Chilling Adventures of Sabrina (Sabrinina děsivá dobrodružství)
88/100 - 113×

Chilling Adventures of Sabrina(Sabrinina děsivá dobrodružství)

Seriál Chilling Adventures of Sabrina se točí kolem mladé dívky Sabriny, která se snaží smířit s tím, že je napůl čarodějka a napůl obyčejný smrtelník, zatímco bojuje se zlem, jež ohrožuje její rodinu a svět lidí. Seriál vychází ze stejnojmenné série Archie komiksů.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Komiksový, Mysteriózní
hrají
Kiernan Shipka (Sabrina Spellman), Miranda Otto (Zelda Spellman), Lucy Davis (Hilda Spellman), Chance Perdomo (Ambrose Spellman), Ross Lynch (Harvey Kinkle), Jaz Sinclair (Rosalind Walker), Lachlan Watson (Susie "Theo" Putnam), Michelle Gomez (Madam Satan), Gavin Leatherwood (Nicholas Scratch), Tati Gabrielle (Prudence Night), Adeline Rudolph (Agatha Night), Abigail Cowen (Dorcas Night), Richard Coyle (Faustus Blackwood)

Sabrina Spellman

Sabrina Spellman

Mladá dívka, která se snaží smířit s tím, že je napůl čarodějka a napůl obyčejný smrtelník.

Sezóny 4
2018 - 2020

Sabrina je mladá dívka, která je napůl čarodějkou (po svém otci) a napůl smrtelníkem (po své matce). Nyní ale přišel čas, aby si vybrala, jakou cestou se vydá – zasvětí se temnotě nebo se bude chtít držet cesty světla?

Základní informace:

  • Věk: 16
  • Druh: míšenec (čarodějka/člověk)
  • Status: živá
  • Povolání: studentka na Baxterově střední a Akademii neviditelných u­mění
  • Další herečky, které ztvárnily Sabrinu: Mckenna Grace (mladá Sabrina)

Rodinní příslušníci:

Sabrina žije ve městě Greendale, které se nachází na opačném břehu řeky Sweetwater než je město Riverdale. Jelikož její rodiče zemřeli, když byla ještě malá, žije se svými tetami Hildou a Zeldou a bratrancem Ambrosem v jejich domě, který funguje také jako márnice.

Sabrina je ale jiná než zbytek její čarodějnické rodiny. Je totiž napůl člověkem, neboť její matka byla smrtelníkem. V den svých šestnáctých narozenin si má Sabrina zvolit, zda se vydá po temné cestě a stane se pravou čarodějkou nebo zda opustí čarodějnický svět a stane se z ní smrtelnice. Očekává se ale od ní, že si zvolí čarodějnictví a zapíše své jméno do Knihy stvůr, díky čemuž bude pravým následovníkem Temného pána, následně začne chodit na čarodějnickou Akademii a přeruší své pouto s lidským světem. Sabrina chce zůstat čarodějkou, ale zároveň nechce opustit své kamarádky Susie a Roz a především svého přítele Harveyho, se kterými chodí na Baxterovu střední školu. Proto musí najít způsob, jak zůstat součástí obou světů.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
letoskar

Na jednu stranu je velice inteligentní, poradí si ve většině situací. Na druhou stranu s jejím IQ není schopná si představit důsledky toho co dělá? To je trošku sraní si do pusy. Chce aby lidi kolem ní byli šťastní, ale pak udělá pravej opak a vše tím dojebe. Pokud něco není podle jejích představ snaží se to sabotovat, tohle udělá 10 leté dítě, ne mocná čarodějka co chce zachraňovat svět. Pokud se scénáristi pokoušeli o jiný pohled, tak jim to moc nevyšlo. Myslím že, jako herečka je perfektní, věřím jí téměř každou scénu, bohužel je dle mého špatně napsaná. :/

22.1.2021 | 12:34:45
dominikvtipil

Hrozná slepice a to její rozhodování…

16.1.2021 | 0:40:39
Arihant

Tahala cely serial, keby nebolo jej tak neviem, ci by som pozeral po druhej serii dalej.

9.1.2021 | 22:11:45
DavidSpike

Boha jeho tahle kravka a její rozhodnutí jsou tak vytáčející, pořád HARVEY HARVEY!!! že mám chuť jí ztřískat a prostě jí zahrabat v rakvi… Ještě klika, že vedlejší postavy, krom jejích kamarádek jsou supr

2.10.2020 | 22:37:17
Amer

Mě se líbí a nikdo mi to nevymluví. :-D

15.7.2020 | 14:45:44
babuna1999

Líbí se mi její přístup k věci a jak se snaží udělat všechny šťastné – i když ne vždy to jde. Její vztahy s tetičkami a bratrancem jsou skvělé a vždy si najde nějaký způsob jak vyřešit aktuální problém.

2.7.2020 | 22:05:21
Jiri007

Sabrinu mam rád, je dobrá stoji si za svym, libi se mi jeji vlastnosti že spolupracuje se všemi a vždycky hleda možnost spravneho řešení a navíc je to kočka, Sabrinu mam rad jak temnou tak světlou, a s Nickem jsou fakt dokonaly par.

redaktor
9.7.2019 | 11:40:52
oskarka

Celý seriál stojí na ní, hraje výtečně. Já ji sledovala už v Mad Men, tam hrála dětskou postavu až do dospělosti, už tehdy jsem to ocenila.

26.4.2019 | 19:06:48
GanG

Mně teda herečka nepřišla sympatická, ještě na chvíli odložím tenhle seriál do šuplíku.

26.4.2019 | 3:06:05
KaraSnowAllen

Hodně sympatická dívčina a skvělá herečka.

edit. Tak už jí nemám tolik ráda.

13.4.2019 | 21:01:50
1

Nepřehlédněte

Kdyby vznikla pátá série, dočkali bychom se crossoveru s Riverdale

Kdyby vznikla pátá série, dočkali bychom se crossoveru s Riverdale

Ještě letos uvidíme čtvrtou sérii Sabriny, která ale bude pro seriál konečnou. Kdyby tomu ale tak nebylo, zabývala by se další série čarodějnickými válkami a obsahovala by i crossover se seriálem Riverdale.

Reklama

Úvodní znělka seriálu

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama