Dexter
94/100 - 588×

Sledovat

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Scott Buck mluví o 7. a 8. sérii

Scott Buck mluví o 7. a 8. sérii

Palčivé otázky, které se vám mohly honit hlavou, zodpověděl v rozhovoru s EW.com showrunner Dextera Scott Buck. Co prozradil o finále a co finálové sérii? Dozvíte se uvnitř.

0 0
18.12.2012

Dexter je sériový vrah a i přesto mu dělalo problémy LaGuertu zabít. Jakto, že Debra, která je úplně jiná, než její bratr, to dovedla udělat?

Myslím, že v té chvíli byla pod velkým tlakem. Dexter je skvělý manipulátor, ale je jen na divácích, jak si to chtějí vysvětlit. Dexter nicméně dostal tuhle situaci pod vlastní kontrolu.

Tím chcete říct, že počítal s tím, že se tam Debra objeví?

Ne, myslím, že s tím vůbec nepočítal. Ale když už se to stalo, naložil s tím nejlépe, jak mohl.

Měla Debra od začátku zabít LaGuertu, anebo jste měli i jiné plány? Jak na to reagovala Jennifer [Carpenter]?

Od začátku série to tak dopadnout mělo. Jennifer o tom věděla velmi brzy a byla nadšená, že se se svou postavou vydá takovýmto směrem.

Zmizelo tak s LaGuertinou smrtí i její povolení ke sledování GPS signálu Dexterova a Debina telefonu? Anebo ho má najít někdo jiný?

Povolení stále leží na jejím stole a nejsou ještě vyplněná, takže o nich neexistuje žádný záznam.

Chystáte se nějak dál zabývat faktem, že Debra LaGuerta zabila vlastní zbraní?

Chystáme. A taky s tím, že Dexter nebude jen ten, kdo tyto důkazy narafičil, ale i tím, kdo takové důkazy musí analyzovat.

Do flashbacků jste dostali seržanta Doakese. Můžete říct, proč jste se tak rozhodli?

Vždycky jsem měl Erika Kinga strašně rád. Myslím, že do seriálu vnesl plno zábavy a energie. Vždycky jsme přemýšleli, jak ho vrátit zpátky, ale nechtěli jsme to udělat nějak náhodně. Když ale měla zemřít LaGuerta, přišlo nám to přirozené.

Objeví se i v příští sérii?

O tom jsme ještě nemluvili.

Řekl jste, že v příští řadě Dexter bude zkoumat to, „kde to vlastně začalo“. Můžete to rozvést?

Myslím, že všichni víme, jak to vypadalo, když se Dexter „narodil“ v kaluži krve. Ale nemyslím si, že je odhalený úplně celý příběh, a ten právě čeká na své odhalení. Dexter ještě neví všechno o tom, jak se vlastně stal tím, kým je, což brzy zjistí.

Angel Batista jde do penze, předpokládám ale, že se ještě objeví.

Oznámil svůj odchod do penze, ale ve finále ještě nevyřídil papírování. Náhlá situace tak všechno změní.

Hannah na konci série, jako ostatní takové postavy, neumřela, což mě velmi překvapilo. Uvidíme ji i příští rok?

Velmi v to doufám. Nemůžu říct víc, protože právě řešíme, jak příští řada bude vypadat, a taky ještě nebyly podepsány žádné smlouvy, ale opravdu bych chtěl, aby se Hannah vrátila.

Dexter se teď z vraha ve jménu spravedlnosti stává spíše vrah, který po sobě zakrývá stopy. Změnili jste takto jeho postavu vědomě?

Myslím, že zabití LaGuerty se dost lišilo od všech vražd, které Dexter v minulosti spáchal. Samozřejmě ji nezabil přímo on, ale nese za to stejnou odpovědnost. Byla to tedy velmi vědomá změna. Vím, že mnoho diváků Dextera vidí téměř jako superhrdinu. Chtěli jsme se ujistit, aby každý chápal, že v jádru je sériovým vrahem s kodexem. Od první série se jeho postava ohromně vyvíjela a tehdy byl psychopatem s ještěřím mozkem, který dovedl skvěle hrát svou hru. Čím se ale stává lidštější, tím více riskuje. Tohle se budeme snažit odhalit více příští sezónu.

Je možné, že diváci už nebudou s Dexterem a Deb sympatizovat? Máme se proti nim na konci úplně obrátit?

Nechceme, aby se proti němu diváci nutně obraceli, ale aby ho lépe pochopili. Čím více je člověkem, tím více je zodpovědný za své činy a od toho nechceme ustupovat. O to víc je jeho postava zajímavější, složitější a více proviněná.

Během série se řešily Debiny pocity k Dexterovi. Jaké pocity k němu chová teď, když zabila LaGuertu?

Je vším tak zavalená, že ani nezpracovává, co si sama myslí. V další sérii se ale octne v úplně jiné pozici, než jak jsme ji dosud sledovali. Myslím, že svým způsobem bude Dextera vždycky milovat, ale nevím, jestli se to obejde bez romantických výlevů.

Sblíží je LaGuertina smrt, anebo je ještě více oddálí?

Tak trochu obojí. Jedinečně a velmi tragicky je to sváže. Tímto budou vždycky spojeni, ale určitě to není ten nejlepší způsob, jak si být s někým blízký.

Bude v příští sérii nějaký velký záporák? Potřebujete vůbec nějakého s takhle rozehraným dramatem?

Taková postava bude poněkud odlišná. Nechceme ale mít žádného velkého záporáka, přestože proti Dexterovi se bude stavět dost lidí.

Nepůjde ale o žádného sériového vraha, po kterém bude policie pátrat?

Ne, nebude to tradiční záporák.

O příští sérii se mluví jako o poslední. Platí to stále? Jaké jste ohledně toho vedl rozhovory s vedením televize?

To je rozhodnutí Showtime a obávám se, že o žádném definitivním rozhodnutí nevím. Počítáme ale s 8. řadou jako s finálovou. Pokud nám bude řečeno jinak, přizpůsobíme se.

Takže po příběhové stránce budete chtít Dextera příští rok uzavřít a neukončit cliffhangerem?

Přesně tak.

Máte už v hlavě představu, jak bude konec vypadat?

Rozhodně. Vždycky jsme měli několik možností, jak bychom seriál ukončili, a všechny byly dost podobné. Šlo spíše o to, jak budeme chtít ukončit 7. řadu a od toho se pak bude odpíchneme dál.

Je šance, že seriál skončí šťastně?

Příběh o sériovém vrahu může skončit různě, ale nikdy ne vyloženě šťastně.

Zdroj: Showtime

Diskuze /1

RaKal

Tak s tím ať jdou do háje. Záporák nikde a divák si bude uvědomovat, že Dexter je vlastně dost fuj. Což je takové pěkné morální poselství vzhledem k tomu, že z tohoto seriálu několik let ždímali prachy… Vtipné. Na moralizování je krapítek pozdě. Navíc se bude proměňovat v „člověka“. Jestli zase bude za ňoumu, jako už v některých dřívějších řadách, tak to by snad bylo lepší, kdyby ho v top formě odstřelili.

18.12.2012 | 19:08:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama