Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

YgritteTheWildling

#8518 Wolfinator1: U mně je to stejná scéna a ještě jak Rickon utíkal k Jonovi před Ramsaym :D

#8528 Tomi Lee Morpheus
5.7.2016 | 23:51:38
Eddard1

#8518 Wolfinator1: Dalo mě to práci je naporcovat. Hlavně Černého Waldra......... Nevím ale dokonce mě tato scéna připadla humorná.

6.7.2016 | 7:11:25
Eddard1

#8502 toren555: Hm. to že je možná Černá Ryba naživu to je klidně možné, ale Arya že v tom má prsty se mě moc nezdá. To že tam časy linek plynou různě je pravda a nesouhlasím s nějakými teleporty, ale přece jenom beru za logické nějakou postupnost. Pokud by 8 epizodě Arya z Bravossu odešla dříve jak to co se stalo s Čer. Rybou. Tak by se o tom dalo uvažovat. Jinak samozřejmě o tvé úvaze se dá uvazovat a není úplně scestná dokonce je velmi zajímavá.

6.7.2016 | 7:19:20
jack817

ze cerny ryba je mrtvy to je na 100 percent jasne ..........po prve keby ze zomrel na hrade jeimi mi to skontroloval ci je nauzaj mrtvy cize tam nieje pochybnosti ze stanis zije je pochybnost mohla ho nechat zmiznut brieny vedela ze zabil svoje dieta a ze vacsia rana pre nho bude nechat ho zit ako ho zabit .............­.............

ale mam otazku kde do pekla je briene :D:D 2 casti ju vôbec neukazali pritom mala dostatok casu sa vratit na winterfell :)

#8525 Eddard1
6.7.2016 | 7:50:18
Eddard1

#8524 jack817: Asi se její linka střetně s linkou Bratrstva a Ohaře Můj typ. Je klidně možné, že 1 epizodě 7 série se střetnou. Klidně se to jakoby odehraje dříve jak bitva bastardů. Očekávám že to někteří nepoberou.

#8526 Michey
6.7.2016 | 9:13:35
Michey

#8525 Eddard1: Já bych typla klidně i střet Brienne vs Ohař & spol. vs Arya, popř. ještě Nymeria, pokud se vynoří někde z temných hvozdů :)

6.7.2016 | 13:42:52
Tejkr

#8445 afroman001: Kámo už si kurva o tom něco pořádně přečti, vždyť jsou to hrozný nesmysly co sem píšeš..

6.7.2016 | 14:56:36
Tomi Lee Morpheus

ja si #8521 YgritteTheWildling: z celého GOT pametám len tie nechutné scény,

  • zhodenie BS z veže J. Lanisterom
  • red wedding
  • rozmačknutie Martelovej hlavy HOROU
  • samovražda Tommena

,ale teraz zistujem, že skoro každá smrť vo mne zarezonovala.

ale teda najoblúbenejšia bude tá kde OHAR, nesie Strom ako Arnold Schwarzeneger;)

6.7.2016 | 21:16:35
NIKITO

Taky me napadl dotaz, KTERA SCENA VAM PRISLA NEJSMUTNEJSI? mraziva scena pro me byla „Hold the door“ Wun Wun a smrt dalsich dvou vlku me nastvala, myslim ze do konce neprezije ani jeden :/

#8530 toren555 #8531 pajela #8534 Tomi Lee Morpheus
6.7.2016 | 23:24:12
toren555

#8529 NIKITO: pro mě určitě scéna s Hodorem , ruda svatba , a smrt Oberyna .

7.7.2016 | 6:32:18
pajela

#8529 NIKITO: Oberyn hooodně zamrzel. a k tomu se mi váže ještě jedna scéna, která mi nikdy z hlavy nevymizí. a to ta, jak právě Oberyn navštíví Tyriona ve vězení a má k němu proslov, jak se sestrou čekali zrůdu s drápy atd. a nakonec se z toho vyklubalo obyčejné miminko… a pak mu slavnostně oznámí, že bude jeho šampion. jakože není samozřejmě nejsmutnější, ale zanechala ve mně mnohem větší pocit husí kůže, než třeba red wedding. Oberyn to prostě nádherně podal…

#8532 Eddard1
7.7.2016 | 8:32:12
Eddard1

#8531 pajela: Už jsme se jednou potkali… Byl jsi pro mě obrovským zklamáním.....

#8533 pajela
7.7.2016 | 8:43:01
pajela

#8532 Eddard1: Přesně.. :-)

7.7.2016 | 12:22:10
Tomi Lee Morpheus

lol#8529 NIKITO: na holddoor som aj zabudol;) hold je odkaz bledne každým dňom…

7.7.2016 | 14:51:54
Khardoom

Smažte někdo toho Michgoda proboha. Kdo má číst ty jeho paskvily?!

7.7.2016 | 17:46:14
Cermb0

Co myslíte jak dopadne Jorah? Já si myslim, že v příští sérii na něj někdo náhodou narazí a už se bude krčit někde u bažiny totálně celej v hajzlu.. Na druhou stranu, proč by to takhle tvůrci prodlužovali a dávali tam zmínky o léku?

#8537 Občasný komentátor
8.7.2016 | 22:45:35
Občasný komentátor

#8536 Cermb0: Nedivil bych se kdyby někoho nakazil.

#8538 Ann Taylor
8.7.2016 | 23:24:24
Ann Taylor

#8537 Občasný komentátor: To je dost pravděpodobné. Nahradili jím knižního Jona Conningtona, který už je s Aegonem v Západozemí, a od toho spousta lidí čeká, že buď nakazí někoho důležitého nebo rovnou začne epidemii v Aegonově Zlatém společenstvu. Jen doufám, že mu seriál kouzelně nesešle lék, protože pro dospělé není a pohádkové náhlé vyléčení by bylo… prostě pohádkové. Nemožnost záchrany další ze známých, ale ne úplně hlavních postav tam sedí mnohem víc.

#8539 Občasný komentátor
redaktor
9.7.2016 | 7:52:33
Občasný komentátor

#8538 Ann Taylor: Jako mám ho rád, ale jestli ho zachrání tak to už není „styl GoT“, kde se nepárají s nikým a bylo by vidět to že už to Martin nehlídá a úplně se to vymyká kontrole, což by byla škoda. Protože jak říkáš v seriálu bylo zmíněno že se to dá zastavit jenom u dětí.

#8551 Tomi Lee Morpheus
9.7.2016 | 8:29:00
Summerisgone

Taky se mi nelíbí teleporty. Přijdou mi na tak dějově propracovaný seriál příliš laciné. A Varys tomu v poslední epizodě nasadil korunu. Na druhou stranu chápu, že teleporty mají sloužit k momentu překvapení. Přijede Malíček na pomoc Sanse, když ho nevidíme cestovat s armádou? Kde se asi nakonec vyloupne Varys, když nevíme na jakou misi se vydal? Jaké by to asi bylo překvapení, kdybychom dopředu věděli, že má Arya namířeno na Dvojčata? To všechno beru, ale je třeba odstup jedné, dvou, tří epizod, zhruba podle toho, jak je cesta dlouhá či náročná. A Varysův západ – východ – západ během jediného dílu už bylo poměrně silné kafe.

Desátá epizoda byla výborná, určitě jedna z nejlepších, ale poněkud bych pozměnil konec. Daenerys mohla s vyplutím počkat až na začátek příští série. Lépe by k tomu seděl i zmíněný přesun Varyse. Konec měl rozhodně patřit Bílým chodcům a útoku na Zeď. Těžko říct na co pořád čekají, když jsme je viděli např. v páté epizodě v bleskurychlém přesunu k doupěti Tříoké vrány. Pak se po nich zase slehla zem!

Když už jsem zmínil teleporty, tak by bylo vhodné dodržovat i posloupnost jednotlivých linek. Jak dlouho asi může dýmat Baelorovo septum? Stačí to na přesun Jaimeho lannisterské armády do Králova přístaviště? Knížky jsem nečetl, ale předpokládám, že v nich takové časové nejasnosti nebudou a že jsou v seriálu způsobeny především nahuštěností několika dějových linek jako např. v poslední epizodě.

Poněkud problematické bylo v této sérii pro mě i oživení samotného Jona Sněha a to prastarou čarodějnicí, která vůbec netušila, že nějaké oživovací schopnosti ovládá. Přišlo mi to celé takové těžkopádné. Čekal jsem to smysluplněji a mohlo se přitom šikovně navázat na uzdravovací schopnosti Thorosa z Myru. Stačilo aby Melisandra narazila na umírajícího Jona na nádvoří Černého hradu a mohla ho přivést k sobě přímo na místě a ne až hnijícího po několika dnech. A taky proč vůbec nechat Jona zemřít, jen abychom ho mohli hned zase oživit? Jen kvůli slibu Noční hlídce? V seriálu kde porušují sliby a kují pikle skoro všichni??

A ještě otázka do pléna! Už se o tom možná debatovalo. Jaké tajemství je opředeno okolo Varyse?

#8541 Ann Taylor #8542 Eddard1 #8543 mr_bungle
9.7.2016 | 11:35:06


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama