Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 248×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Girolamo Riario

Girolamo Riario

Krutý, bezcitný a nemilosrdný „synovec“ papeže Sixta IV.

Sezóny 3
2013 - 2015

Veřejností je lord Riario, hrabě a kapitán Svaté římské církve, znám jako synovec papeže Sixta IV., který je jeho hlavním pánem. Jenom pár vyvolených ví jeho pravou rodovou linii. Jako Leonardo da Vinci, tak i Girolamo touží po pozici a legitimitě ve společnosti. Obou tyto prvky velmi chybí, proto po nich touží.

I když je oddaný Svatému stolci, tak si uvědomuje, že papež Sixtus IV. chce více řídit světské záležitosti. Nicméně Girolamo rád vede misi, která vede ke zničení rodu Medici, když uvidí Florencii jako hlavní příklad rychlého zhoršení svatých ideálů v Evropě.

Girolamo je bezcitný a nemilosrdný a využívá všechny prostředky, které jsou k dispozici, aby dosáhl toho, čeho si přeje. Hodně si je podobný s Leonardem da Vincim, svým hlavním oponentem. Situace je dokonce dostane do takové pozice, že musí spolupracovat, aby z problémů vyvázli v bezpečí.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaVerr

anti-hero

15.3.2019 | 16:24:32
adelaides

Moje nejoblíbenější postava a rozhodně ne největší zaporak. Ta jeho obrkukadla mne fakt berou!

27.4.2016 | 16:42:28
Mrs.Stark

Riooooooooooo

15.1.2015 | 21:52:33
Dianka.DL

;)

29.6.2014 | 16:08:29
Kothy

Prekvapil me.

21.5.2014 | 16:25:12
riellka

záporák k sežrání

27.4.2013 | 19:45:07
phoebess

po druhém díle už mám jasno, tenhle záporák je… k zulíbání :D

čestný člen redakce
21.4.2013 | 19:39:49

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama