Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Trantů

Rod Trantů

Rod Trantů

Trantové jsou méně významným urozeným rodem z Bouřlivých krajin. Vždy věrně následovali své krále a lordy, a to až natolik, že jejich jediný známý zástupce je nyní členem Královské gardy.


19 0
24.12.2016

Trantové jsou urozený rod z Bouřlivých krajin ze sídla Šedošibenice a jako správní bouřliví lordi dávají najevo, že je rozhodně nedoprovází mír. Ve znaku mají černého oběšence na modrém poli a ještě ho podtrhují mottem „Tak končí naši nepřátelé“.

A nevědomky jím přispěli i k příběhu rytíře Dunka, společníka a učitele budoucího krále Aegona V. Ten si kdysi v Kamenném septu koupil nový štít, ovšem po posledním majiteli ho do té doby nikdo nepřemaloval, a tak na něm stále zůstával oběšenec Trantů. Což ho inspirovalo k dočasné přezdívce Šibeniční rytíř, pod níž vstoupil do turnaje v Bělostěnách, kde se druhý Černý drak pokusil rozpoutat rebelii proti Targaryenům.


Jenže to také byla bohužel jediná událost, při níž Trantové alespoň minimálně zasáhli vlastním jménem do historie. Nepochybně následovali své bouřlivé krále a poté bouřlivé lordy během věků, ale víc o nich není známo. Jen o jednom muži z jejich rodu, který, ač byli vždy vazaly Bouřlivého konce, následoval svého pána Roberta i do Králova přístaviště a stal se tam členem jeho Královské gardy, bylo řečeno víc. O Merynu Trantovi.

Tento zrzek s kruhy pod očima a rudou bradkou (v seriálu s tmavými vlasy i vousy) je schopný bojovník a úspěšný turnajový rytíř, jinak by se gardistou nestal, i když v seriálu minimálně Sandor Clegane nemá o jeho schopnostech valné mínění. Je proto velmi pyšný na svůj stav, i když často bez většího přemýšlení plní rozkazy, které ho nutí porušovat pravidla rytířství.

Avšak ve skutečnosti je nabubřelý, zbabělý, nekompetentní a mstivý, takže slepě poslouchá jakýkoli králův rozkaz bez ohledu na jeho absurditu. Snadno tak byl jedním z těch, kdo bez zaváhání bili lady Sansu Stark, přičemž ale alespoň v knize si Sansa všimla, že ohledně toho necítil vůbec nic, že pro něj byla jen věcí, které dělal, co mu bylo nakázáno.

Není proto moc divu, že jeho lord velitel ho považuje za lstivého a krutého a velmi rád mu vyčetl jeho neschopnost ohlídat život rovnou dvou monarchů a týrání sotva odrostlého dítěte, když se v Bílé knize Královské gardy nikde nepíše o přísaze bít ženy a děti. Naopak mu doporučil chránit krále i před sebou samým a při plnění rozkazů používat selský rozum.

Ovšem zůstává otázkou, zda lze od Meryna Tranta něco takového očekávat. V knize totiž zatím zůstává figurkou posledního mocichtivého Lannistera, jenž v hlavním městě zůstal, a v seriálu doplatil na cestu do Braavosu, kam doprovázel Maceho Tyrella, a své nezvládnuté seriálové hebefilní až pedofilní choutky. Útěchou snad může být jen fakt, že spolu s ním pravděpodobně jeho rod nevymřel a že snad má další, o něco příjemnější příbuzné.

Členové rod Trantů (k začátku seriálu):

Foto: HBO

Diskuze /4

Nikolperse

Ja práveže dúfam, že ten rod vymrel. V ságe do teraz platilo, že kde je jeden magor, tak v tom rode ich je viac.

24.12.2016 | 12:09:55
WILLIAM_MOINSPIELD

V knize je místo něj Aryou zabit sladký Raff, nebo tak nějak (ten co zabil Lommyho).

#3 nikolaj999
24.12.2016 | 13:26:56
nikolaj999

#2 WILLIAM_MOINSPIELD: Ne, toho Aria sice taky zabije (alespoň myslím), ale o zrak ji připraví protože zabila dezertéra noční hlídky, který do Bravosu přijel se Samem.

#4 Ann Taylor
27.12.2016 | 13:03:29
Ann Taylor

#3 nikolaj999: V knize ji o zrak připravili hlavně kvůli tréninku samotnému a vyloženě a doslova jí řekli, že příště ji připraví o chuť, sluch, čich, o nohy, aby se vytrénovala v ostatních smyslech.

redaktor
27.12.2016 | 14:53:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
  • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás