Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 287×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Dunk a Egg našli svého scenáristu

Dunk a Egg našli svého scenáristu

Není žádným tajemstvím, že stanice HBO aktuálně vyvíjí hned několik prequelů seriálu Game of Thrones. Jedním z těchto projektů je i seriál o Dunku a Eggovi, který nyní našel svého scenáristu.

9 0
21.12.2021

Stanice HBO aktuálně připravuje mimo jiné i seriál, který by zpracoval známé příběhy Dunka a Egga. Tato dvojice tvořená potulným rytířem Duncanem Vysokým a panošem Aegonem Targaryenem v knihách cestuje po Západozemí a zažívá různé příhody. Vlastně této dvojici bylo v seriálu Game of Thrones trochu podobné duo Brienne z Tarthu a Podrick Payne.

Spisovatel George R. R. Martin sice nedávno pověděl, že by si nepřál, aby stanice zpracovala právě příběhy těchto dvou postav, protože jich ještě plánuje napsat spoustu, ale údajně on sám předložil stanici návrh, aby se v dalším seriálu ze světa Písně ledu a ohně zaměřila právě na toto duo. Asi už nezjistíme, co je vlastně pravdou, nicméně se stanice nakonec tohoto tématu rozhodla chopit.


(V Game of Thrones se objevila dvojice podobná Dunku a Eggovi. Foto: HBO)

S Dunkem a Eggem se stále počítá, a tak nyní víme, kdo napíše minimálně první epizodu. Bude jím Steve Conrad, již poměrně ostřílený scenárista, který má na svém kontě například filmy Štěstí na dosah a Walter Mitty a jeho tajný život či nedávno vysílaný seriál Patriot.

To, jak to s tímto projektem dopadne, pochopitelně netušíme, ale je možné, že z něj nakonec nic nebude. Každopádně se stanice HBO aktuálně nejvíce zaměřuje na prequel House of the Dragon, jehož premiéry se dočkáme už příští rok. Zřejmě podle jeho úspěchu se až rozhodne o tom, zda má pro stanici smysl vytvářet další prequely.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /2

Oveckoun

Hmmm, Martin očividně objevil nějaký elixír nesmrtelnosti. Je mu 73, posledních deset let po něm všichni chtějí doslova jen jednu knížku – dopsat PŘEDPOSLEDNÍ knihu ságy. Má prsty v X dalších rozdělaných projektech, courá po -Conech, ale pLáNuJe PoKrAčoVaT v Dunkovi s Eggem… někdy…

Jo, já to chápu. Záhada toho, co se stalo na konci jejich života v Summerhallu je jedna z největších záhad Ice and Fire a to nechce (ještě) nikomu prozradit. Já jenom…realisticky… kdyby se mu něco stalo, raději bych na něj vzpomínal kvůli jeho dokončenému životnímu dílu, magnum opusu Ice and Fire a ne jako na autora, který tu zanechal mrtě nedokončených věcí.

Jsem hrozný optimista a pořád věřím, že to dokončí. Ale číst články kde tvrdí, že ještě plánuje napsat spousty příběhů… to mi zvedá tlak.

#2 m.dak
21.12.2021 | 15:09:15
m.dak

#1 Oveckoun: No, já už nevěřím, že to dopíše. Podle mě má buď blok a neví jak to dokončit, nebo se po konci seriálu rozhodl, že nemá cenu to dopisovat.(Jestli ti něco říká anime, tak X je podobný případ.) A i kdyby věděl, co chce napsat, tak vzhledem k jeho prokrastinaci, o které se tak hezky rozepisuješ, a stylu, jakým je to napsané, bych se moc divil, pokud by to dotáhl do konce. Ostatně budu za kacíře a řeknu že se měl držet povídek. Jeho povídky jsou asi 1000× lepší než tahle románová série.

21.12.2021 | 21:15:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama