Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
77/100 - 273×

Fear the Walking Dead(Živí mrtví: Počátek konce)

Spin-off seriálu The Walking Dead, jehož děj se odehrává v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Lidé ji nejprve považují za zákeřnou chřipku, ale brzy se ukáže, že jde o možná ještě zákeřnější virus.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Lennie James (Morgan Jones), Rubén Blades (Daniel Salazar), Kim Dickens (Madison Clark), Danay García (Luciana Galvez), Jenna Elfman (June Dorie), Frank Dillane (Nicholas Clark), Austin Amelio (Dwight), Alexa Nisenson (Charlie), Maggie Grace (Althea Szewczyk-Przygocki), Karen David (Grace Mukherjee), Garret Dillahunt (John Dorie), Mo Collins (Sarah Rabinowitz), Christine Evangelista (Sherry)

S08E12: The Road Ahead

S08E12: The Road Ahead

Osud přeživších, kteří jsou součástí Kaplanovy komunity, spočívá v rukou nečekaného hrdiny.

sk
19.11.2023
440 000
52 minut

Základní info:

Režie: Michael Satrazemis
Scénář: Andrew Chambliss, Ian Goldberg
Hrají: Kim Dickens (Madison Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Danay García (Luciana Galvez), Austin Amelio (Dwight), Christine Evangelista (Sherry), Daniel Sharman (Troy Otto), Jenna Elfman (June Dorie), Rubén Blades (Daniel Salazar), Isha Blaaker (Frank), Jayla Walton (Odessa Sanderson), Antonella Rose (Tracy Otto), Daniel Rashid (Ben Krennick), Julian Grey (Klaus), Nona Parker Johnson (Ada), … 

Obsah:

Tracy se ukrývá před ostatními, kteří ji hledají, protože si myslí, že by Troyovi lidé mohli zaútočit. Pak ji najde Madison a chce se o ni postarat. Madison chce ukrást Lucianě auto, ale ta ho nejdřív musí opravit. Přicházejí Daniel a Strand, a chtějí vzít Tracy na ostrov. Skupinu obklíčí chodci a všichni se musejí ukrýt uvnitř. Najednou dostanou zprávu z ostrova, že jsou pod útokem, Troyovi lidé tam totiž nahnali svou hordu a pak na opevnění začali střílet. Dwight vede děti do boje. Na benzínce Strand zpanikaří a chce se dostat za Frankem a Klausem, a tak otevře vrata a vpustí dovnitř chodce, aby je pobili. Všechny chodce nakonec zabijí, ale Daniel je rozčilený a nadává jemu i Madison, pak s Lucianou odchází. Strand odchází na ostrov, ale Madison s ním odmítá jít, místo toho chce jet s Tracy hledat Alicu, a tak se loučí. Tracy však Madison postřelí a uteče. Strand dorazí na ostrov, ale chodců je příliš mnoho.

Druhý den najde Tracy svého otce a pohřbí ho. Objevuje se Strand, který jí řekne, že Madison postřelení přežila a pak zachránila Kaplana, aby dodala Tracy naději, a to tak, že odvedla chodce a zapálila kyslíkové nádrže. Tracy mu nevěří a uteče. Nakonec se vrátí na ostrov a zachrání ji z trosek. Jsou připraveny posunout se dál, když se objeví Alicia, která slyšela příběh o hrdinské obětě ženy jménem Madison, a tak se vydala na cestu. Alicia odhalí, že nikdy neměla dítě, a Tracy je skutečně dcerou Troye a jeho manželky. Všechny tři zdálky sledují, jak se Daniel, Strand a Luciana vydávají svými cestami. Daniel a Strand najdou vzájemné pochopení, a Alicia vypustí Smýčka, který se znovu shledá s Danielem, zatímco Dwight a Sherry se chtějí vrátit do Svatyně a udělat z ní lepší místo. Poté Madison, Alicia a Tracy odjíždějí zpátky do Los Angeles.

Trailer ke dvanácté epizodě:

Foto: AMC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
captain

Mám silně smíšené pocity. No páni! Konečně konec a dokonce pár vlahých objetí… takový happy end s otevřeným koncem?! To snad ani nemuselo být…

29.11.2023 | 15:44:42
zvirka

Tak tenhle díl naadil poslední řadě korunu. Jsem hodně zklamaná.

27.11.2023 | 0:15:57
gladiator992

Niektoré scénky boli zbrklé a všetko stesnené do dvoch dieloch, čo už. Ale za mňa, aj tak cez to všetko zbrklé to bolo krásne finále, ktoré ma držalo v napätí od začiatku. Waterfall bol, čo si budeme klamať. Mama tried to raise me better, but her pleading, I denied That leaves only me to blame 'cause Mama tried.

22.11.2023 | 17:55:20
jeronisimoF

Tak po letech konec.No,poslední dvě série, byli už fakt pod průměrem, ale i tak mi to bude chybět.V poslední serce,mě už neskutečně všichni sr…až tak ,že jsem si říkal, že by se fakt mohli všichni postřílet a změnit na zombie. Ten pohádkový konec byl jak z romantické telenovely. Ale,zombící mi budou chybět sakra.

22.11.2023 | 1:13:10
xube

No to bola teda znôžka sr***, pardón – nezmyslov! Škoda, že sa tvorcovia ubrali touto cestou, ale tak hlavné je, že je to za nami :-)

22.11.2023 | 0:32:11
Lostland

Asi nejlepší zakončení jaké mohlo být vzhledem k možným budoucím spinoffům, setkání Madison s Aliciou potěšilo, skidmark už by ve skutečnosti snad musel být po smrti, ale budiž jako dojemné klišé.. Sledoval jsem od začátku, tak mi budou některé postavy chybět, snad se objeví v budoucích projektech..

21.11.2023 | 21:45:55
Cermb0

Bohužel za mě obrovský podprůměr. Původně velice důstojný a kvalitní seriál se dopracoval s příchodem Morgana a výměnou scénaristů do téměř nekoukatelný hovadiny, kde (ne)funguje téměř nic. Hlavní kámen úrazu je amatérský, trapný scénář, který při jakékoliv akci dělá nesmyslné střihy, aneb „je po všem“ a opakovaně vrací postavy, které vůbec neumí vytěžit. Doposud se kvalita pohybovala okolo průměru, ale tato poslední série tomu dala korunu, protože něco tak nudného, trapného, amatérského se jen tak nevidí. Škoda, že to končí takovýmto způsobem, ten skutečný Fear Walking Dead končil třetí sérií a tohle byl holt amatérský paskvil, kam pozvali původní herce…

21.11.2023 | 19:50:22
Leon

Dojemný a krásný konec!

21.11.2023 | 18:39:31
ori

Za mňa krásne finále, som rád za happy end, tie postavy si to zaslúžili, neviem prečo by mal vo finále niekto umierať. Hlavne som rád že nezomrel Daniel ani Strand, ktorému som hrdinskú smrť predpovedal v každej sérii. Tí dvaja sa konečne aspoň trochu pochopili. A hlavne – Alicia sa vrátila!!! A dokonca aj Skidmark! Spokojnosť.

webmaster
21.11.2023 | 18:05:22
Young-Money

Veľmi silné finále. Človek až prežíval zas celé tie roky čo ten seriál vysielali. Som rád, že Alycia Debnam-Carey je vždy ochotná sa vrátiť na finále. Najprv 100 a teraz FTWD. No ako tak bilancujem, tak musím podotknúť, že bez Morgana to bolo sto krát lepšie. Staré postavy konečne dostali svoj priestor a neboli tam iba ako kulisy, s ktorými showrunneri nevedeli čo majú robiť. Avšak to čo sa pokazilo, sa už nedalo napraviť.Škoda. Takto to aspoň pekne ukončili a dúfam, že nejakú postavu z FTWD uvidíme aj v spinoffoch z TWD universa.

20.11.2023 | 21:41:33
1

Stav překladu

Epizoda S08E12: The Road Ahead

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nejlepší epizody osmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama