Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 247×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Alfonso Neapolský

Alfonso Neapolský

Budoucí král Neapole.

Sezóny 2
2014 - 2015

Alfonso je syn krále Ferdinanda Ferranteho, krále Neapole. Za manželku si vzal Ippolitu Mariu Sforzu a do budoucnosti se s ním počítá jako s nástupcem Neapolského království. Zatím je v pozici vévody, který je zároveň vojenský velitel. Tudíž, i když není králem, má již velmi vysokou moc.

Alfonso je jednoznačně horkokrevný člověk, nestrpí žádné zrady, intriky ani podvody. Jako malého jej vyučili ve zbrani, z čehož ve svém aktuálním věku velmi těží. K souboji používá dva naostřené meče, které nosí neustále u sebe.

Za svého úhlavního nepřítele považuje Lorenza I. Medicejského. Nenávidí ho z toho důvodu, že kdysi býval milencem jeho současné manželky Ippolity Marii Sforzy, která k němu neustále něco cítí. Alfonso je tak na straně Říma, která stojí proti Florencii, proto ho z toho důvodu také nenávidí.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

smejd

25.7.2014 | 18:37:43

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama