Dexter
94/100 - 585×

Sledovat

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Scott Reynolds tweetuje o Isaakovi a Bossovi

Scott Reynolds tweetuje o Isaakovi a Bossovi

Dříve, než začnete číst ten kratičký článek, který vám možná objasní některé události, které se v posledních dvou epizodách staly, upozorním vás dopředu, že pokud jste 9. a 10. díl neviděli, bude pro vás silně spoilerový.

0 0
3.12.2012

Isaak je mrtvý. Toho jsme byli svědky v deváté epizodě s názvem Helter Skelter. Proč? Podle někoho byl Isaak vůbec nejlepším padouchem hned po Trinitym ze 4. řady; a když píšu někoho, myslím tím dost početnou většinu. Proč si scénáristé Dextera řekli, že se ho zbaví tak brzo – a ještě tak hloupě, jak někteří tvrdí? Jeden ze scénáristů, Scott Reynolds minulý týden na svém Twitteru účtu @jscottamy</a> v krátkosti řekl, jak to vlastně bylo:

Někdy je prostě obtížné se popasovat s časem, kteří herci mají. V případě Raye Stevensona to pravděpodobně mohly být práce na druhém díle G.I. Joe anebo na druhém Thorovi. Jeho herecká vytíženost si tedy vyžádala svou oběť – Isaakovu smrt. Reynolds si za ní podle svého tweetu také stojí, a stojí si i za tím, co to pro Dextera znamenalo. Ačkoliv leckdo zcela oprávněně tvrdí, že Isaak byl postřelen někdy brzo odpoledne a ještě večer je na Dexterově lodi úplně fit, takže by určitě mohl přežít, myslím si, že jsme zde spíše měli sledovat tu emocionální část příběhu, kdy si Isaak uvědomil, že za Viktorovu smrt může on sám a chce být pohřben spolu s ním – trochu jako od Shakespeara.

Další zvláštní postavou, kterou vyvolala mohutné diskuze, je Phillip Bosso, požární vyšetřovatel. Ten zprvu vypadal jako prvoplánový žhář a úchyl v jednom, ale chyba lávky. V desáté epizodě nás scénáristé překvapili a Scott Reynolds o této postavě tweetnul následující:

Když ji psali, nechali se inspirovat Johnem Leonardem Orrem. Kdo že to je? Muž, který se narodil v roce 1949, byl bývalý hasič a požární vyšetřovatel v Kalifornii, který měl zároveň i jednu pěknou zálibu v zakládání požárů a na svém kontě má smrt 4 lidí. Více o něm najdete třeba na anglické wikipedii. Jak již ale z aktuální epizody víme, Bosso nakonec nebyl až takový ďábel a místo vraždění lidí radši rekonstruoval historické bitvy.

Zdroj: Showtime

Diskuze /7

Oveckoun

Já naprosto souhlasím. Isaak byl podle mého naprosto užasně napsaná a hlavně zahraná postava. Osobně ho řadím nad Trinity(ho) :)

4.12.2012 | 14:22:38
Tooni

Plně souhlasím s Oveckounem :) Taky ho řadím nad Trinityho :)

4.12.2012 | 15:48:40
lucifer66

to je strasne s tymi postavami, ja som myslel ze sa vymsli dej vsetko a tak sa to natoci… a odrazu preto ze je zaneprazdneny tak menia cely serial… je to smutne ked seriali robia herci , to je vyhoda u animovanych filmov ze tam niesu obmedzeny niecim takym… a to neje problem len dexetera… i ked napr. ta smrt toho It ckara co ho zabil isak bola nejako narychlo… tolko sa okoloneho tocili, len aby sa ho tak rychlo zbavili? katastrofa

4.12.2012 | 22:14:06
karlik1868

Tak teda Trinity, jakožto vraždící dědek, mi rozhodně nepřijde jako nejlepší padouch, rozhodně u mě vede Brian a Travis, no a teď Isaak teda kandidoval na pořádného padoucha suveréna. Celkově 7. série mě díky posledním pár dílům přijde jako nejslabší, jsem dost z ní zklamán, a to se mi nestalo ani u 3. série, která mi teda přišla jako nejméně zábavná. Směr kterým se tato série udává se mi moc opravdu nelíbí.

4.12.2012 | 22:46:50
skylines

Trinity byl pomatený starý blázen bez pořádných zásad jen se svím rituálem. Isaak byl gangster ze steré školy. Inteligentní, brutální, zásadoví, přesný a čestný. Krom toho byl brilantně zahraný…

5.12.2012 | 23:35:13
alexis

Isaac byl lepší než Trinity, ale je dobře, že skončil takhle. No, není dobře, že odešel tak brzy, ale zase další typický hon záporáka v posledním díle? TO už tu bylo šestkrát…

6.12.2012 | 20:08:55
Klif

Já teda nevím, ale mě Isaac dost zklamal… čekala jsem od něj mnohem víc. Teplý mafián, co se mstí, protože mu zabili milence, a co to po pár dílech podělá a nechá se zabít? Ale no tak! Já mám skvělé záporáky a závěrečné velké bitky s nimi ráda! Sérii s Trinitym jsem si moc užila a zatím u mě vede… Ale jinak i bez Isaaca má tahle série zatím skvěle našlápnuto, každý díl je napínavý a plný zvratů a finále si ani netroufám odhadovat – i když tak to je u Dextera vlastně skoro vždycky :-)

9.12.2012 | 3:38:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama