Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

vašti

No ty vole!! (pardon) Ramsey Bolton – dobře to měl vymyšlené, snad na něj taky dojde. Jinak Sansa se konečně vyloupla, pěkně si Malíčka povodila, i když asi jen na chvíli. Arya mě nebaví… A ten konec. Uff… ta Ilaria, nebo jak se jmenuje, to byla poměrně autentická reakce. A ta Cercei to je mrcha, mrcha, mrcha. Doufám, že aspoň Jamie na ní zanevře.

2.6.2014 | 12:47:52
WmarliesW

uff :( Přiznám se, že knihy jsem nečetla, ale díky spoilerům věděla co se stane a stejně … ještě 10 minut po skončení dílu sedím a čumím a doufám … a doufám. Bude mi chybět, opravdu výborná postava. BTW Sansa – wow – dnes poprvé jsem jí konečně vnímala a nenudila mne :)

2.6.2014 | 13:08:21
Zdenek0000

Tak čekání dva týdny se vyplatilo. Sansa se konečně předvedla skvěle. Kailinská držba padla taky skvěle. Aryi smích mě rozsekal. Nebyla tam ani dvě minuty a přišla mi to jako úžasná scéna. Jediný, co mě vůbec nebavilo, byl rozhovor mezi Tyrionem a Jaimem. Asi bych ho zkrátil nebo tam dal něco jinýho. Souboj nakonec podle mého očekávání. To, jak mu hlavu jsem si pustil dvakrát jen tak, jak to bylo super. I když zároveň trošičku moc :D

2.6.2014 | 13:22:40
Smooth

BTW všimli si čtenáři, co říkal Petyr SweetRobinovi? ;)

„People die at their dinner tables. They die in their beds.They die squatting over their chamber pots.“

#2605 Davos
2.6.2014 | 13:26:07
Davos

#2604 Smooth: Super postřeh, to mi nějak ušlo :D

2.6.2014 | 13:43:53
Oveckoun

Sansa se naučí hrát Hru. Jsem o tom naprosto přesvědčený. Oberyn (osobně mu říkám Zdeněk Podhůrský) hrál naprosto báječně už se těším na Písečné Hady (to snad spoiler nebude). Chybí mi tam

dějový náznak linky Qyburnových pokusů na lidech a (DOUFÁM) Roberta Stronga :)

2.6.2014 | 13:49:29
Zdenek0000

Strašně moc se těšim až kamera zavítá do Dorne. Chci vědět, jak vypadá Sunspear. Těšim se na Arianne. Jinak ještě mimo by mě zajímalo, jak asi vypadá Vysoká zahrada. Pořád o ní mluví všude, ale nikdo tam z postav nebyl, aby to ukázali

2.6.2014 | 13:55:46
T.T

Výbornej díl, bylo tam několik vtipných scén před smutným koncem. Grey Worm dobře šmíroval :D Dobytí Moat Cailin taky dobrý, ti ironborn týpci furt zrazujou svoje velitele :D Musím říct, že herec Reeka si to fakt dává, jeho výkony nemají chybu. Ale nejlepší byla Aria s Houndem, ten její výsměch.

Sansa se naučila hrát hru o trůny, dokonce předčila svého učitele – bravo! Akorát jsem nikdy neviděl tu Lady Stoneheart, měla to být ta paní u výslechu? Nic úžasného nepředvedla, na to, jak se na ni tady lidi těšili.

Lord friendzone dostal kopačky, to mě upříně mrzí, teď asi postrádá smysl života. Jsem zvědavej, jestli ho ještě někdy uvidíme, nebo zmizí jako Gendry. A taky jak to ovlivní Danaerys.

Ramsay měl s tatíkem hezkej moment podobnej scéně ze Stardust, nebo taky Lvího krále. Rozhodl jsem se, že Ramsay je teď moje oblíbená postava. Vzhledem k tomu, jakej psychopat to je, ho autor pravděpodobně nezabije :D Jedou k Winterfelu, jsem zvědavej jestli se tam střetnou se Stannisem – oba chtějí vládnout severu.

Poslední rozhovor Jaimieho s Tyrionem o ničivém synovci smysl měl, byl zřejmě předtuchou k následujícímu souboji. Nebo jde o autoportrét George RR Martina, který postavy zabíjí jako na jezdícím páse? :D

Samotný souboj neměl chybu. Tak dobrej souboj jsem dlouho neviděl, střet úplně odlišných stylů byl neuvěřitelně efektní. K mému překvapení mě navrch Oberyn, bohužel, jeho pýcha předcházela pád. Teď jsem zvědavej, jestli zkape i Hora – Oberyn měl určitě otrávené zbraně. Bohužel to znamená, že je i po Tyrionovi, pokud se nestane nějakej zázrak (a z trailerů víme, že útok číslo 2 Stannise na Kings Landing se nekoná). Alespoň se Hora před zraky všech přiznal, odveta z Dornu, kde je i ta lannisterská holka, na sebe pravděpodobně nenechá čekat.

V příštím díle bude epická bitva o Zeď, 9. epizody bývají vždycky nejlepší!

#2609 segovesus #2610 kujulu
2.6.2014 | 14:31:18
segovesus

#2608 T.T: Ne to nebyla Lady Stoneheart :) … i Hot Pie také zmizel a objevil se ;)

2.6.2014 | 14:36:12
kujulu

#2608 T.T:. To nebyla lady Stoneheart…

Lady Stoneheart je ozivena Cattelyn Tully matka Sansy.

2.6.2014 | 14:41:19
Fosie

Dnešní epizoda pecka. Dál se mi líbilo se mi jak si podle mě Malíček (zatím přečteno jenom první 2 knížky tak spekuluju) krásně připravil půdo pro odstranění toho protivnýho malýho „lorda údolí“ při nějaký nehodě:D.

Můj odhad. Nakonec podlě me budou největší protivníci Malíček (otrávění Arrina, létající Lysa a teď podle rozhovoru kdy řekl malíček: People die at their dinner tables. They die in their beds.They die squatting over their chamber pots.“ – tzn. dinner table umřel Rob, Catlin atd, nevim koho myslí tim „They die in their beds.“, a „They die squatting over their chamber pots“ je myšleno (jak sem vyčet někde ve spoileru tak nevim co je na tom pravdy) že Tyrion zabije Tywina?) takže slušná příprava pro ovládnutí 7 království. Na druhé straně proti němu Varis, který má (opět dle lustrování spoilerů) své zájmy za Úzkým mořem.

Případné korece a vlastní teorie uvítám:D:)

2.6.2014 | 15:09:14
Markoman96

Proč tu není v sekci Postavy Oberyn Martell?

#2613 Pouty
2.6.2014 | 15:12:49
Pouty

#2612 Markoman96: Asi to doplní po konci série. Jinak tvůrci našli opravdu skvělého herce pro Oberyna. Škoda, že GRRM pro něj připravil tak hořký konec.

#2614 Markoman96
2.6.2014 | 15:24:41
Markoman96

#2613 Pouty: Ale to ho uz bude malo lidi hodnotit… Chapu, ze postavam, ktere pretrvavaji, to nevadi, kdezto po takovych postavach za chvili nestekne ani kocka :-D

2.6.2014 | 15:36:50
Rudla333

Konec nejlepší postavy seriálu.. knihy jsem četl, věděl jsem to.. stejně je mi to dost líto :)

2.6.2014 | 15:51:50
nevermore

No jako čtenář jsem doufal, že tady ten konec Oberyna nebude tak hroznej jako v knížce, ale jak to dopadlo jsme už všichni viděli. Ale musim říct, že po tom když jsem to viděl je to poprvé kdy mi GoT otrávil. Už mi to přijde, že ty „zvraty“ jsou seriálu spíš na škodu.

2.6.2014 | 16:08:03
Khardoom

Ani bych se nedivil kdyby nějakému člověku cvaklo kolečko v hlavně a šel Martina zabít za to že tolik super postav umírá a jak :D

#2619 Smooth
2.6.2014 | 16:22:17
pajajs

nebýt smrti Oberyna, nedelo by se to, co se ted dít bude ;) A kdyby Oberyn nebyl takovej blázen a normálně ho zabil, tak mohl krásně žít :P

#2620 garvon
2.6.2014 | 16:44:20
Smooth

#2617 Khardoom: To by mohli udělat jen šílenci, co jenom sledují seriál. Čtenáři čekají, až dopíše další dva díly......... a až pak ho zabijou :D

2.6.2014 | 16:45:34
garvon

#2618 pajajs: Tak kdyby ho Oberyn normalne zabil, tak by z nej nikdy nedostal priznani o ktery mu slo.

#2624 pajajs
2.6.2014 | 17:00:52


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama