mana, jehož model mozku byl použit při tvorbě Visiona. Poté co Wonder Man zemřel, uchvátil ji velký smutek.

Nikdo ale nečekal, že si Wanda na své děti vzpomene a vytvoří kvůli nim chaos. Byla úplně nevyrovnaná a myslela si, že její děti žijí. Během několika bitev, které Wanda vytvořila, zemřelo několik Avengerů a mezi nimi i například Hawkeye. Profesor X a Doctor Strange se pokoušeli Wandě pomoci. Někteří hrdinové dokonce zvažovali její smrt. Pietro se to naneštěstí doslechl a spolu s Wandou vytvořili alternativní vesmír, kde byli všichni šťastní a světu vládli Maximoffovi jako klan M.

Existence tohoto vesmíru nebyla ale moc dlouhá. Wolverine si na svůj skutečný život vzpomněl. Mohla za to jeho minulost, během které se mu již mnohokrát někdo hrabal v hlavě. Za pomocí mutantky Layly navracel lidem jejich vzpomínky a do party nabral také Hawkeye, který v tomto perfektním světě byl naživu. Když byla prohra klanu M již jistá, vyslovila Wanda jedno prosté přání: „Už žádní mutanti.“ Její slova se nakonec stala skutečností a 90% mutantí populace přišlo o své schopnosti.

Když členové Young Avengers Speed a Wiccan zjistili, že jsou reinkarnací Wandiných dětí, vydali se na „Dětskou křížovou výpravu“, aby svou matku nalezli. Nakonec zjistili, že za všemi Wandinými potížemi stal Doctor Doom, který údajně chtěl pro svět to nejlepší. V dnešní době již dvojčata znají pravdu o svém původu a nadále bojují na straně Avengers.

Filmy, seriály a další média

Na obrazovky zavítala Scarlet Witch poprvé v seriálu The Marvel Super Heroes z roku 1966. Návrat do televize ji čekal až po několika let, kdy se objevila v Iron Manovi nebo X-Menech z 90tých let. Stejně tak měla roli v The Avengers: United They Stand, X-Men: Evolution nebo Wolverine and the X-Men. Její poslední pobyt v televizi byl v The Super Hero Squad Show.

Za Scarlet Witch jste si mohli poprvé zahrát v X-Men Legends II: Rise of Apocalypse. Byla hratelná také v hrách ze série Marvel Super Hero Squad, Marvel: Avengers Alliance, Marvel Avengers: Battle for Earth, Marvel Heroes nebo Lego Marvel's Avengers od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Ve filmovém světě byl původ sourozenců změněn z Transie na Sokovii. Když byli ještě děti, jejich rodině zemřeli při výbuchu střely, kterou vyrobilo Stark Industries. Od té doby žili jako sirotci a plánovali Starkovi pomstu. Když začal Strucker verbovat lidi pro své experimenty, přihlásili se mezi prvními a také jako jediní přežili. Své schopnosti získali díky Kamenu mysli, který byl ukryt uvnitř Lokiho žezla. Avengers na základnu Hydry v Sokovii zaútočili a dvojčata se jim postavili do cesty. Nakonec se přidali na stranu Ultrona, který taktéž vzešel ze žezla.

Ve spojení s ním se vydali do Afriky, kde vyzvedli vibranium a poštvali Avengers proti sobě. Až v Koreji si uvědomili, že Ultron je špatný a přešli na stranu Avengers. Wanda byla nakonec svědkem stvoření Visiona, Ultronova opaku a vyrazili do Sokovie, kde se s Ultronem střetli. Během záchrany civilistů její bratr Pietro umírá. I po jeho smrti zůstává Wanda členkou Avengers.

Spolu s Kapitánem se jednoho dne vydali na misi do Nigérie, kde pronásledovali Crossbonese. Ten se při střetu s Rogersem odpálil. Wanda se výbuch pokoušela přesměrovat, ale přitom zabila několik civilistů. Z toho důvodu vznikla Sokovijská smlouva, která měla držet hrdiny pod kontrolou. Kapitán s ní ale nebyl spokojen a Wanda se nakonec přidala na jeho stranu.

S Wandou se nevidíme naposledy, její nejpravděpodobnější návrat vidíme zatím v třetím pokračování Avengers.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Oblíbil jsem si ji až v seriálu a vlastně teď v novém Strangeovi, předtím nedostávala moc prostoru, což je pochopitelně škoda.

webmaster, grafik
21.8.2022 | 10:30:04
Kerneas

Bože jak já ji nesnášim :D Taková povrchní, přehnaně dramatická figurka se jen tak nevidí.

25.5.2022 | 22:25:08
sábahi

Její magie je mega Divím se, že Pietro nežárlil :D

2.3.2021 | 21:16:09
CaptainDeadpool

za mě jedna z nejlepších postav a spolu s BW asi nejlepší žena v MCU..

27.1.2021 | 17:23:42
QueenintheNorth

Mrtvola

17.7.2018 | 11:54:22
tominotomino

nejlepší postava z MCU a skvělá herečka

webmaster
5.7.2017 | 10:17:03
OliviaBenson.

úžasná <3

26.6.2017 | 22:22:17
Golradir

Čičí :P

28.3.2017 | 22:15:31
pikaia

Pěkná holka s cool schopnostmi, docela jsem si jí ve filmu oblíbil. V komiksu je jedna s nejmocnějších, ze smrtelníku rozhodně .

12.3.2017 | 15:46:35
Kothy

kocka :)

14.2.2017 | 22:26:49
1

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama