Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Firefly621

#2479 blacken: Kde vidíš, že by se něco takového rozebíralo?

#2482 Orea
29.5.2014 | 22:29:10
Orea

#2481 Firefly621: už je to naštěští smazané… byla to reakce na #2472, spoiler jako prase… a ukázkový případ toho, jak z otázek typu #2472 unikají spoilery a proto by měly být radši v jiné diskuzi, když to v seriálu ještě nebylo… ale už mlčim :-) nezlob se, musela jsem O:-)

#2483 Firefly621
29.5.2014 | 23:47:36
Firefly621

#2482 Orea: Tak otázka na jméno Aegon není žádný spoiler v seriálu se o něm mluví často. Myslela jsem, že už někdo řeší i to o čem se chvíli psalo v souvislosti s Varysem a stěžuje si, že jsou pod spoilerem schované spoilery :D

#2485 Orea
30.5.2014 | 0:03:18
blacken

No bylo to několik stran zpět… myslela jsem, že mi něco uniklo…

Protože jméno Aegon sice padlo, ale nikdy jsem neslyšela, že by krom Daenerys žil ještě nějaký jiný Targaryen… Natož, že by o něm věděl někdo další…

#2485 Orea
30.5.2014 | 0:11:05
Orea

#2483 Firefly621: v seriálu se mluví hlavně o Aegonovi Dobyvateli a Aegonovi Nevhodném – Eggovi… ale vesměs jsou Aegoni veřejně známí, myšleno, že každý ví, že byly mrtě Aegonů, a ještě mají ty různé přídomky a může si je vyhledat, nebo rodokmen Targaryenů

ale když se někdo zeptá jen „kdo je Aegon“, tak se zřejmě ptá na TOHO Aegona a taky tu odpověď dostal, bohužel neschovanou. Kdybych to už nevěděla, rvala bych si vlasy :-)

#2484 blacken: Tak to jsem si nevšimla, že by se tu řešilo, možná to bylo ve spoilerech, které jsem nečetla.. Neboj, nic ti neuniklo…

A to bys vážně chtěla vědět, kdyby žil? Dozvědět se takovou podstatnou novinku z diskuze, místo ze seriálu nebo knížky? :-O

#2486 Firefly621 #2492 blacken
30.5.2014 | 7:48:10
Firefly621

#2485 Orea:

Těžko říct na jakého se ptal, já si klidně vsadím na to, že na jakéhokoliv, když to chtěl dávat do googlu. Kdyby někdo, kdo dával pozor v seriálu, prostě zahlédl jen jméno Aegon, logicky by ho napadl Aegon I a nevyptával by se.

30.5.2014 | 8:55:09
Smooth

Ještě k aktuální epizodě – přišlo ještě někomu strašně divné, jak Asha (Yara) jela zachránit Theona?? Když se podíváte na mapu, kde jsou Iron islands a kde je Dreadfort, tak musela plout kolem celého Westerosu. Měla proslov o nezlomných Ironborn. A pak Ramsey vypustí psí a všichni ti nejlepší stateční válečníci berou nohy na ramena??? WTF? Chápu, že Theona odepsala, ale ten úprk mi nesedí. Bych spíš pochopil, že povraždí na koho příjdou, vyplundrujou Dreadfort a Theona tam nechají svému osudu.

#2488 T.T #2496 Tomces
30.5.2014 | 9:39:04
T.T

#2487 Smooth: Prý to nebylo v knize, takže to neřeš :D HBO chtěli ušetřit na závěrečné 3 epické epizody.

#2490 Smooth
30.5.2014 | 9:48:09
Wolfinator1

Dreadfort je na řece myslím, takže mohla plout na Sever, pak koňma a pak zas plout po řece na těch člunech. Co se týče útoku s tou hrstkou asi nezvládneš posekat hrad plný Boltoňáků. Překvapila je nějaký pobila, ale když se probudily a připravili na boj všichni tak jí asi přečíslili a vytlačili a byla ráda, že utekla :D

#2491 Smooth
30.5.2014 | 9:51:10
Smooth

#2488 T.T: Právě že to v knize nebylo, proto jsem na to koukal jak péro z gauče.

30.5.2014 | 9:55:41
Smooth

#2489 Wolfinator1: Jo Dreadfort je na řece. Ale ten proslov má na otevřeném moři – střih – jsou v člunech – střih – jsou v Dreadfortu. Ta hrstka měla být tuším jeji nejlepší válečníci. Nejlepší válečníci Boltonů bych řekl, že tou dobou byli na jih od Moat Calin. Ti nejlepší válečníci nezabili polonahého magora a ten polonahý magor je nechal utéct. I když se v tom člověk snaží hledat logiku, tak mi to příjde strašně moc přitažené za vlasy.

#2493 YgritteWildlings
30.5.2014 | 10:05:11
blacken

#2485 Orea: Tak já to vědět ani nechtěla, ale byl to tuším v neukrytý části. Tak jsem si nejdřív myslela, že jsem třeba už zapomněla na něco z prvních dílů. Proto sem taky chodím, protože občas zapomínám, kdo je kdo :-D Takže teď už prostě vím. Sice do spoilerů nakouknu, zase tak moc to nežeru, aby mě to drásalo, ale zase mám ráda na výběr :D

#2494 Orea
30.5.2014 | 10:31:22
YgritteWildlings

#2491 Smooth: ..tak ji v tom nehledej :-D protože tam prostě žadna není ..i sceny s Daenarys jsou trošku přitažene, ale zase v celku to špatně nevyzní, akorád nad tím člověk moc nesmi uvažovat, na uvažovani jsou tu knižky, tam je všechno docela logicky provazane :-)

30.5.2014 | 10:40:47
Orea

to cestování loděma ze západního pobřeží na východní a naopak mi taky vrtá hlavou, myslím, že to v knížce nejednou bylo… třeba když

Jon poslal mistra Aemona se Samem do Starého města, tak to taky znamená obeplutí většiny Westerosu, po souši by to bylo rychlejší, ne? bezpečnost bych viděla tak nastejno – na souši jsou sice psanci, ale na moři bouře a piráti… Nebo dostat flotilu Vysoké Zahrady ke KL nebo Dračímu kameni nebo kam asi taky nebude žádná sranda…

#2492 blacken: Tak to jo :-) já spoilery nemám ráda a kdybych neměla něco málo načteno, tak bych sem asi nemohla chodit…

#2495 tarava
30.5.2014 | 11:33:26
tarava

#2494 Orea: Urazit cestu přes celý kontinent je rychlejší p ozemi než po moři – to jako vážně? Cesta po moři je několikanásobně rychlejší…

#2497 Tomces #2499 Orea
30.5.2014 | 12:35:21
Tomces

#2487 Smooth: no já myslím, že yara potažmo armáda greyjoijů teď drží kailinskou držbu (moat cailin) no a nejspíš vyplula třeba od tama :) a kde by vzali lodě? – dobývali půlku severu a určitě našli i nějaké přístavní město na východním pobřeží s loděma ne?

#2498 Smooth
30.5.2014 | 12:42:36
Tomces

#2495 tarava: koukni se na mapu západozemí a koukni kde jsou ostrovy greyjoijů a kde dreadfort a řekni, kudy je to rychlejší

#2723 tarava
30.5.2014 | 12:50:11
Smooth

#2496 Tomces: Dle knih měla Yara držet jinou oblast než Moat Calin. A dle minulé sezóny vyrážela přímo z Pyke, kde četla s otcem dopis od Ramseye. Je možné, že to vzala přes Moat Calin, ale tam jsou všude bažiny, Crannogmen (četl jsem to v angličtině, takže nevím, jak tohle bylo přeloženo v CZK) a od Moat Calin je to k pobřeží ještě kus – asi tak jako do White Harboru a tohle město Ironborns tuším nedobyli.

30.5.2014 | 13:16:19
Orea

#2495 tarava: možná ses někdy plavil po oceánech, já ne… ale nemyslím si, že větrem poháněné lodě jsou bůhvíjak rychlé… a obzvlášť, když tě chytne bezvětří, to je teprve fofr…

#2725 tarava
31.5.2014 | 0:31:24
T.T

Já bych to tolik neřešil, pokud si to dobře pamatuju, Malíček v druhé sérii taky slušně lítal po Westerosu :D

#2726 tarava
31.5.2014 | 8:42:06


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama