Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Rudla333

Zajímalo by mě.. jaké jsou vaše nejoblíbenější postavy, epizody a scény? :D

#2502 Wolfinator1 #2518 YgritteAnna
31.5.2014 | 12:44:48
Wolfinator1

#2501 Rudla333: Bronn, borec a sympaťák, navíc snad každá scéna s ním má i vtip. Skvělý vždy bylo jak se kočkoval s královskou gardou nebo Ohařem. Další můj oblíbený je Brynden Tully i když moc v seriálu ani knížce není, ale je to takovej starej mazák, drsnej ,málomluvnej a pravej rytiř.

31.5.2014 | 13:23:04
Engeneer

Jaime Lannister, scéna ve které je v lázni s Brienne a vysvětluje, proč porušil přísahu… od té doby, co jsem se dostal k této kapitole v knize je Jaime moje nejoblíbenější postava

31.5.2014 | 13:50:17
pajajs

Tyrion Lannister už od začátku seriálu, Nejoblíbenější epizody jsou u všech sérií 9. díly a u 4. je to The Laws of Gods and Men a scénka kdy má Tyrion svoji řeč :3 Moje 2. nejoblíbenější postava je Malíček -_- Jak jsme Lannistery na začátku seriálu nesnášel, tak s nimi ted začínám i soucítit a mám je radši jak Starky :)

31.5.2014 | 14:23:39
Ser David Payne

Tywin! Strašně nedoceněná postava. Přitom to byl jenom on, kdo udělal z původně bezvýznamnejch Lannisterů de facto vládnoucí dynastii; Deště Kastameru jsou chvalozpěv na Tywina. Všechno, co dělá, je ku prospěchu rodiny a říše: smluvení sňatku dcery a krále Roberta, velení v armádě v boji proti Seveřanům, Krvavá svatba, odstranění Tyriona…

A pak samozřejmě Malíček. Je to trochu hajzl, ale ze všeho vyjde vítězně

– na rozdíl od skoro všech ostatních »hráčů o trůny«: Tyriona, Tywina, Cersei, Varyse…

Jeho důvtip je obdivuhodnej.

#2507 pajajs
31.5.2014 | 14:44:57
Rudla333

Moje nejoblíbenější postavy jsou seriálově: Oberyn, Petyr, Tyrion Knižně je jich víc, ale TOP 3: Petyr, Jon a Tyrion Seriálové scény: „I will be your champion“, První mučení Theona a Petyrův chaos Knižní scény: Oberyn vs Hora, Dýky ve tmě a Let Lysy Arryn Epizody: Blackwater, Climb, Mockingbird

31.5.2014 | 14:53:48
pajajs

#2505 Ser David Payne: Tywina nemám rád kvůli tomu jak se už od mala chová k Tyrionovi.. Ano je to skřet ale je to JEHO SYN…

31.5.2014 | 15:08:46
Ser David Payne

Tyrion kazil jméno rodiny; neni divu, že se ho snažil zbavit. Naopak Tywinovi přikládám k dobru, že se ho nikdy nepokoušel odstranit fysicky, ale jenom odsunutím na Zeď.

I když je pravda, že za svůj výkon v posici králova pobočníka se mu mělo dostat většího uznání. Kdyby nepřijel Tywin na pomoc, asi by byl Tyrion už mrtvej, ale nebejt jeho ohňostroje, už by Stannis seděl na železným trůně, než by tam Tywin stihl dorazit.

#2509 pajajs
31.5.2014 | 15:22:21
pajajs

#2508 Ser David Payne: Kazil jméno rodiny… Ty by jsi nekazil jméno rodiny, kdyby tě tvoje sestra, tvůj vlastní otec zavrhly? Kdyby se mu dostalo aspon nejaké uznání.. Však ted vydíš, že už není takovej ožrala jako dřív… Byl zamilovanej a jeho vlastní otec mu vzal lásku…

31.5.2014 | 15:36:14
Tomgr

Dvoutýdenní přestávka mě donutila se podívat na první tři série znova, akorát jsem u šestého dílu třetí série a z těch co jsem viděl znovu mě uchvátila nejvíce tahle scéna… přečůrala je hezky :D https://www.youtube.com/watch?…

#2512 Engeneer
31.5.2014 | 15:53:29
Ser David Payne

Tyrion žil nezřízeným životem a obcoval s děvkama (nezapomeňme, že si jednu vydržoval přímo v komnatách pobočníka krále), za to si může jenom on sám – a hlavně je to trpaslík. Někdo takovej nikdy nemůže bejt důstojnej dědic nejmocnějšího rodu Západozemí, tim spíš, jak je svojí chlípností nechvalně proslulej. Navzdory tomu mu Tywin svěřil nejvýznamnější úřad v Sedmi královstvích a vydržuje si ho jakožto člena rodiny. Když se Tywinovi nabídla příležitost poslat ho na Zeď a elegantně se ho tak zbavit, chopil se jí – můžeme mu to vyčítat?

31.5.2014 | 15:56:48
Engeneer

#2510 Tomgr: „přečůrala“??? nezaplatila za zboží sjednanou částku a ještě nechala zavraždit původního majitele :-)

#2514 Tomgr
31.5.2014 | 15:57:19
Tomgr

A po tom, co jsem zatím viděl (knížky mám v plánu o prázkách :D ) tak každý z Lannisterů má důvody z minulosti pro svá chování, takže přestože jsem je ze začátku neměl rád, tak jsem si k nim našel cestu. Vede Tyrion, bezpochyby (jsem z těch, co fandí těm, kterým je nejvíce křivděno a jsou slušní). K zesnulým Starkům asi tolik… když neuměli hrát špinavou hru a chtěli všechno dělat se ctí a fér, neměli chybovat, zaplatili za to. Tak stejně s Theonem (vychován v duchu Starků, udělal špatné rozhodnutí, sice neumřel, ale jako by nebyl). A Jonovi nikdo neřekl nic, všichni ho balamutili a tak není divu, že dlouho nic nevěděl a začíná se teprve orientovat, co má vlastně dělat. A doufám, že se dočkám dne kdy někdo přistřihne křidýlka Malíčkovi, protože nemá žádné zábrany udělat cokoli komukoli, aby dosáhl svého, takové hady nemám rád a z Varyse mám smíšené pocity, přijde mi, že je to tišší a opatrnější forma Malíčka. (asi nemá koule na to, co Malíček :D)

31.5.2014 | 16:09:16
Tomgr

#2512 Engeneer: Udělala to skvěle, mě se to líbilo. On jí opovrhoval a dostalo se mu odplaty

#2515 Engeneer
31.5.2014 | 16:24:02
Engeneer

#2514 Tomgr: No aspoň je vidět, že je to opravdu Targaryen, tatík Aerys taky rád nechával upalovat lidi a i na ní už někde čeká druhý Robert :-)

#2516 Tomgr
31.5.2014 | 16:36:49
Tomgr

#2515 Engeneer: Tak ať, už umřelo tolik postav, spíš těch, kterým jsem fandil, přestože jsem věděl, že udělali chybu (takže jsem chápal, že prohráli)… ona zatím podle mě hraje hru dobře a chyby nedělá, na to, že se pořád ještě učí.

31.5.2014 | 16:45:46
Engeneer

Daenerys už udělala spoustu chyb a nedokáže se z nich poučit, ale to uvidíš už v pondělí (nejspíš) :-)

31.5.2014 | 17:20:53
YgritteAnna

#2501 Rudla333: Ygritte, pro její odvahu, Shireen Baratheon – čistší postavu bys nenašel, Podrick – hlavně ve scénách s Brienne, Ramsay – hlavně kvůli Iwanu Rheonovi, Jorah – toho je mi fakt líto, Bronn – správnej žoldák…(bych pokračovala ještě hodně dlouho). V knize hlavně Tyrion (jeho myšlenky a hlášky jsou boží). oblíbená scéna je „Dracarys“, tak, kde odjíždí Brienne hledat Sansu a Jaime ji vyprovází a jakákoli, kde je Ramsay. A řekla bych, že v pondělí bude moje nejoblíbenější epizoda naprosto jasná.

31.5.2014 | 17:32:52
Rudla333

Daenerys je nejpitomnější postava v celé sáze :D Nejvtipnější na tom je, že si myslí, jaká je skvělá královna všeho.. a přitom by jí přechytračilo půlka světa :D Nejvtipnější je, že si myslí že zachránila Meeren a Astapor- oběma městům přinese jen totálně zkázu.. :) No nic, snad už se objeví nějaký nový Robert, aby nás téhle královny všeho konečně zbavil

#2520 YgritteAnna #2521 Zdenek0000 #2522 pajajs
31.5.2014 | 17:34:49
YgritteAnna

#2519 Rudla333: Tak pod tohle se podepisuju. A to má kolem sebe tolik skvělejch rádců, ale ona je prostě bude ignorovat.

31.5.2014 | 17:36:08


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama