Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
77/100 - 273×

Fear the Walking Dead(Živí mrtví: Počátek konce)

Spin-off seriálu The Walking Dead, jehož děj se odehrává v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Lidé ji nejprve považují za zákeřnou chřipku, ale brzy se ukáže, že jde o možná ještě zákeřnější virus.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Lennie James (Morgan Jones), Rubén Blades (Daniel Salazar), Kim Dickens (Madison Clark), Danay García (Luciana Galvez), Jenna Elfman (June Dorie), Frank Dillane (Nicholas Clark), Austin Amelio (Dwight), Alexa Nisenson (Charlie), Maggie Grace (Althea Szewczyk-Przygocki), Karen David (Grace Mukherjee), Garret Dillahunt (John Dorie), Mo Collins (Sarah Rabinowitz), Christine Evangelista (Sherry)

S08E11: Fighting Like You

S08E11: Fighting Like You

Horda chodců vedená Troyem obklíčí Kaplanovo opevnění. Madison a ostatní musí bojovat za přežití všeho, co jim zůstalo.

sk
19.11.2023
440 000
41 minut

Základní info:

Režie: Haifaa al-Mansour
Scénář: Nick Bernardone, Jacob Pinion, Kelly Jane Costello
Hrají: Kim Dickens (Madison Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Danay García (Luciana Galvez), Austin Amelio (Dwight), Christine Evangelista (Sherry), Daniel Sharman (Troy Otto), Jenna Elfman (June Dorie), Rubén Blades (Daniel Salazar), Isha Blaaker (Frank), Jayla Walton (Odessa Sanderson), Antonella Rose (Tracy Otto), Daniel Rashid (Ben Krennick), Julian Grey (Klaus), Nona Parker Johnson (Ada), … 

Obsah:

Troy odvádí hordu ke Kaplanovi, když jeho auto padne do pasti a havaruje. Je raněný a blíží se chodci. Tracy mu slibuje, že sežene pomoc. Madison zjišťuje, že horda je již pryč, když narazí na Tracy, která chtěla použít její vysílačku a zavolat pomoc. Zajme ji a jde zachránit Troye, aby zjistila, kam vede hordu, předtím řekne Strandovi, kde je Tracy, aby ji pohlídal. Madison najde Troye a poperou se. Chce ho zabít, ale on se s ní dohodne, že jí řekne, kam vede hordu, pokud mu ještě jednou dovolí vidět Tracy. Madison souhlasí a vracejí se, když je zajme Jeřáb, který chce získat zpátky Kaplana.

Cestou však narazí na Daniela a Lucianu, kteří Jeřába zaženou. Madison a Troy jdou najít lepší signál, aby mohli zavolat Strandovi a říct mu, kde má zavézt Tracy, když je znovu přepadne Jeřáb a Madison s Troyem skončí v bažině, kde je stahuje tekutý písek. Jeřába sežerou chodci a Troyovi se nakonec podaří zachránit sebe i Madison. Když se probere, jsou s nimi i Daniel, Luciana, Strand a Tracy. Troy odhalí pravdu o tom, jak Alicia zasáhla do jeho života, a žádá o druhou šanci. Sdělí jim polohu hordy a skupina ji odvede jinam. Strand chce dát Troyovi druhou šanci a tak si s ním jde Madison promluvit. Ona však s druhými šancemi skončila a Troye zabije. On jí ještě před smrtí řekne, že Tracy je dcerou Alicie. Tracy zatím utíká pryč.

Trailer k jedenácté epizodě:

Foto: AMC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Masriii

Už budu rozhodně rád, že se tohle trápení ukončí. Nekonečný kolotoč toho, jestli někomu věřit nebo ne, jestli někoho zabít nebo ne, 30× za jednu epizodu se to změní, pořád dokola ty stejné hlášky „Why should I trust you?“, „You can't kill me.“ atd… Crane tam přišel jenom proto, aby se z pár metrů absolutně netrefoval do kulhajících lidí, úplně trapně zemřel, Troy s Madison se tam potápí několik minut a až jak jsou pod vodou, tak tam Troy někde najde kořen a vytáhne dva lidi z bahna… Z tanku postřílí pár zombíků a plýtvají náboje a pak je stejně jenom odvedou pryč. A aby toho nebylo málo, tak na konci 20 lidí čumí směrem na Tracy a nějak jim všem unikne, že utekla… Ani nevím, která postava mi tam není nesympatická. Fakt vůbec nechápu, co se v tomhle seriálu děje už pár sérií.

24.11.2023 | 16:40:20
captain

No jo, to se dalo čekat!

22.11.2023 | 15:32:23
Jekish97

Jak moc nad tímhle výtvorem jeho tvůrci přemýšlejí je skvěle vidět i na detailu, jako je například scéna z bažiny. Dva nehýbající se lidé jsou pohlcováni, mezitím co neustále se vrtějící chodci stále nic…kdyby je tam nedali, ušetřili by za komparz a vypadalo by to i logičtěji…zaplať pánbůh za ten spásnej kořen :D S každou další epizodou tohohle odpadu, na který se dívám už jen ze setrvačnosti a proto, že dřív to tak strašný nebylo, mám chuť si podřezat žíly. Ještěže už to končí. Bohužel nedůstojně.

19.11.2023 | 22:34:18
ori

Mne sa diel dosť páčil, Madison a Troy spolu boli skvelí, škoda že ho zabila. Potešil ma návrat (a skorá smrť) toho magora od PADREho, aspoň jeho linka nezostala otvorená. Tiež som rád, že povedal ako zachránili Madison, keďže to stále viselo vo vzduchu. To že Tracy je dcéra Alicie som čakal dlho, už len zistiť, kto je otcom (Troy určite nie, asi Will). A Alicia nažive asi teda naozaj nebude.

webmaster
19.11.2023 | 20:04:42
Young-Money

Skvelá epizóda. Bolo tam cítiť napätie. Aj to teleportovanie postáv z jedného miesta na druhé bolo trošku reálnejšie. Navyše tí týpci z Padre konečne zomreli. Ale naozaj škoda Troya. Bol by zaujímavou postavou pre spin off. Podľa mňa klamal aj o Alicinej smrti a ona niekde bude žiť. Alebo ani nevie, že žije. Ale to je iba moje zbožné prianie, pretože showrunneri by sa po tomto zničení kedysi fakt skvelého seriálu mali asi fakt dať zjesť zombíkmi, alebo sa venovať tvorbe večerníčkov či reklám na spodnú bielizeň. Obávam sa, že finále seriálu bude stáť fakt za nič. Aspoň, že konečne máme po dlhej dobe detskú herečku, ktorá naozaj vie hrať. Tisíckrát lepšia než tá fejková Morganova dcéra, či to čudo z Last of us.

19.11.2023 | 19:21:01
Cermb0

Troye je fakt škoda, už takhle ho absolutně nereálně vrátili do příběhu a hned ho zase odstranili…

19.11.2023 | 19:17:40
Stannis Baratheon

Tahle epizoda byla dle mého názoru tou nejlepší, kterou poslední díly celého seriálu nabídly. Bohužel jediné mínus dávám za smrt Troye, protože tvůrci ho opravdu přivedli na posledních pár epizod jen kvůli tomu, aby ho Madison vykuchala a následně si dále a bez jakékoliv újmy kráčela vpřed a přežila i finále seriálu, když jí „nějakým záhadným“ způsobem zachrání malé děcko? A ona si tam mezitím někde půl dne leží zavalená kameny a přežije? Myslím si, že by udělali mnohem lépe, kdyby umřela Madison a Troy byl součástí nějakého spin-offu, kde by se potkal třeba s Darylem, Neganem, nebo Rickem v jejich nových seriálech, protože Troy to alespoň na chvíli oživil a z Madison se stala ta nejotravnější postava v seriálu.

19.11.2023 | 18:56:38

Stav překladu

Epizoda S08E12: The Road Ahead

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nejlepší epizody osmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama