Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Rozhovor s Davem Ericksonem

Rozhovor s Davem Ericksonem

Rozhovor s Davem Ericksonem

Druhá řada Fear the Walking Dead nám začala a my se můžeme podívat na to, co nám k ní řekl tvůrce Dave Erickson.


12 1
14.4.2016

Tvůrce seriálu Živí mrtví, výkonný producent Dave Erickson, se v exkluzivním rozhovoru rozpovídal o vzrušujících detailech nové řady Živí mrtví – Počátek konce, kterou mohou fanoušci sledovat již od 11. dubna na televizní stanici AMC. Druhá řada tohoto seriálu se natáčela na poloostrově Baja v Mexiku, kde se realizují nejlepší filmy odehrávající se na moři. Jak říká producent: „Už během prvních pár epizod si všichni rychle uvědomíme, že hlavní postavy nejsou samy, jenž měly tak skvělý nápad uprchnout z Los Angeles a vydat se k vodě.“ A co Dave exkluzivně v předpremiéře k nové řadě seriálu prozradil?

Jak se Živí mrtví: Počátek konce liší od původní řady Živých mrtvých? Nakolik snadno se dá Počátek konce pochopit, pokud divák první řadu seriálu vůbec neviděl?


Abyste pochopili Počátek konce, nemusíte o Živých mrtvých vědět téměř vůbec nic. Tuto otázku jsme hodně řešili s herci, producenty a i s několika diváky – a všichni se shodli na tom, že způsob, jakým vyprávíme náš příběh, znamená, že nemusíte předem nic vědět o komiksu ani o jiných seriálech. Sestavili jsme ho ale tak, že pokud jste fanouškem původních románů a sledujete „Živé mrtvé“, okamžitě pochopíte, jak jsou příběhy vrstveny.

V první řadě každá rodina utrpěla nějakou zdrcující ztrátu. Sjednotí tato skutečnost všechny hlavní hrdiny v jejich dalších cestách? Získají díky tomu možnou představu, jak v následujících dílech přežít?

Jedna z věcí, která byla pro Roberta Kirkmana při rozvíjení příběhu důležitá, bylo téma násilí a jakým způsobem budou k němu všechny postavy přistupovat. Tím nemyslím pouze smrt nakažených, která se celým příběhem zombie prolíná. Mám na mysli, jak bude každá z postav reagovat, pokud by se musela zbavit některého z nakažených. Na konci první řady prožili útok skupiny zombie a většina z nich (kromě Travise, Chrise a Alycie) musela s nakaženými bojovat a čelit tak případné smrti. Takže je otázkou, jaké bude mít takovéto násilí na psychiku postav dopad a jak se to projeví na morálce každého jednotlivce. Hlavní hrdinové se též stali svědkem něčeho, co se dá přirovnat k pádu Los Angeles. Scény, kdy projíždí opuštěným a zpustlým Los Angeles. Přišli o svůj domov, o své přátele, o své sousedy. Ze začátku jsou všichni k sobě dost uzavření. Prvotní šok přejde k vzájemné semknutosti skupiny, vztahu mezi jednotlivci k čemuž, bohužel, patří i jejich rivalita umocněná vztahem k násilí.

Teď ve druhé řadě skončili na Strandově lodi Abigail a myslím, že si už během prvních pár epizod všichni rychle uvědomíme, že nejsou samy, jenž měly tak skvělý nápad uprchnout z Los Angeles a vydat se k vodě. Nečekaný střet způsobí další konflikty. Co udělají, až se u vody potkají s ostatními přeživšími? A co se stane, až se všichni potkají s nakaženými? Jak se k sobě budou všichni navzájem chovat?

Strand na konci první řady řekl: „Jediný způsob jak přežít v tomhle šíleném světě, je přijmout šílenství.“ Jak se tato věta vlastně v druhé řadě seriálu ve skutečnosti projeví?

Myslím, že velkým tématem druhé řady je ten fakt, když zjistíme, že normální svět je navždy pryč a že z apokalypsy už není cesty zpět. Jaký charakterový typ hlavních hrdinů se u jednotlivých postav projeví? Dokáží se této katastrofě postavit či se nechají do morku kostí pohltit a změní se tak podstata jejich osobnosti? Dokáží proti apokalypse nadále bojovat a přitom si zachovat svoji lidskost? Toto téma jsme nakousli již v první řadě. Hlavní postavy prochází psychickými změnami, v nichž se vzbudí násilnické znovuzrození se známkami šílenství. To se objeví u celé řady postav např. u Nicka, Travise, Daniela.

Když už mluvíme o Danielovi Salazarovi (hraje ho Ruben Blades), v první řadě se objevily náznaky svědčící o jeho velice temné minulosti. Vyjde v druhé řadě ještě něco najevo? A jak to ovlivní vztah s jeho dcerou Ofélií (kterou hraje Mercedes Masonová)?

V první řadě jsme zjistili, že Daniel není pouhý holič. Pravda je, že se v minulosti dopustil násilných skutků, o čemž jeho žena Griselda věděla, avšak mu již nestačila pomoct. Jeho dcera Ofélie se o jeho negativní stránce povahy dozvídá až nyní, za což ho velmi odsuzuje. Ofélie strávila většinu svého života pod ochranou rodičů/přistě­hovalců. Cítila, že jejich přistěhovalecký handicap chtějí zoufale zahnat přílišným přizpůsobením se běžnému životu v USA. Věnovala jim spoustu energie a času, aby se o ně postarala. Až nyní si Ofélie uvědomuje, jak je podceňovala. Byli daleko schopnější, než si o nich myslela. Uvědomuje si, že nemá vůbec potuchy, kdo vlastně její rodiče jsou. Pokouší se svému otci porozumět a poznat ho. On se se mezitím snaží najít spásu a odpuštění, které u své manželky nestihnul nalézt. Ofélie začíná mít pocit, že hříchy jejího otce potrestaly její mámu. Po emocionální stránce se toho bude u této rodiny dít opravdu hodně.

Nick (hraný Frankem Dillaneem) se ve finále první řady přiznává, že je drogově závislý. Nakolik důležitý je tento fakt pro vývoj této postavy v druhé řadě?

Je to opravdu podstatná část jeho vývoje. Na konci minulé řady měl Nick světlý moment. Najednou pochopil, že svět kolem něj se rozpadá a uniká ze své závislosti na drogách. Najednou cítí, že už se nikdy nedostane na vrchol, protože svět se řítí do záhuby. Stojí před otázkou proč zrovna on, kdo přežil. Najednou se na svět kolem sebe dívá realistickýma očima a má zájem s okolní situací bojovat. Má pocit, že dostal druhou šanci. A protože je zvyklý žít životem „nad propastí“, cítí se v novém apokalyptickém světě o to víc v pohodě. Pro Nicka je to příležitost, jak se dívat na apokalypsu z perspektivy, kterou u jiných postav nevidíme.

Nakažení v 2. řadě Počátku konce jsou v daleko méně „shnilém“ stavu než zombíci v Živých mrtvých. Jaký vliv to má na způsob, jakým na ně postavy reagují?

V druhé řadě už jsme v našem příběhu o trochu dále, tedy i hlavní postavy jsou daleko více zbídačené než v první řadě. Jsou tu i další faktory – slaná voda, žhavé slunce. Takže sami diváci uvidí, jak se se svým zjevem mění a jak je těžké rozpoznat a zabít. Některé naše hlavní postavy chtějí připsat nakaženým určitou dávku zbylé lidskosti, inteligence a rozumu. Na konci první řady mohli diváci zažít první útok zombie skupiny. V druhé řadě tedy uvidíte daleko více infikovaných postav. Emocionálně toto vše nese svoji daň. Ve skutečnosti mrtvé zlidšťujeme a chceme ukázat váhu a tlak, který je vkládán na bedra našich postav, kdy se těchto „lidí“ zbavují. Avšak se stále chceme držet myšlenky, kterou vyslovil Robert – nikdy nechceme, aby se mrtví stali jen pouhou potravou. Věřím, že právě tato záležitost dodává příběhu skutečnou perspektivu, kterou chceme prozkoumat. Takže i když vypadají postavy vizuálně hůř, chceme se držet jejich lidských vlastností.

Jak jste si užili natáčení v Mexiku?

Během natáčení na poloostrově Baja jsme měli realizační tým, který zčásti tvořili lidé, kteří s námi dorazili z USA a zčásti technici a umělci, kteří přijeli z Mexico City. Na natáčení se podíleli též lidé pracující přímo na poloostrově. Pro všechny z nás to byla neuvěřitelná zkušenost na krásném a inspirativním místě. Všichni z toho máme dobrý pocit, že se nám celé to obrovské úsilí a snaha vyplatila a že divákům přineseme něco, co ještě neviděli a ani nezažili. Počátek konce je skutečně různorodý seriál. Když jsme natáčeli první řadu v L.A., prozkoumávali jsme čtvrtě, které se v žádném filmu a ani seriálu nikdy předtím neobjevily. Lokace a místa v Mexiku se tohoto pravidla dále držela. Spolupráce s mexickými režiséry, scénáristy byla ve všech ohledech naprosto bezchybná. Jmenovitě hlavní architekt Bernard Trujillo svou energií a tvůrčí originalitou přinesl do druhé řady obdivuhodný přístup, který je v seriálu hluboce zakořeněn. Máme typově neuvěřitelně různorodé herce a komparsisty. Myslím, že díky tomuto aspektu jsme opravdu jiní a máme tak úplně jinou perspektivu, které seriál neuvěřitelně obohacuje.

Chtěl byste se s fanoušky ještě podělit, na co se mohou v další řadě těšit?

Myslím si, že pro všechny diváky je nejzajímavější následující otázka. Jak všichni víme, první řada končí, že se všichni ocitnou na jedné lodi. Ale kam vlastně postavy odplouvají? Myslím, že si rychle všichni uvědomíme, že oceán není o nic bezpečnější než zemská pevnina. Je zde úplně jiný druh nebezpeční než na pevnině. Hlavní postavy to přinutí doplout na jiné, nové místo. Ale kam to bude? Na sever do Vancouveru nebo na jih do Cabo?

Zdroj: AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E08: Children of Wrath

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @L0newolf a @Xavik

Překlad sedí na verze Fear the Walking Dead:

 • … S03E08 HDTV x264-SVA
 • … S03E08 720p HDTV x264-AVS
 • … S03E08 HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 720p HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 1080p HDTV x264-BRISK
 • … S03E08 CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 1080p CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 WEB-DL x264-RARBG
 • … S03E08 720p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 1080p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 WEBRip x264-RARBG
 • … S03E08 1080p AMZN WEB-DL VLAD

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás