Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Eddard1

#8598 ChloëNoir: A jaj tady si fakt ujela. Jak už tady mr_bungle psal. Sansa věděla Bran a Rickon jsou pravděpodobně na živu od Theona. A o Arye ji řekla Brien. Rickon jak už víme tedy zemřel. Mě to připadá, že ne Sansa, ale ty jako Sansa by jsi nesnášela(nená­viděla) a žárlila na něj. Vůbec by mě nepřekvapilo, že by jsi ty se spolčila s Malíčkem proti Jonovi. Tahle tvoje věta mě šokovala: kdežto jejího nevlastního bratra bastarda právě přímo před jejíma očima provolali krélem Severu

A přitom skutečná Sansa jasně řekla: Pro mě jsi Stark. Tak si ujasni jestli jde o charakter Sansy a nebo tvůj a jak by jsi ty byla jako Sansa.

#8604 ChloëNoir
17.7.2016 | 20:40:20
17.7.2016 | 21:19:26
ChloëNoir

#8599 mr_bungle: Změnila se, protože to řekla bratrovi, od kterého v tu chvíli nutně potřebovala pomoc? Aha. Mohla to být taky jenom slušná hra na city, ne? Ale dobře. Tak řekněme, že to v ten moment mohla myslet i vážně. Jenže to bylo ještě v té počáteční chvíli, kdy byla ráda, že unikla Boltonům, a že je relativně v bezpečí s někým, kdo jí určitě neublíží. Navíc její situace se od té chvíle taky dost změnila, že jo. A taky klidně mohla počítat s tím, že až se jim podaří získat zpět Winterfell, tak to bude ona ke komu se seveřani nakonec přikloní a ne její bratr. A to ani nemluvím o tom, že by si to nakonec i zasloužila, protože nebý jí, tak by tu bitvu projeli a Sansa si to musí uvědomovat. Co se týče poslední epizody, tak je jasné, že musela před bratrem sklopit uši. Už kvůli tomu, že tím, že se s Malíčkem spojila bez jeho vědomí, dala jasně najevo, že Jonovi tak úplně nedůvěřuje. Takže po tom, co se to provalilo, asi nemohla moc machrovat. Starkové si asi opravdu nepůjdou po krku ve stylu Lannisterů, ale to neznamená, že tam nemůže vzniknout nějaká nevraživost, kterou by mohl podnítit třeba právě i Malíček, který to určitě nenechá jen tak. Zima možná přišla, ale opravdové problémy nastanou teprve až padne Zeď a to se zatím nestalo, takže je tu pořád ještě prostor pro další zvraty.

Když teda Sansa a Jon neměli žádné vztahy, tak proč se mu ve čtvrté epizodě šesté série omlouvá za to jak hrozně se k němu chovala? To teda na nějakou neutralitu moc nevypadá.

#8600 mr_bungle: Právní hledisko mě nezajímá. Říkám jen, že Sansa se může cítit ukřivděná, když se musí dívat na to, jak její bratr sklízí ovace… za co vlastně? Jon nemá žádné větší zásluhy. Bitvu vyhráli beztak jenom díky ní. Navíc v očích seveřanů by měl být spíš považovaný za zrádce, který selhal jako lord velitel hlídky, když za Zeď pustil Divoké, a ne za krále. A do třetice je to bastard a ti byli odjakživa povážováni za něco míň. Myslím, že pro Sansu, jakožto lady, která byla vždycky ve všem první na řadě, to teď musí být poměrně těžko skousnutelné, zvlášť když nejspíš ani nepočítala s tím, že ve finále někdo bude Jona takhle oslavovat.

No, tak já jsem nenarážela jenom na tu hádku před bitvou. Těch faktorů bylo samozřejmě víc. Je jedno jestli je považuje za mrtvé nebo ne. Důležité je, že ačkoliv s vlastními sourozenci ne vždy dobře vycházela, její vztah k nim byl maličko jiný, než vztah, který má s Jonem, jakožo s nevlastním bratrem.

17.7.2016 | 21:30:56
ChloëNoir

#8601 Eddard1: Fajn. Uznávám, že jsem se spletla v tom, že Sansa považuje sourozence za mrtvé. Bohužel, si ale nepamatuju seriál slovo od slovo jako asi většina z vás. Navíc to nic nemění na tom, že ať byli její sourozenci kdekoliv, v tu chvíli byl Jon jediný koho měla a ona jediná, koho měla zase on, takže se potřebovali.

Promiň, ale nějak nechápu jak můžeš takhle odborně posuzovat něčí charakter ze tří komentářů na internetovém fóru. Já se pouze snažím slušně diskutovat o možném vývoji postav. Sansa na mě, bohužel, od začátku působí určitým dojmem a podle toho si taky odvozuji, jaký by teoreticky mohl být její další vývoj (navíc mou teorii potvrzují i slova samotné herečky). Ale asi jsem fakt zrůda, když jsem se odvážila říct slovo proti Starkům.

17.7.2016 | 21:55:24
Nicole

No, jelikož do konce celého seriálu zbývá 13 epizod, nemyslím, že by děj ještě nějakým způsobem „obohatili“ o Sansinu „zradu“ či bodnutí do zad Jona. Na to nemají čas. Teď nějakým způsobem zredukovali postavy a nechali tam jen a pouze ty nejdůležitější. Daenerys bude řešit Cersei, Jon bude řešit sever. A i kdyby náhodou se Sansa chtěla vzbouřit proti Jonovi, Jon by proti ní nic neudělal a radši vyklidí pole. Podle mě to ale Sansa neudělá, čeho by tím dosáhla? Nemám nějaký moc pocit, že by se ostatní pánové věrni Starkům za ni postavili. To by musela mít koule jako Lady Mormont, ta Sansu strčí do kapy okamžitě :) Stejně si teď myslím, že Jon Zimohrad opustí, bude formovat armádu a vydá se zpátky na sever kde zdi. A Sansa si tak může sedět doma na zadku a užívat si, že je aspoň Lady ze Zimohradu, jelikož na nic jinýho nemá.

#8606 mr_bungle
18.7.2016 | 11:30:25
mr_bungle

#8605 Nicole: Ještě se musí vypořádat s Malíčkem. Varys se vrací do Západozemí a určitě ví, že to Malíček zradil Neda Starka. Taky se spojil s Královnou trnů a Varys by mohl zařídit, že se Cersei dozví, kdo má prsty v Joffreyho smrti. Jestli to na něj napráskají a vyplavou na povrch i další věci (že Lysa zabila Jona Arryna na Malíčkův příkaz, že on zabil Lysu, že dal Sansu Starkům), zle se Malíčkovi povede, z toho už se nevykecá. :)

#8607 mr_bungle #8608 pajela #8611 Nicole
18.7.2016 | 11:53:39
mr_bungle

#8606 mr_bungle: *dal Sansu BOLTONŮM

18.7.2016 | 11:55:21
pajela

#8606 mr_bungle: Lysa (ségra Cat, jeho žena, jestli se nepletu) zabila Jona Arryna? to tam bylo někde řečeno? :-O já myslela, že to nějakým způsobem zosnovali Jamie a Cersei, vzhledem k tomu, že vypátral původ jejich dětí…

#8609 mr_bungle
18.7.2016 | 12:27:01
mr_bungle

#8608 pajela: Ano, přiznala to, když byla Sansa v Orlím hnízdě a Lysa si myslela, že Sansa s Malíčkem něco má – S04E07. Po Jonově smrti napsala Lysa Cat dopis (taky na Malíčkův příkaz), ve kterém z jeho smrti obviňuje Lannistery, to bylo myslím hned v prvním dílu.

#8610 pajela
18.7.2016 | 12:45:40
pajela

#8609 mr_bungle: Jáj, díky moc :-) já to jedu právě od začátku a člověk by jí tu zarmoucenou vdovu normálně sežral. takže na ten díl z čtyřky jsem úplně zapomněla. :-)

18.7.2016 | 12:53:21
Nicole

#8606 mr_bungle: to je fakt, ještě tam je Malíček :) Ten o tom teda ještě neví, ale je dost v háji, spíš v řiti :-D Varys o něm ví všechno, takže až Dany dobude KL, tak Malíček si tam ani neškrtne. A na severu je to taky zabitý, teď mají Jona králem a už opravdu nevím, co by se muselo stát, aby se případně lordi postavili za Malíčka. Nehledě na to, že do konce opravdu moc dílů nezbývá a čas na to není :) Já si myslím, že on nakonec skončí někde ve vyhnanství nebo ho picnou :)

18.7.2016 | 14:40:38
Občasný komentátor

Littlefinger je kapitola sama pro sebe. Nikdo neví jeho další tah. Ale teď je tak trochu ve slepé uličce. Teda podle něho, kdo ví jestli jenom nechtěl přesvědčit Sansu že to dělal jenom kvůli ní. Ale KL po převzetí Dany bude pro něj zavřené tak že bude muset zaujmout nějakou pozici na Severu. Podle mě taky zemře.

Teď nedávno jsem koukal na první díl a poprvé jsem si nevšiml, že tu zlovčici zabil jelen :D je to docela trefný jak pokračoval děj a jak Baratheonové ničili Starky :D

#8613 toren555 #8614 ori
18.7.2016 | 20:05:12
toren555

#8612 Občasný komentátor: já si toho jelena všiml už dávno byla to jasné vodítko že se věci poserou

18.7.2016 | 20:13:57
ori

#8612 Občasný komentátor: A si predstav, že to má ešte hlbšiu pointu. Vlčica sa zatúlala príliš ďaleko na juh a dostala sa do konfliknu s jeleňom, a jej mladé sa teraz musia postarať samy o seba :O

#8615 Občasný komentátor
webmaster
18.7.2016 | 22:07:59
Občasný komentátor

#8614 ori: každý si nevšimne každého detailu…

O neposkrvněných se říká že jsou jedni z nejlepších žoldáků, ale v každé epizodě co byli tak dostávali docela výprask :D

#8616 mr_bungle
18.7.2016 | 22:41:15
mr_bungle

#8615 Občasný komentátor: Já doufám, že je aspoň jednou ukážou v nějaké opravdové bitvě, D&D je přirovnávali k Římskému vojsku a myslím i v seriálu bylo řečeno, že na bitevním poli jsou impozantní…

#8617 Občasný komentátor
18.7.2016 | 23:24:57
Občasný komentátor

#8616 mr_bungle: no právě a zatím jsme se dočkali akorát toho jak je Synové Harpyje zabíjeli dýkama, když oni měli štíty a kopí… nemluvě o tom že měli zaujmout nějakou formaci a tam někde běhat… Což předpokládám, že by měli umět jako schopná válečníci

18.7.2016 | 23:55:04
Občasný komentátor

*zaujmout nějakou formaci a ne tam někde běhat

18.7.2016 | 23:56:15
Eleanor05

Mám dotaz asi spíš pro ty, kdo četli knížku – kde byl Rhaegar Targaryen, když Lyanna rodila? Proč s ní nebyl ve Věži radosti? A jak se dozvěděl Ned Stark a Howland Reed o tom, kde Lyanna je?

#8621 Ann Taylor
20.7.2016 | 17:34:59
Eleanor05

#8591 ChloëNoir: Nevím, jestli jsi četla knihy, ale Sansa o Jonovi nikdy moc nepřemýšlí, nemá s ním, jak už tu psal mr_bungle spíš žádný vztah. Taky nevím, jestli se Sansa chce podobat Catelyn. V první knížce je několikrát, že chce být „silná jako její matka“, ale že by se jí chtěla podobat celkově, to nevím. Navíc, Sansa nevyrůstala s tím, že bude jednou královna (nebo princezna, jak píšeš, což je už úplná blbost), protože Robert navrhnul Nedovi, že si Sansa může vzít Joffreyho až když jej přijel požádat o to, aby byl Ned Pobočníkem krále. Dřív takhle vysoko uvažovat nemohla. A nemyslím si, že Sansa zradí Jona, když teď vidí, co pro ni udělal, zatímco Malíček ji dal Boltonům. Není to nejchytřejší postava, ale snad není tak nepoučitelná jako postavy z Walking Dead.

20.7.2016 | 17:48:52


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama