Game of Thrones (Hra o trůny) George R. R. Martin řekl, že konec seriálu Game of Thrones nijak neovlivní jeho knižní konec

George R. R. Martin řekl, že konec seriálu Game of Thrones nijak neovlivní jeho knižní konec

George R. R. Martin řekl, že konec seriálu Game of Thrones nijak neovlivní jeho knižní konec

Fanoušci nebyli zrovna spokojeni s tím, co se událo v poslední řadě seriálu Game of Thrones. Autor knižní předlohy však všechny ujišťuje, že seriálové zpracování konce nijak neovlivní knižní konec.

26 1
16.8.2019

Poslední dvě řady seriálu Game of Thrones se dají považovat za téměř čistý výplod fantazie tvůrců Davida Benioffa a Dana Weissa, protože ti neměli po ruce knižní předlohu, která ještě není napsaná. Spisovatel George R. R. Martin jim sice řekl několik zlomových událostí, které tvůrci zakomponovali do konce, nicméně zbytek už si museli vymyslet sami.

Fanouškům se poslední řada seriálu Game of Thrones moc nelíbila, a proto dostali obavy, že to, co se stalo v seriálu, nějak ovlivní Martinovo psaní. Nejhorším scénářem by podle těchto fanoušků bylo to, kdyby se Martin inspiroval tím, k čemu došlo v seriálu, a zaznamenal to do svých posledních dvou knih. Martin však všechny fanoušky ujišťuje v tom, že seriálový konec nijak neovlivní ten knižní. Průběh svého konce má totiž už dávno vymyšlený.


Internet dnes ovlivňuje tyto věci víc než kdy dřív. Vezměme si například původ Jona Sněha. V průběhu knih je na jeho pravý původ několikrát odkázáno, ale dojde to jen jednomu čtenáři ze sta. Před nástupem internetu to takto bylo v pořádku, 99 fanoušků ze sta bude šokováno jeho pravým původem v pozdější části knih, zatímco dnes to onen jeden člověk, který na to přijde, zveřejní na internetu, kvůli čemuž je budoucí odhalení pokaženo. Člověk si pak říká, že to podělal a že musí přijít s nějakým jiným zvratem. To je ale chyba, protože konec máte už nějakou dobu naplánovaný, ale když najednou změníte cestu k tomuto konci, protože na to někdo přišel, nebo že se to někomu nelíbilo, tak to pokazí celou strukturu knihy. Takže neplánuju nic měnit. Chci napsat svou knihu tak, jak jsem ji chtěl napsat vždycky. Až si to lidé budou číst, tak se to někomu bude líbit a někomu se to nebude líbit.

Spisovatel se dále vyjádřil k tomu, co říká na poslední sérii: „Poslední tři roky pro mě byly divné, protože seriál předehnal knihy. Ano, před lety jsem tvůrcům prozradil několik věcí, z nichž některé zakomponovali do konce. Je to však ale divné, protože mám v hlavě jasně zafixované věci, které se stanou ve Vichrech zimy a další knížce. Je to, jako by vedle sebe existovaly dvě alternativní reality. Já se budu věnovat té své verzi, což vlastně dělám celou dobu.“

Je dobře, že si Martin stojí za svým a že se nenechá nijak ovlivnit průběhem seriálového konce. Jste za to rádi?

Zdroj článku: EW

Diskuze /147

oskarka

Já se na Vichry zimy i na Sen o jaru těším. Věřím, že teď už vyjdou, podle mne je má autor hotové a jen čekal, až opadne hysterie kolem seriálu.

Osmá série Hry o trůny mě nijak nerozhodila, beru to, jak to je. Něco se povedlo víc, něco méně, byl to jen seriál. Možná, že časem se na to podívají někteří urputní kritici znovu a uvidí, že vlastně ani osmá série nebyla tak špatná.

#24 Neuvěřitelné
16.8.2019 | 16:12:35
sonulle

Děkuji, děkuji, děkuji :) , za toto prohlášení.

16.8.2019 | 16:13:19
beat

:D

16.8.2019 | 16:17:24
FallenMaia

Aha takže priebeh knižného konca má už dávno vymyslený, hmmmm, netvrdil tu náhodou niekto že je to blbosť a nemá nič???? Kto sa to tu so mnou o tom hádal? :D :D

#13 sonulle
16.8.2019 | 16:22:45
Lady Adeline

Modlitby byly vyslyseny! Prece jen buh existuje ;-)

16.8.2019 | 16:26:22
mateSKAtes

NO tak začinám mit pocit že ten dědula si taky pokaždy řekně něco jiného!!! Nejdřív že prej má už dávno napsaný obě knihy a jen čeká, potom že jenom jednu , pak že ještě nemá dopsanou ani předposlední knihu, atd..... až jsme se dostali k tomu že on už to má celou dobu vymyšlený. Nějak ho nechapu asi chyba v matrixu a nebo mu pokladaj divný otazky. Opět si řikám mají tyhle příspěvky nějakou informační hodnotu ?? ja jen že za měsic z něj vypadne zase něco jinýho a tady o tom bude článek jak z objeveni ameriky.

#7 FallenMaia #11 sonulle #12 ori #24 Neuvěřitelné #111 mateSKAtes
16.8.2019 | 16:31:04
16.8.2019 | 16:32:53
mateSKAtes

Ja už mu nevěřim ani nos mezi očima #SorryMichael­Jackson.

16.8.2019 | 16:33:13
mateSKAtes

#7 FallenMaia: no ale neni to snad pravda ? :D

#10 FallenMaia
16.8.2019 | 16:33:58
FallenMaia

#9 mateSKAtes: Niečo na tom bude ;) :D

16.8.2019 | 16:35:28
sonulle

#6 mateSKAtes: řekni mi,kde jsou ta jeho prohlášení, ať se taky za směji. Já je nečetla. Kdy prohlásil, že má obě knihy? Kdy vůbec prohlásil, že má dopsané Vichry zimy? Jen do mě z fakty, ať má tvůj příspěvek výpovědní hodnotu. Jediné co oddaloval je vydání knihy. Psali o něm články, že má knihy napsané, ale to vše obratem popřel. Přečti si jeho osobní prohlášení na twitteru. Pořádně si je přelož a pak napiš něco přijatelného. Věřit mu samozřejmě nemusíš, vždyť ho neznáš :)

#14 mateSKAtes #15 mateSKAtes
16.8.2019 | 16:51:01
ori

#6 mateSKAtes: Aj mňa by zaujímalo kedy niečo také povedal. To že si to kopec ľudí myslí v diskusii neznamená že to povedal on sám.

#14 mateSKAtes
16.8.2019 | 16:59:06
sonulle

#4 FallenMaia: Ne ty jsi mě neustále jen přesvědčoval, že hlavní hrdinové dopadnou stejně, aniž by jsi měl o knihách potuchy. Samo, že má konec vymyšlený, vždyť ho prozradil tvůrcům. jen osudy některých postav budou jiné. Protože jsou to dva rozdílné světy s postavami, které se chovají naprosto jinak. Paralelní světy, kdy se světy od sebe odklonily docela jiným směrem.

#16 FallenMaia
16.8.2019 | 17:00:08
mateSKAtes

#11 sonulle: o co ti jde ??? sakra sama řekneš že si to nečetla a do mě reješ takže ti řeknu akorát jedno: Najdi si to je to tu.
#12 ori: Hele i to je možný že jsem si něco přidal ale na interfernetu toho koluje dost tak nechapu proč mě hned kamenovat.

#17 sonulle
16.8.2019 | 17:06:04
mateSKAtes

#11 sonulle: a ty ho znáš osobně a chodíš s nim každý první pondělí v měsici na večeři co ?

#17 sonulle
16.8.2019 | 17:07:59
FallenMaia

#13 sonulle: Ano to že hlavné postavy dopadnú podobne ako tie seriálové som tvrdil, aj si to stále myslím. Jaime a Cersei zomrú, Daenerys hrabne a tiež zomrie, Jorah zomrie, Bran bude kráľ, Tyrion bude pobočník, atď.

Ale ja som teraz narážal na to že niekto sa tu so mnou hádal že ten koniec nemá vôbec vymyslený, že je to blbosť, že to nemôže mať vymyslené keď ešte len píše predposlednú knihu, ja som tvrdil že nejakú tú kostru základnú má už hotovú, keď vie ako tie postavy dopadnú na konci, aspoň teda pri tých hlavných postavách, veď by bola blbosť keby to nemal premyslené, to by akože len tak písal bez nejakého plánu?? Veď to sa ani nedá podľa mňa. Hlavne teda pri takomto komplikovanom príbehu.

No a z toho potom vychádzam, že niektoré tie body z finále im prezradil, aj tie osudy postáv, asi nie všetkých ale myslím že mali dosť informácií, veď to tu aj sám priznal v tomto článku „Ano, před lety jsem tvůrcům prozradil několik věcí, z nichž některé zakomponovali do konce.“

Je jasné že nepovie čo im prezradil, bol by hlúpy, bude to držať v tajnosti. Mám rovnaký názor ako nazgúl ktorý to tu minule písal pod nejakým článkom.

#19 sonulle
16.8.2019 | 17:16:19
sonulle

#14 mateSKAtes: Přesně nečetla, protože neexistují.
#15 mateSKAtes: Tvé prohlášení o nedůvěře jsem jsem kvitovala jen slovy, že ho neznáš, tak chápu, že mu nevěříš. Psala jsem snad něco o tom, že mu věřím, či že ho znám osobně. Rozhodně tě nekamenuji. Jen vykřikuješ planá slova, který samotný autor nikdy neprohlásil, to je vše. Kamenování probíhá jinou formou.

#21 mateSKAtes
16.8.2019 | 17:19:12
BixB

Tahle knižní série je pro mě velice nadkvalitní počin. Musel při nich strávit několik let, a to nejen samotným psaním, ale hledáním informací a dalšími miliony podobnými věcmi. Ten si do toho kecat nebude a napíše si to tak, jak chce on. A určitě má vizí a strukturu, kterou se ubírá a kam směřuje konec. Vichry zimy bude stejně kvalitní počin jako předešlé knihy, jsem o tom přesvědčen. A Sen o jaru snad stihne dopsat, byl bych rád, kdybych měl pravdu s tím, že už něco napsané má a čtenáře o tom jen klame. A ty nenávistné (prosebné) komenty na jeho adresu mě tu fakt s*rou.

16.8.2019 | 17:19:57
sonulle

#16 FallenMaia: Sice stále nesouhlasím s tebou ani s Nazgúlem, co se týká hlavních bodů, tvou diskuzi jsem nepostřehla, děkuji za vysvětlení.

#20 FallenMaia
16.8.2019 | 17:25:17
FallenMaia

#19 sonulle: Nesúhlasíš aj keď to sám Martin teraz potvrdil??

#23 sonulle
16.8.2019 | 17:27:23
mateSKAtes

#17 sonulle: prej neexistuji. však on pořád vydáva nějaká prohlášení. Ale ano uznávám nebude to takovej extrem jako jsem tu psal ale pár teorii tu pořád je a možná ne jen to Ale pokud se nepletu před timto prohlášením tu bylo ještě jedno ve kterém píše že nemá ještě ani jednu knihu dopsanou a ted řekne že už to má všechno vymyšlený ?? to je trochu daleko od sebe nemyslíš ?? Hledat ti to vážně doufam nemusim tohle bys me měla jen potvrdit nebo aspon vysvětlit třeba jsem to pochopil špatně :)

#22 FallenMaia #23 sonulle
16.8.2019 | 17:29:55
FallenMaia

#21 mateSKAtes: Tak v článku sa píše že má vymyslený koniec, nie celý dej, to znamená že knihy nemusí mať dopísané, ale už vie ako ten hlavný dej a hlavné postavy dopadnú ;) Len sa k tomu teraz dopracovať a to je ten problém ktorý riešili aj autori seriálu, len rozdiel je v tom že oni mali oveľa menej času.

16.8.2019 | 17:39:47
sonulle

#20 FallenMaia: Martrin jen potvrdil, že dal určité body a některé zakomponovali do děje, nesouhlasím, s tím, že postavy dopadnou stejně teda ty hlavní, ať jsem konkrétní. Nic takové Martin nikdy neprohlásil. To jsou jen dedukce. Dokonce si myslím, že Dany nevypálí kompletně město, tak jako v seriálu :)
#21 mateSKAtes: Mně nic hledat nemusíš, já jsem v klidu, většinu jeho prohlášení znám. Ale je rozdíl mezi dohady na Redditu a osobním prohlášením autora. A co se týká prohlášení nynější, on má kostru příběhu, možná částečný závěr, ale to se nebije s tvrzením, že nezačal psát druhou knihu. On zná postavy, ví kam se přibližně budou ubírat,ale druhou knihu prostě nezačal psát. Nevidím v tom lež, ani to, že jsou ty prohlášení daleko od sebe.

16.8.2019 | 17:44:13
Neuvěřitelné

#1 oskarka: Nemá je hotové, už to řekl několikrát. #6 mateSKAtes: On nikdy neřekl, že má poslední dvě knížky napsané. Ani jednu. To tvrdily média atd. a „idioti“ jako ty, tomu věřili. On vždycky znal konec svých knih a to řekl i tady.

#28 oskarka #35 mateSKAtes
16.8.2019 | 19:17:38
beat

Len aby sme potom vsetci neboli vyhukany ked bude koniec uplne iny a hra to na prekvapenie

16.8.2019 | 19:20:50
Svjatogor

Trpělivě čekám na M&B II: Bannerlord, budu trpělivě čekat i na poslední dvě knihy ze ságy ASoIaF. :-)

16.8.2019 | 19:29:42
FValek

Prohlášení hezké, ale většina osudů je jasná, když potvrdil, že jeho králem bude Bran… Upřímně doufám, že to je jen jeho blud, aby překvapoval. :(

#39 Monoceros
16.8.2019 | 20:25:25
oskarka

#24 Neuvěřitelné: Napsala jsem „podle mne“, já si to myslím dál. Domnívám se, že jak začal Martina seriál dohánět a hlavně byl tak úspěšný, že se to nedalo zbrzdit, odložil Martin vydání až na čas, kdy bude seriál dokončený. Zatím pracoval na Jaru. Teď vydá Vichry a tak za rok dva, až opadne zájem, Jaro. To je můj pohled na věc a každý si může myslet, co chce.

#33 Neuvěřitelné
16.8.2019 | 20:33:47
Lady Adeline

Cetla jsem ,ze prozradil tri udalosti D a D 1.Hodoruv pribeh.2. Shireen bude upalena i v knihach.3. Bran kralem( bud bude kral lidu ,nebo to taky muze byt dalsi Nocni kral).O Dany nepadla ani zminka a to same o dalsich postavach.Pokud tu nekdo chce tvrdit neco jineho ,tak at mi prosim posle odkaz na vyjadreni od Martina dekuji ;-) Knihy jsou uplne odlisne od serialu.Sam Martin na to upozornoval a neni to dlouho.Takze tu prosim neplette hrusky s jablkama ;-) Ja souhlasim s Oskarkou ,ze Martin ty knizky dopsane ma ;-) Kdyby je dopsane nemel ,tak by se nevrhal po hlave do dalsich projektu a venoval by se psani… Pouze muj nazor :-)

#30 FallenMaia
16.8.2019 | 23:55:28
FallenMaia

#29 Lady Adeline: Veď je to priamo v tom Martinovom vyjadrení v tomto článku: „Ano, před lety jsem tvůrcům prozradil několik věcí, z nichž některé zakomponovali do konce.“

17.8.2019 | 0:17:42
Lady Adeline

FallenMaia: chtela bych fakta a ne ze nejake veci prozradil a oni to pouzili do deje.Posli odkaz s fakty.Chci vedet presne jake veci?Nasla jsem pouze ty ,co jsem vypsala,tak budu rada za jine odkazy diky ;-)

#32 FallenMaia
17.8.2019 | 0:33:53
FallenMaia

#31 Lady Adeline: Fakty sa asi nikdy nedozvieme, pochybujem že to prezradí, on alebo tvorcovia, čo presne im dal. Istý si budeme až keď príde posledná kniha. Jediný fakt čo vieme je ten, že im „niečo“ dal a niečo z toho do toho finále použili, ale čo to je vedia len oni ;)

17.8.2019 | 0:42:45
Neuvěřitelné

#28 oskarka: Ale uvědomuješ si, že tohle co si myslíš POPŘEL?

17.8.2019 | 5:03:56
ShaV

Vsak taku srajdu by on nenapisal…

17.8.2019 | 6:06:20
mateSKAtes

#24 Neuvěřitelné: hej ty kokůtku řekl jsem že jsem mu někdy věřil ??

17.8.2019 | 9:11:21
mateSKAtes

No spíš než by mě zajimaly jeho knihy(protože muj zajem s koncem seriálu rapidně klesl) mě docela bavily ty příspěvky tady. Jenže už ani to už není tak dobrý jako kdysi asi se na to tady vyprdnu.

17.8.2019 | 9:13:59
kiso1561

On si ešte myslí, že dopíše aj Sen? to je milé :D

17.8.2019 | 9:44:17
Monoceros

Každopádně je ted v hodně nezávidění hodné situaci … tím jak jsou z tv konce rozčarovaní fanoušci se někteří přímo hladově upnuli k tomu že závěr v knize bude jiný a mnohem lepší … dokonce i ti kdo viděli jiné knihy z rychlíku a v životě po jiné knize nesáhli se ke knižní předloze upínají jako by jim šlo o život … což je chyba a je to jeho chyba … ted musí splnit očekávání masy lidí, protože se silou jakou nenávidí televizní tvůrce by ho za špatný závěr ukamenovali … takže suma sumárum, nedivím se že si dává na čas … pro něho bude jenom lepší když knihy vyjdou co možná nejdéle

#57 oskarka
17.8.2019 | 12:39:56
Monoceros

#27 FValek: Brana na trůnu potvrdil jako první věc po konci 8 série … a logicky z toho plyne že bude následovat smrt Dany a odchod Jona do exilu … protože když se nad tím člověk zamyslí logicky … co jinýho by se s nimi mělo stát aby na trůnu skončil zrovna Bran? Uvažujte … proč by si někdo volil zrovna jeho? Kdyby byl ve hře právoplatný vládce a Lannisteři u moci … evidentně z toho plyne to že prostě budou pryč, takže bud smrt nebo odchod … u Dany snad nikdo nečeká že v knize odejde sama od sebe někam do pryč

#48 FValek
17.8.2019 | 12:49:47
beat

:D

17.8.2019 | 12:55:19
Sir_CHerokee

Martinovy verze se obávám nikdy nedočkáme…

17.8.2019 | 13:02:27
lukas254

Opravdu tu jsou někteří lidé kteří věří, že hlavní postavy budou mít odlišný konec než v seriálu ? :) Některý věci budou odlišný, ale nemyslím si, že hlavní postavy budou mít v knihách jiný konec. Vedlejší ano, ale hlavní ne, poněvadž jsou to hlavní postavy a pro děj jsou důležitý. I když nemá dopsaný knihy neznamená to, že neví konec. Každý autor má základní kostru příběhu podle který se řídí. A četl jsem článek nevím jestli na edně nebo na jiném webu kde rázně odmítl informaci o dopsaných knihách a o tom čekání až skončí seriál. Prej tu informaci řekl herec Barristana Selmyho.

17.8.2019 | 13:34:37
Nazgul_CZ

Kupodivu se teď musím přidat jednou na stranu Fallena, když už mě tu tedy tak pěkně zmínil, že se mnou pro jednou souhlasí :D

Monoceros: Jon a Danny se do sebe v knize zamiulují a jelikož zjistí, že je svět Západozemí zkažený, tak spolu odplují založit novou Valyrii a budou spolu mít kupu draků, protože děti mít Danny nemůže, tak bude klást po oplodnění od Jona dračí vajíčka, to ví přece každý fanoušek, co je zbožňuje :D (legrace).

Ve skutečnosti je to jak píšeš. Martin dělá to samé, co herci na Comic Conu snaží se říct věty, tak jak je chtějí fanoušci slyšet, ale dohromady nic neříct. Jinými slovy, ví že se jim nelíbil konec v seriálu, tak jim řekne, že kniha je jiný svět a že tam věci běží jinak a spousta linek skončí jinak. Tím je uklidní a všichni skáčou do stropu, protože si každej dosadí linku, která se mu nelíbila a vůbec nikoho nezajímá, že tím, že neřekl, které linie konkrétně myslí, tak tím nijak nepopřel ani to, že hl. postavy můžou mít stejný nebo podobný konec jako v seriálu. Těch linek v knížce je spousty a spousty jich tam je, co v seriálu vůbec nebyly, takže je logický, že spousty z nich skončí jinak a jelikož je v knihách dost pozadu má neskutečné možnosti různé věci změnit.

Vymyslím pár příkladů a neznamená to, že zrovna tohle tam změní nebo, že bych si to přál, ale stačí jednoduchá prohození jako, že v knize zaujme pozici Eurona jeho bratr Viktarion nebo ten třetí bratr, všichni se v knize zatím jeví jako velcí hráči, se kterými se musí počítat. Určitě mnohem významější roli bude hrát Dorne. Byť se mi zdá, že i v knihách jiý bylo naznačeno, že Stannis prohrál a jeho hlava je nabodlá u Zimohradu, tak potvrzeno to myslím nebylo a může to být on, kdo porazí Ramseyho, třeba díky tomu, že také obětuje Shireen a nakloní si R'hllora a pak už to bude stejné a prohraje s Jonem a armádami severu. Příběh bílých chodců by mohl být jiný atd. Po boku Daenerys může být jako mentor Barrsitan, který v knihách mám pocit stále žije a Jorah může mít jiný příběh. Překonání zdi mrtvými může být jiné, než ta kravina v seriálu (roh, co podle legend může zbořit zeď) atd.

Má neskutečně mnoho možností, ale ty hl. postavy prostě moc jinak skončit nemohou, maximálně umřou jinou smrtí atd.

#44 FallenMaia
17.8.2019 | 14:54:32
Nazgul_CZ

To, že si myslí, že má obě knihy dopsané a jen čeká na jejich vydání po seriálu skutečně řekl někdo z herců, byla to jen jeho domněnka, kterou Martin popřel.

Z logiky věci, proč by to tajil? V době, kdy to vyšlo, to popřít musel, protože běžel seriál a takové prohlášení by mohlo mít velký vliv na sledovanost. Lidé, které to už nebavilo by se na to mohli vykašlat, když by věděli, že knihy vyjdou hned třeba rok a přesrok po seriálu. Takhle, když je vydání knih v nedohlednu, tak chtěli vědět, jak to dopadne a zůstali se koukat.

Ale jakej důvod by měl teď, když už seriál skončil? Teď by naopak bylo na místě, dokud je kolem toho rozruch, který utichne, jak začnou přichazet další fantasy seriály, tuto informaci zveřejnit a říct: Jasně, mám to hotový, první kniha výjde v červnu 2020 a druhá o rok později a lidi tak nažhavit do obrovského očekávání. Knihy by pak měly maximální prodeje i u lidí, kteří začli žít tímto světem až díky seriálu, než když to bude protahovat a vydá to v době, kdy už tyto masy budou žít zase Pánem prstenů nebo Zaklínačem a dalšími fantasy, co poběží aktuálně v tv a na GoT zapomenou. Po knize už budou toužit jen fanoušci, kteří tímto světem žili před seriálem nebo je zaujal v průběhu seriálu, ale odpadnou ti, kteří to tak „nežerou“ a s příchodem dalšího seriálu zapomenou..

17.8.2019 | 15:03:33
Nazgul_CZ

To, že ví, jak jeho příběh skončí věděl vždy, to asi nelze vymýšlet za chodu a i tvůrcům to musel prozradit. Nijak to nepopírá to, že ještě nemá dopsanou ani předposlední knihu, protože znát závěr, ke kterému to chce dovést a dokázat všechny ty linie, které nějak rozepsal, do toho konce uspokojivě dovést, aby to dávalo smysl jsou dvě různé věci.

Právě tohle museli udělat tvůrci seriálu sami a ne zcela dokonale to zvládli.

#47 FallenMaia
17.8.2019 | 15:07:41
FallenMaia

#46 Nazgul_CZ: A hlavne nezabúdajme na to že tvorcovia mali na to oveľa menej času ako Martin, ja už som to tu písal niekoľko krát ale dokončovať niečo nedokončené od iného autora je ku… náročné, hlavne keď sa jedná o tak komplikovaný príbeh.

#49 Nazgul_CZ
17.8.2019 | 15:10:45
FValek

#39 Monoceros: No ano, to se snažím říct, nerozumím moc smyslu tvého doplnění :D

17.8.2019 | 15:14:43
Nazgul_CZ

#47 FallenMaia: To sice měli, ale celkem to zvládli, jen to nezvládli srozumitelně natočit, což už je jen jejich chyba, nic víc. :D

#51 FallenMaia
17.8.2019 | 16:11:48
Lady Adeline

Nazgul_CZ: Martin rikal ze jsou dve Dany,dve Brienne,dve Arye,dva Jonove,dva Malicci apod..... Proste tim chtel rict ,ze kniha a serial jsou dva odlisne pribehy.Ano, mozna hlavni postavy umrou jako v serialu ,ale jejich pribeh a konec bude jiny.Dany treba nezesily ,ale umre pri boji s chodci ,nebo neco jineho.Cersei umre treba s Jaimem ,ale uplne pod jinym pribehem a smrti.Treba ji Jaime zapichne a pak ho sejme Hora, nebo neco podobneho.....Umrou a preziji postavy jak bylo v serialu ,ale pod jinym pribehem a smrti.Nikde Martin nerikal ze Dany zesily, nebo ze Arya sejme Nocniho krale atd..... Odkaz jsem nedostala,takze beru, ze to s tou Dany je vymysl apod.Martin jen prozradil Hodora,Shireen a Brana za krala.Pribeh v knihach bude rozhodne uplne jiny .A to ze se Bran stane kralem mi vubec nevadi,protoze v Martinove podani to bude mit luxusni zapletku a uroven.V serialu Branova linka byla bez zapletky a trapna.

17.8.2019 | 17:07:22
FallenMaia

#49 Nazgul_CZ: Určite sa ale zhodneme na tom že im prezradil omnoho viac ako len tie tri veľké zvraty. To že tomu niekto stále neverí na tom nič nezmení ;)

17.8.2019 | 18:25:02
Nazgul_CZ

Zase musím souhlasit s Fallenem, je blbost, aby jim prozradil jen Hodora a Shireen (naprosto bezvýznamné pro děj) a kdo bude král.

Zrovna to s tím přerodem Danny od zachránkyně, která chce šířit skutečně dobro v až fanatika, kterého semlela válka a moc a chce osvobodit všechny a vše, aniž by si uvědomil, že se stává stejnou zrůdou jako oni, je tak geniální, pokud by to bylo správně odvyprávěno, že to nemohlo vzejít z hlavy těch dvou hňupů. :D

#54 lukas254
17.8.2019 | 18:38:03
beat

Vysvetli mi niekto naco je dobre posuvat svoje pravdy, resp. teorie dalsim ludom? Uz je to trochu smiesne. Fakticky, bez urazky a zbytocneho osocovania to sem pisem a nechcem sa s nikym hadat. Este tie knihy ani niesu vonku a vy tu pisete ako to bude v knihach, kolko toho bude atp. Nechajte sa prekvapit ked (ak) vobec vyjdu.

17.8.2019 | 19:03:59
lukas254

#52 Nazgul_CZ: Souhlasím. Danny která se změní z kladné postavy na zápornou je dobrá příběhová linka, přece jenom v game of thrones máme příběh jak se ze záporné postavy stane vcelku kladná postava, tak proč to nemůže být u někoho taky opačně ? Navíc je to docela originální moc takových filmů či seriálu není, kde se kladná postava stane zápornou.

17.8.2019 | 19:20:00
Lady Adeline

Tak me by to nevadilo kdyby Dany zesilela i v knize ,ale muselo by to silenstvi vznikat postupne a ne ze sekundy na sekundu.Mne spis vadi to ,ze tu nekdo prosazuje D. silenstvi za oficialni, ze to autor potvrdil.A pak kdyz chci od dotycneho poslat odkaz ,tak ho neposle ,protoze zadny neexistuje.Je neco jineho si myslet a neco jineho jsou fakta.Me zajimaji fakta a ne nejake domnenky ,ktere si tu nekteri vycucali z prstu.Kdyz uz neco takoveho napisou ,tak by k tomu meli napsat ,ze si to mysli.....

#58 FallenMaia
17.8.2019 | 21:18:50
Monoceros

FValek – jj ja vim proto jsem to napsal v reakci na tvuj prispevek … potom jsem se rozepsal v uvaze o tom jak by to mohlo byt a uz jsem dalsi prispevek neodesilal protoze uz tam byly dva moje pod sebou . Takze to znamenalo ze jsem s tebou souhlasil.

17.8.2019 | 21:47:25
oskarka

#38 Monoceros: Víte, myslím si, že v jeho věku, finančním zajištění a s jeho tvůrčím potenciálem jsou mu šílení kritici osmé série seriálu ukradení. Bude si dělat, co chce on sám.

A pokud si myslíš, že kvůli závěru, který by nesplnil „očekávání masy lidí protože se silou jakou nenávidí televizní tvůrce by ho za špatný závěr ukamenovali“ vypukne nějaká štvanice na Martina, což má dnešní ksichtoknihová mládež v oblibě, tak si uvědom, že Martin má v celém světě dost skutečných fanoušků, těch, co jeho knihy četli a čtou.

#98 Monoceros
17.8.2019 | 22:06:44
FallenMaia

#55 Lady Adeline: Čo za fakty by si chcela prosímťa? Zásadný fakt je ten že ako sám potvrdil, im prezradil niekoľko vecí a oni ich použili vo finále, je to v článku a povedal to sám Martin a ty tomu stále neveríš a neustále tvrdíš že im prezradil len TRI zvraty, ja neviem aký iný dôkaz toho že sa mýliš by si ešte chcela, ako ten že to sám autor potvrdil?? To akože chceš vedieť aj presne čo im prezradil inak to nebudeš akceptovať, či ako to mám chápať??? To si tak slepo presvedčená o svojej pravde že to nedokážeš prijať?

#59 Batiatus #62 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:06:40
Batiatus

#58 FallenMaia: Ako si sám napísal. Martin len povedal, že im prezradil niekoľko veci a z nich len niektoré použili do finále. NIEKTORÉ. Aké presne sú to sa môžme len ako Lady napísala domnievať. Čiže má pravdu. To že Daný zošalie aj v knihe je len neoverená domnienka, ktorú tu niektorý prezentujú ako fakt. Preboha však ani nemôžeme vedieť či to čo povedal myslel vážne. Či to len nebola nepravda za účelom vyvolania väčšieho prekvapenia pri čítaní.

#63 FallenMaia
17.8.2019 | 23:23:51
Lady Adeline

FallenMaia: u tebe uz davno vsichni vime ,ze si rad vymyslis svoje nesmysly a pak je tu prezentujes jako oficialni :-) :-) :-) Z toho ze nemas odkaz na ty svoje blbosti vycucane z prstu, jen tak neobkecas ;-) A tady jeste v clanku pisou ze rikal vetu:je to jako by vedle sebe existovaly dve alternativni reality.Ja se budu venovat te sve verzi,coz delam celou dobu :-) :-) :-) Doufam ze jsi pochopil co tim Martin a ja myslime :-) Pokud ne,tak to mas blby.Hlavne tu uz nekvakej ty svoje vyplody fantazie ale pis radeji fakta :-) Proste neni nikde potvrzeno, ze Dany zesily.To jen si to myslis ty a par lidi ,ale nemusi to tak nakonec byt i v knize :-)

17.8.2019 | 23:28:10
Lady Adeline

Batiatus: on se to pouze snazi obkecat jako vzdy ,proste neuzna pravdu :-) Je to manipulator co rad slovickari atd..... Nejhorsi ze si tu vymysli veci a dela z nich oficialni a pak mu to tu lidi zerou i s navijakem a siri ty blbosti dal.Ja se taky nachytala a pak jsem si o tom chtela zjistit neco vic a zjistila jsem, ze je to nepravdiva informace, kterou tu siri fallen..... On jen kvuli tomu, aby tu nekoho setrel,ponizil nebo vyhral s nekym boj, tak si dost vymysli.Pisu z vlastni zkusenosti ;-)

17.8.2019 | 23:36:00
mateSKAtes

#58 FallenMaia: už zase to tvoje" prozradil jim toho vic" ? ale no tak to už tady bylo a pak že já se opakuju -_- kdyby jim řekl tolik kolik se nam tu snažiš namluvit ta poslední série by vypadala kapánek jinak ;) a hlavně by to znamenalo že má dopsane knihy ale to je blbost protože ty ještě nemá. To že má představu o pár udalostech a o konci je něco jiného. A k těm zvratum byly opravdu jen tři nevim proč je tomu tak težky uvěřit. Hlavně ty zvraty které vymyslel sám martin jsou jasně poznat, měli ten WAU efekt který ti vyrazil dech a jeste druhej den si na to myslel viz Hold the door. Proč hledáš v tomhle furt něco vic ?

#64 FallenMaia
17.8.2019 | 23:37:31
FallenMaia

#59 Batiatus: Dobre ale tu ide o to že ona je pevne presvedčená o tom že im prezradil len tri zvraty, ako to tu sama napísala. Ak budeme veriť tomu čo povedal Martin, tak je to blbosť, pretože im podľa vlastných slov prezradil NIEKOĽKO vecí, z nich NIEKTORÉ použili do konca. Z toho už logicky vyplýva, že to nemôže byť len ten Bran ako kráľ, pretože to by nepovedal že NIEKTORÉ, čiže množné číslo, muselo byť toho viac.

A ano, súhlas že kľudne mohol klamať, ale tak to sa dá tvrdiť o všetkom, o každom jednom vyjadrení či už tvorcov alebo jeho, to nieje žiadny argument a prečo by to aj robil, prečo by šíril nepravdy, keď už v minulom článku písali že na otázku či ten koniec bude rovnaký ako ten seriálový odpovedal „áno aj nie“, z čoho sa dá tiež dedukovať že tam niečo bude rovnaké a niečo bude iné. On len teraz povedal, že im niečo prezradil a nechcel zachádzať do detailov, tak to ďalej nešpecifikoval a nechal nás v napätí ;)

#65 mateSKAtes #84 Batiatus
17.8.2019 | 23:38:22
FallenMaia

#62 mateSKAtes: Prečítaj si môj komentár nad týmto, proste je blbosť že by im prezradil len tri zvraty, keď sám potvrdil že im prezradil niekoľko vecí a oni niektoré použili do finále. Z tých troch zvratov bol len jeden vo finále a to Bran, tak je blbosť že by myslel tými niekoľkými bližšie nešpecifikovanými informáciami jednu a to toho Brana, nie???? Logicky ;)

#66 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:42:35
mateSKAtes

#63 FallenMaia: mám pocit že asi trošku nechapeš pojem množné číslo tak ti to trochu popíšu :D: množné číslo vyjadřuje počet větší než jeden kus. takže čišlo 3 je množné číslo xD :D

#67 FallenMaia
17.8.2019 | 23:42:48
mateSKAtes

#64 FallenMaia: tak to si pleteš teda. první zvrat Smrt hodora, druhej zvrat šílená Deny a třetí Bran králem. sakra však tu na to byl i docela hezkej článek ale je to tak 3 roky zpět.

#68 FallenMaia
17.8.2019 | 23:45:47
FallenMaia

#65 mateSKAtes: Ale tie tri zvraty neboli zakomponované do konca, ako povedal Martin, do konca bol zakomponovaný len jeden a to Bran, ach božeeeeee ľudia :D :D

#69 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:45:58
FallenMaia

#66 mateSKAtes: No tak o „šílenej Dany“ tu tvrdia že to nieje jeden z tých zvratov, prečítaj si to, podľa tejto diskusie je ten tretí zvrat Shireen ;)

#70 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:47:17
mateSKAtes

#67 FallenMaia: o čem to ted mluvíš ?? jako že jim prozradil několik koncu a oni si jako měli vybrat ?? nechapu tě.

#71 FallenMaia
17.8.2019 | 23:47:39
mateSKAtes

#68 FallenMaia: nojo maš recht spletl jsem se bylo upalení shireen :D ale sakra tak vidiš že to víš sakra :D že ty se zase chceš hadat ? :D

17.8.2019 | 23:48:44
FallenMaia

#69 mateSKAtes: Tvrdím že im k tomu koncu prezradil viac informácií ako len to že Bran bude kráľ, logicky ;) Sám to potvrdil.

#72 mateSKAtes #78 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:48:55
mateSKAtes

#71 FallenMaia: a kde to prosimtě potvrdil ? však se tu v tom článku řeší něco kapánek jinýho :D

#74 FallenMaia
17.8.2019 | 23:51:05
Lady Adeline

FallenMaia: on ale nemluvil o konci ale rikal ze ty tri veci dal celkove do deje tzn. Od 1– 8 serie.Fallene fallene bud si tak blbej a nebo rad slovickaris a prekrucujes vety jen aby se ti hodily do tvych proti argumentu.A ne­obkecavej tu Dany a jeji silenstvi… To jsi tady tvrdil dlouhodobe ,ze je to z ust Martina a pritom je to lez jako prase :-) :-) :-)

#75 FallenMaia
17.8.2019 | 23:51:12
FallenMaia

#72 mateSKAtes: Čítal si ten článok vôbec?

Martinove slová:

„Ano, před lety jsem tvůrcům prozradil několik věcí, z nichž některé zakomponovali do konce.“

#81 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:52:19
FallenMaia

#73 Lady Adeline: No tak s tou Dany je kľudne možné že je to jedna z tých utajených informácií o ktorých nevieme a ktoré im prezradil ;) A ja neprekrucujem, stojí to tam čierne na bielom, tu som to skopíroval hore ;)

17.8.2019 | 23:53:52
MiqueEala

Výborně. Ještě že se nenechá ovlivnit tím žblabem.

17.8.2019 | 23:53:54
Lady Adeline

mateSKAtes: nenech se od nej blbnout mozek.On je strasny manipulator vse dokaze dobre obkecat a saje tu z dobrych a cestnych lidi energii.

#79 FallenMaia #81 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:54:33
mateSKAtes

#71 FallenMaia: No tak si řikám že když se zamyslím o tom konci co jim teda prozradil tak by to LOGICKY muselo bejt znát ale ten konec byl stejně prázdnej jako Branuv pohled skrz celou 8 sérii :D tak by mě vážně zajimalo jaký informace podle tebe jim prozradil navic :D Takže on jim prozradí něco a oni to pak napoužijou ?? to mě přijde docela jako pěkna blbost když si vezmeš ten fakt že si chlapci museli ten scénář vymyslet sami a jakakoliv informace od Martina by byla supr protože by jim ulehčil práci.

#82 FallenMaia
17.8.2019 | 23:56:20
FallenMaia

#77 Lady Adeline: Adeline ja nemám záujem sa tu hádať tak prosím nehuckaj proti mne koho môžeš len preto že ti došli argumenty :D Mates má svoj rozum neboj sa ;)

17.8.2019 | 23:56:46
Lady Adeline

FallenMaia: muze to byt spatne prelozeny clanek.Posli odkaz na original.A to mnozne cislo nemusi hned znamenat ze tam je D. silenstvi :-) :-) :-)

17.8.2019 | 23:57:33
mateSKAtes

#74 FallenMaia: špatně si tu větu pochopil tot vše.
#77 Lady Adeline: No s timhle má bohužel pravdu

17.8.2019 | 23:58:45
FallenMaia

#78 mateSKAtes: Nevieme čo im prezradil, zatiaľ sa vie len o tých troch zvratoch, ale z tohto vyjadrenia sa dá ľahko dedukovať že toho bolo určite viac ;) Na otázku čo presne to bolo ti nedokážem odpovedať ale je možné že jedna z tých vecí bude tá Daenerys ;) ale to je len moja domnienka.

#85 mateSKAtes
17.8.2019 | 23:59:55
Lady Adeline

mateSKAtes: presne tak kdyby jim dal Martin na ten konec vic materialu ,nez toho Brana co si vysedel hemeroida,tak si nemyslim ,ze by ten konec byl takove fiasko.

18.8.2019 | 0:00:34
Batiatus

#63 FallenMaia: Už som sa stretol s niečím takým ako klam od tvorcu/autora aby bol potom väčší šok keď dívak/čítateľ príde na to, že to nakoniec je úplne inak ako si myslel z tvorcovho klamstva. Ide proste o to prekvapenie, šok. Čím netvrdím, že Martin klame, len tvrdím, že je to možné. Súhlasím s tebou v tom, že ak im prezradil niekoľko vecí a z nich len niečo použili v seriály, tak potom im musel prezradiť viac než len tie tri veci. Na tom sa zhodneme. Sranda je v tom, že nevieme čo všetko presne im prezradil a čo konkrétne z toho tvorcovia zakomponovali. Čiže stále sa len môžeme domnievať čo bude v knihách. Je faktom čo Martin povedal ale taktiež je faktom, že nemôžeme vedieť čo je všetko je pravda v jeho slovách. Čo znamená, že si nemôžeme byť istý tým čo bude v knihách. To snáď dá rozum. Budem sa opakovať. Tým, že napíšem, že Martin nemusel hovoriť úplne pravdu, tým ho ešte neobviňujem sklamastva iba prípúšťam, že takáto možnost môže byť. Čiže buď hovorí pravdu alebo klame. To už nemôžeme vedieť čiže si nemôžeme byť istý tým čo bude v knihách. A aj keby bolo na 109% jasné, že v tomto hovorí pravdu, že im prezradil hneď niekoľko vecí a len niektoré použili, tak stále nemôžeme si byť istý tým čo bude v knihách lebo nevieme čo presne im prezradil a čo presne z toho použili. Len o to mi šlo.

#87 mateSKAtes
18.8.2019 | 0:01:37
mateSKAtes

#82 FallenMaia: achjo nechce se mě kvuli tobe hrabat článkama 3–4 roky zpět protože tu byl krásnej článek o tom kolik jim toho řekl jenže tenkrát byl známej akorat Hodor kterej zrovna vyšel. Mám pocit že kdyby to tam opravdu bylo tak by jsme to poznali.

18.8.2019 | 0:05:39
Lady Adeline

FallenMaia: ano tvoje domnenka :-) Hadat se tu taky nechci.Uz tech hadek tu bylo dost.Ja uz si od tebe nenecham vysat ani trosku energie neboj.Ale vadi mi ,kdyz tu ty svoje domnenky prezentujes za ofiko a pak to tu nektere ovenky siri dal a nemaji tu snahu si zjistovat ,jestli je to pravda nebo lez.Snaz se tu na diskuzich byt trosicku pravdomluvny a bude vsem dobre a mozna si tu pak vsichni pokecame v klidu a miru… Amen

18.8.2019 | 0:06:31
mateSKAtes

#84 Batiatus: Ja ti nevim prostě kdyby jim toho řekl vic tak by to použili. proč by sakra zahazovali material od autora kdyby byly v časovém presu.

#89 Batiatus
18.8.2019 | 0:09:21
FallenMaia

OK beriem späť je to tu zle preložené:

„Yes, I told [showrunners David Benioff and Dan Weiss] a number of things years ago. And some of them they did do.“

Ani slovo o nejakom konci :'(

Považujte túto debatu za bezpredmetnú, ja som len vychádzal z toho čo bolo napísané v tomto článku.

18.8.2019 | 0:11:10
Batiatus

#87 mateSKAtes: Hej ja nič netvrdím. Možno im prezradil toho viac možno nie. Je mi to jedno. Možno nepoužili všetky veci preto lebo bolo pre nich moc komplikované vymyslieť cestu ako sa k tomu dostať a proste to chceli nejak zjednošiť nech je menej roboty. Možno to je myslené tak, že ani nemohli použiť všetky veci preto lebo nie všetko čo je v knihe je aj v seriály. V knihe napr. stále žije Lady Catelyn a je tam X ďalších postáv a dejových liniek čo v seriály nie. Takže ak im prezradil ako sa to celé skončí v knihách tak je asi jasné, že z toho mohli použiť len niečo keď im X postáv na knižný koniec chýba.

18.8.2019 | 0:18:33
Batiatus

Neviem či sa pochopíme.

18.8.2019 | 0:21:21
Lady Adeline

FallenMaia: jedna rada nad zlato.Rid se vlastnim rozumem a never vsemu ,co se kde pise ;-) D a jeji silenost neni potvrzena ,ze bude v knize.Tak tu prosim priste nesir lzive informace. Nechame se prekvapit ,jak ten konec nakonec Martin vymysli......

#92 FallenMaia
18.8.2019 | 0:21:23
FallenMaia

#91 Lady Adeline: No veď aj sa riadim. A môj rozum mi stále hovorí že im toho prezradil viac ;) Stále si to myslím. Ale kto má pravdu zistíme až keď vyjde posledná kniha.

18.8.2019 | 0:28:04
Lady Adeline

FallenMaia: hele mne by ta silenost D v knize vubec nevadila :-) Tady slo o to ,ze tu siris klamne informace jako mor ;-) Tak uz to nedelej a modli se ,aby tu Silenou Dany dal Martin do knihy, at mi to pak muzes casem pripomenout :-) :-) :-) O to ti jde stejne nejvic.Ty jenom musis vzdy vyhrat at se deje co se deje.....Radeji zacni cist ty knizky a nekrm tu lidi svou fantazii :-)

#94 FallenMaia
18.8.2019 | 0:44:09
FallenMaia

#93 Lady Adeline: Ale ja nehovorím len o Daenerys ja hovorím že im celkovo toho prezradil viac a stále si to myslím ;) A keď sme pri tých klamlivých informáciách, nešírim ich len ja ale aj tento článok napríklad, ja som vychádzal teraz hlavne z toho čo tu bolo napísané a čo podľa toho článku povedal Martin, to že to bolo zle preložené už ja neovplyvním.

18.8.2019 | 1:04:18
beat

Premyslali ste nad tym, ze to, co im prezradil, mohlo byt kludne napriklad ze tron bude zniceny a ze sa udeje „claganebowl“, nemusel to nijak specifikovat prrco a ako a ani im povedat ako jednotlive postavy skoncia. Len sa tu zbytocne hadate a sirite nenavist

#97 mateSKAtes
18.8.2019 | 9:53:13
RightfuHeir

Já jsem se už smířil s tím, že si závěrečné dva díly nikdy nepřečtu, protože je autor nedopíše. Takže když se stane zázrak a on je dopíše, budu mile překvapen.

18.8.2019 | 11:01:15
mateSKAtes

#95 beat: ja ti nevim . třeba s tim cleganbowl je to blbost protože jestli se nepletu tak sandor v knihách zemřel po souboji s Briene.

#99 lukas254 #101 Monoceros
18.8.2019 | 12:18:21
Monoceros

#57 oskarka: To ale nemění vůbec nic na tom, že spousta lidí se ke knížce dostala až po tom co se v tv začal vysílat seriál. Spousta lidí totiž v době kdy vydal první díl ze ságy vůbec nebyli na světě. A hon na Martina už se pořádá ted protože po něm chtějí aby příběh dokončil.

18.8.2019 | 13:39:50
lukas254

#97 mateSKAtes: V knihách nikdy sandor s Brien nebojoval. Navíc ani jasný jestli zemřel nebo žije.

#100 lukas254 #104 mateSKAtes
18.8.2019 | 13:42:33
lukas254

#99 lukas254: Navíc ani není jasný

18.8.2019 | 13:43:43
Monoceros

#97 mateSKAtes: On v knize vůbec nebojoval s Brienne ale „zemřel“ po rvačce v té putice (kterou v seriálu přežil) Nebylo to tam ale úplně jednoznačně řečeno, takže může žít i v knize. V seriálu si až do 6 série taky každý myslel že umřel. Na příběh Sandora a jeho bratra je v knize kladen celkem důraz, takže čekám že se to mezi nimi musí nějak vyřešit i v knize a Sandor se netajil tím že Gregora chce zabít.

#102 Batiatus #104 mateSKAtes
18.8.2019 | 13:45:20
Batiatus

#101 Monoceros: Ale Gregor je v knihách už mŕtvy nie? Zomrel po súboji s Oberynom a jeho hlava potom bola zaslaná do Dorne. Qyburn jeho telo potom oživil s hlavou ale iného človeka, takže to čo oživil už nie je Gregor, je to len proste „monštrum“. Ak sa mýlim opravte ma.

#103 Monoceros
18.8.2019 | 13:52:54
Monoceros

#102 Batiatus: No je z něho nějaká zombie a říkají mu Robert Strong, takže vlastně to samý jako v seriálu.

#105 Batiatus
18.8.2019 | 14:01:11
mateSKAtes

#99 lukas254:
#101 Monoceros: dobře tak udajne zemřel možná dřív. Mě jde o to proč by martin radil tvurcum něco co ani do knih nedá (zatim to tak vypada že to tam nebude ale kdo ví) o to mě šlo to že tvurci nemuseli použít všechno co jim řekl OK ale proč by jim radil něco jinýho to se mě zda divný. Však Cleganbowl byl tak nějak kvuli fanouškům protože ti už po tom toužili od prvni série.

18.8.2019 | 15:12:17
Batiatus

#103 Monoceros: Ani nie. V seriály je to nemŕtvy Gregor. Vzhľadom na to, že v knihe mu bola odstránená hlava a „prišitá“ hlava Roberta Stronga, tak si myslím, že v knihe sa nejedná o nemŕtveho Horu o nemŕtveho Stronga, ktorý má len akurát telo hory. Môj názor.

#106 Batiatus
18.8.2019 | 17:36:54
Batiatus

#105 Batiatus: *ale o nemŕtvrho Stronga

18.8.2019 | 17:37:51
beat

@mateSKAtes preto som napísal napríklad :D ja som knihy zacal citat pred asi 2 aj pok rokom a este mam asi 2 zabalene z SoIaF, nemam pri mojom zhone kedy docitat , dalej sa bojim toho ze dojdem do aktualne poslednej strany a chytí ma stres a panika že dalsia kniha nie je :D dokonca mam zabalene aj tie vedlajsie atp.

18.8.2019 | 18:28:52
beat

Povie mi prosím vás niekto ako označim konkretny komentár na mobile :D

18.8.2019 | 18:29:45
Nazgul_CZ

Ty vole, to byl zase humus z obou stran :( Jako podle mě je taky jasný, že jim musel říct více, než naprosto nepodstatné věci typu Shireen, která v seriálu byla jen kvůli wow momentu a neměla žádnej vliv na děj, zatímco v knize mít může.

Jde o to, že jak Fallen tady prezentuje své domněnky, jako hotové věci, tak vy děláte naprosto to samé a ještě se u toho podporujete a sami tomu věříte :D Protože ani nikde neřekl, řekl jsem jim pouze tři věci a s tím si museli vystačit, z logiky věci je to skutečně totální kravina.

Nechápu myšlení Matese, že žádnej autor knih, dokud je nedopíše, tak sám neví, jak je chce ukončit a je tedy pravděpodobně sám svým koncem překvapen, až když ho napíše. Z logiky věci je to taky blbost, naopak musí vědět o čem chce psát, jak se to má vyvíjet a jak to má skončit, ta kostra příběhu a pak píše, rozšiřuje ten svět, přidává vedlejší linie, prostě košatí příběh a zápletky, ale nakonec ví, kam to dojde, jen to musí promyslet, aby to bylo dost dlouhé a dávalo to smysl a to je to, co trvá hafo času, ukončit smysluplně ty vedlejší postavy a zase to zkrátit na hlavní linie v závěru.

Jedinej opačnej případ je seriál Ztraceni, kde to podle mě scénáristi psali podle fanoušků a vůbec nevěděli, jak to zakončej a podle toho to dopadlo, to snad knižní Hru o trůny nepotká.

Teď použiju blbej příklad, protože Jackson měl plnou předlohu, ale představte si, že by točil Pána prstenů a jediné informace, které by měl by bylo, že Aragorn se stane králem, Sauron bude poražen a pipin zaspívá Denetorovi písničku, jako nejdůležitější věci děje a natoč film.

Prostě museli mít více informací a sám Martin tady v nějakém článku řekl, že se budou měnit jen vedlejší linie, zkusím to dohledat. Změny můžou býtr v tom, že kniha se bude více držet i různých legend a věšteb, tedy Cersei zabije bratr a jeho pak třeba Hora. V knize se domnívám, že to k tomu skutečně spěje.

O Ohařovi prohlásil Martin, že je mrtvý a že se určitě nevrátí, ale to řekli i tvůrci seriálu a když se zvedla vlna nevole, že diváci chtějí Cleganebowl, tak se Ohař po vyspání se ze svých smrtelných zranění rozhodl pro posílení ducha postavit kostel a vrátit se tak do děje. Což mi skutečně nepřipadá na Martinův styl psaní, ale na berličku tvůrců, stejně jako smrt Cersei a jaimeho v náručí, to je taky klasický, tohle by se určitě jejich fanouškům líbilo, to bude cool, tedy podle mě verze tvůrců, zatímco tu další variantu scénáře, pokud je pravdivá, tak bych věřil, že je blíže martinovi. A tak to bude se vším.

Tedy pointa je v tom, co už sem psal, řekne spoustu neurčitých věcí právě proto, aby si z toho každej vybral to, co che, aby tam bylo a reálně se nedozvíme nic, dokud to nenapíše. Já si třeba myslím, že i ten Bran bude v knize mnohem důležitější, protože absolutně nechápu, že Hodorem vlastně odhalili, že může měnit minulost, což je naprosto ultimátní schopnost a dozvěděli jsme se o ní, jen aby jí nikdy více nepoužil.

#111 mateSKAtes
18.8.2019 | 18:40:14
Nazgul_CZ

V knize už nevím, jestli Oberyn Horu zabil, protože jsem se v tom souboji právě těšil na zvrat, kdy po skoro vyhraném zápase ho Hora zabije, právě proto, že se mi zdá, že jsem to věděl z knihy, ale už si to fakt nepamatuji.

Co se týče toho, že by tvůrci použili vše, co jim Martin řekne, tak to se neděje nikdy, tvůrci seriálu si vždy seriál upraví tak, aby se líbil divákům a děj si trochu pozmění. Viz. dle mého názoru třeba ten Cleganebowl.

Vždyckly tvůrcům vyhovuje možnost věci si napsat podle sebe, dodržována většinou musí být oboustranně jen ta hlavní linie. Jak v lnihách, tak v seriálu. Příkladem je seriál Pán prstenů, maj práva jen na druhý věk , o kterém je v knihách nejméně informací, tedy mají možnost si vymyslet vlastní příběhy smyšlených postav z toho světa, jen hlavní linie a událost z knih se nesmí změnit, už tam maj dokonce obsazené nějaké postavy, co v knihách vůbec nejsou.

18.8.2019 | 18:45:31
mateSKAtes

#109 Nazgul_CZ: Mám pocit že jsi mě špatně pochopil ja tohle psal co se týkalo toho „cleganbowl“. No ale to jak řikáš že toho řiká tolik že si z toho každej něco vezme :D tak sakra to mě zase tak nějak vrací k #6 mateSKAtes: :D Jinak v hodně věcech s tebou souhlasím. a ted jeste jeden dotaz :D kdy jsem zkoušel já fallenoj vnutit nějakou svoji doměnku ? bylo to jednou a to s tim SW :D od te doby si myslím že ho docela tlačim fakty :D

#112 Nazgul_CZ
18.8.2019 | 19:08:41
Nazgul_CZ

#111 mateSKAtes: K šestému komentu, neříká pokaždé něco jiného. Nikdy neřekl, že to dopsal a ostatní věci říká třeba jinými slovy, ale význam je stejný, zatím jsem nezaznamenal, že by vyloženě lhal, na to si myslím dává pozor.

Třeba tady je ten koment, na který odkazuji: už zase to tvoje" prozradil jim toho vic" ? ale no tak to už tady bylo a pak že já se opakuju -_- kdyby jim řekl tolik kolik se nam tu snažiš namluvit ta poslední série by vypadala kapánek jinak ;) a hlavně by to znamenalo že má dopsane knihy ale to je blbost protože ty ještě nemá. To že má představu o pár udalostech a o konci je něco jiného. A k těm zvratum byly opravdu jen tři nevim proč je tomu tak težky uvěřit. Hlavně ty zvraty které vymyslel sám martin jsou jasně poznat, měli ten WAU efekt který ti vyrazil dech a jeste druhej den si na to myslel viz Hold the door. Proč hledáš v tomhle furt něco vic ?

Hlavně to znamená, že kdyby jim toho řekl víc (než ty tři momenty, o které se tu nesmyslně hádáte), znamenalo by to, že má dopsané knihy – na tohle jsem reagoval, že je to blbost, on prostě musí vědět, jak skončí hl. linie knihy a to že jim to řekl, je pak už samozřejmě moje domněnka a ty si můžeš myslet, že ne, protože to on samozřejmě nikde neprozradí, protože jen tak udrží napětí a zájem o své knihy.

Jaká fakta máš na mysli? Ber jen tuto diskuzi, co jste si tady všechno vyříkali v minulosti nemám přehled. To že jim řekl jen tři věci není fakt, to je také tvoje domněnka, on řekl, že jim řekl několik věcí a tyhle tři konkrétní třeba vyjmenoval, protože v té době už proběhli Hodor, Shereen a zmínil, že jim řekl, kdo bude králem, protože tím nijak nemohl narušit děj, ale neznamená to, že jim toho nemohl říct mnohem více, takže fakt typu, řekl jsem jim pouze tři věci a nic víc, jsem nikde nezaznamenal.

#113 mateSKAtes #114 mateSKAtes
18.8.2019 | 19:23:45
mateSKAtes

#112 Nazgul_CZ: No stěmi fakty jsem to myslel ohledně všech diskuzi kde jsme se s fallenem zakousli :D ok budu brat jen tuto. Ok s těma dopsanejma knihama to byla ode mě pekná blbost ale říkal jsem to jenom jako příklad. Já jen oponuju tobě a fallenoj že kdyby jim toho prozradil vic tak by proste ta 8 série vypadala jinak, to je všechno co jsem chtěl říct. Ale máš pravdu on nikdy sám od sebe neřekl kolik toho prozradil D&D krom těch 3 udalostí, ano mohlo toho bejt vic ale třeba nemuselo a řekl bych že v případě JENOM 8 série tam asi krom Brana na truně vic nebylo, když vezmu seriál jako celek tak to je logický že k tomu jim řekl určitě vic.

18.8.2019 | 19:37:16
mateSKAtes

#112 Nazgul_CZ: jak už jsem psal v tom seriálu každa scéna nebo cokoliv co se stalo mělo prostě svoje WAU na který mohl každej bezpečně říct to je z hlavy Martina ale to 8 serie proste neměla ( přiznávám je to moje doměnka) takže proto nemužu uvěřit že jim toho pro 8 sérii řekl vic. když i ten CleganBowl si vydupali fanoušci s tim Martin už moc společnýho nema řekl bych ale to je takyo pět moje doměnka.

#115 Nazgul_CZ
18.8.2019 | 19:40:52
Nazgul_CZ

#114 mateSKAtes: Osmá série byla bohužel plná momentů WOW, tohle určitě není z hlavy Martina :D

Faktem nejspíš bude, že je, ale oni si to upravili a natočili to jinak, protože když se dva snaží o to samé, není to vždy to samé a tak wow moment v knihách, ke kterému prostě děj směřuje a je přirozený, není wow momwnt, který přijde z ničeho a působí dementně.

18.8.2019 | 20:19:12
Lady Adeline

Twl mne to tady na te edne pripada jako druhe got :-) :-) :-) Bych tady kazdeho prirovnala k nejake postave ;-)

#119 Batiatus #129 Svjatogor
18.8.2019 | 21:24:51
oskarka

Zdejší diskutéři, co seriál tak prožívají, by mohli Vichry zimy dopsat za Martina! :-)

18.8.2019 | 21:29:49
Lady Adeline

oskarka:No ja bych se ani nedivila, ze se tak jednou stane ;-)

18.8.2019 | 21:42:02
Batiatus

#116 Lady Adeline: Mňa by si prirovnala k akej? :D

18.8.2019 | 21:59:50
Lady Adeline

Batiatus: jezis ja nechci nikoho urazit..... Ale tak kdyz jsi to ty, tak asi Rob Stark?

#122 Batiatus
18.8.2019 | 22:27:47
sonulle

https://amp.theguardian.com/…own-pace-now?… jeden z těch pravdivých a skvěle napsaných článku. Martin to dopsané nemá. Nelže ani nemlží. Prostě to pro něho bylo utrpení psát během seriálu. Čtyři stránky denně byly dobré dny. Doporučuji přečíst

18.8.2019 | 22:30:04
Batiatus

#120 Lady Adeline: Ďakujem :D

18.8.2019 | 23:10:52
FallenMaia

A ja som ktorá postava?? :D :D

18.8.2019 | 23:29:11
Lady Adeline

FallenMaia: co myslis? Ty se uprimne vidis v jake postave hm ?

#125 FallenMaia
19.8.2019 | 0:04:06
FallenMaia

#124 Lady Adeline: Ja som myslel že ty mi povieš :D

Tak ja sa rozhodne vidím ako Bran/Three-Eyed Raven, ktorý vidí všetko čo bolo a je, ťahá za nitky v pozadí a nakoniec sa stane kráľom :D

19.8.2019 | 0:18:24
Lady Adeline

FallenMaia: ty mi prijdes jako Cersei :-) :-) :-)

19.8.2019 | 0:46:35
beat

Tak to by aj mna zaujimalo na ktorú postavu sa hodím :D z toho mála, čo som za posledné dni napísal niečo vydedukuješ? :D

19.8.2019 | 9:17:43
egeris

Vzhledem k tomu, že má čas neustále komentovat názory fanoušků, vydávat prohlášení, dávat rozhovory do médií… a vůbec stále něco komentovat, tak si nemyslím, že knihy stihne dokončit. Vydávat rozumy a stále mudrovat je totiž určitě lehčí, než dokončit takový komplexní příběh.

19.8.2019 | 10:14:55
Svjatogor

#116 Lady Adeline: I já rád dozvím něco nového o sobě. ;-)

#130 Svjatogor #133 FallenMaia
19.8.2019 | 11:00:13
Svjatogor

#129 Svjatogor: Opomněl jsem zvratné zájmeno >> se <<. Sere pes. :-D

19.8.2019 | 11:01:31
Lady Adeline

beat: musim te vic poznat a pak urcite budu vedet k jake postave mi sedis ;-)

19.8.2019 | 11:49:20
Lady Adeline

Svjatogor: ty jsi byl orisek :-) Tyrion -chytrost.Jon -pokus o sjednoceni lidu( ja a fallen usmireni ,bohuzel nevydarene :-).Podrick – umelec.

#138 Svjatogor
19.8.2019 | 11:52:37
FallenMaia

#129 Svjatogor: Svjatogor ty si jasný Marigold, len škoda že je to z iného univerza :D ;)

19.8.2019 | 12:03:12
Lady Adeline

FallenMaia: doufam ze jsi se moc neurazil s tou Cersei :-)

#136 FallenMaia
19.8.2019 | 12:20:19
Lady Adeline

Svjatogor: podle fallena jsi kurevnik a ochlasta :-) :-) :-)

#138 Svjatogor
19.8.2019 | 12:40:05
FallenMaia

#134 Lady Adeline: Nie, jasné že nie, Cersei je náhodou v pohode postava, sú tam aj horšie možnosti, som si myslel že dopadnem horšie ;)

19.8.2019 | 12:47:41
Lady Adeline

FallenMaia: vsak jo nahodou Cersei je super postava ;-) Jednu dobu jsem ji brala za moji oblibenou ! Takze to ber jako lichotku :-)

#138 Svjatogor
19.8.2019 | 12:50:20
Svjatogor

#132 Lady Adeline: :-) Já sám v sobě vidím sera Cibuláka.

#135 Lady Adeline: xD To je kompliment za komplimentem.

#137 Lady Adeline: ;-) Mám to chápat tak, že válečná sekera mezi vámi dvěma je zakopána?

19.8.2019 | 13:30:38
Lady Adeline

Svjatogor: to by se fallen musel zmenit.Cersei se zmenila? Nezmenila a to stejne vidim u fallena :-) Ale rozhodne jeho povahu nevidim tak cerne ,jak se mozna muze zdat ;-) No tak Cibulak se mi k tobe nehodi :-) A schvalne, ke mne by jsi jakou postavu dal?

#140 Svjatogor
19.8.2019 | 13:54:19
Svjatogor

#139 Lady Adeline: Yara Greyjoy, cítíš potřebu ochraňovat. Nejsi v ní sama, tuto potřebu pozoruji i u Widy. Tohle je normální, jste ženy. Sauron je Theon, chudák malá. Proto komplikovaný trojúhelník. Proto ty vády mezi vámi. Jsa poučen diskuzí od vedle (téma Wiedzmin), kde Desaix musel projít svou stranickou sebekritikou, říkám dopředu: Neberte mě smrtelně vážně. :-) :-) :-)

Co mohu říci opravdu vážně. Hádky, co tu byly, to už fakt ne. Prosím. :-\

#142 sonulle
19.8.2019 | 14:15:13
Lady Adeline

Svjatogor: tak Yaru jsem mela vzdy rada ;-) Takze diky.I Osha mela ochranitelske sklony, tak ta bych mohla byt taky :-) Jini lidi me berou podle povahy a podoby jako potomka Jaimeho a Brienne :-)

19.8.2019 | 14:20:24
sonulle

#140 Svjatogor: Takže sourozenci :D , tím se hodně vysvětluje.

#143 Svjatogor
19.8.2019 | 14:52:50
Svjatogor

#142 sonulle: Všichni tři by měli zpozornět, hledat mezi sebou styčné znaky. Mateřská znaménka, tj. kakaové skvrny o velikosti mexického dollaru, hodně napoví. ;-)

19.8.2019 | 15:05:16
Lady Adeline

Svjatogor: Tak ja nevim jak ti dva vypadaji ,ale ja jsem hodne tipove do Lannisteru.Znamenka mam vsude malinka.Dve mam na obliceji na leve tvari ;-)

19.8.2019 | 15:17:57
beat

Fuha, tak po roku sa ťa to opýtam teda znova :D

19.8.2019 | 16:08:06
lenacia

Ale tvoje smrt by mohla Martine

21.8.2019 | 21:40:27
AqNut

chápu že G R.R.M je už jen starý muž spisovatel a že možná se už dostavili známky senility asi takhle to řeknu protože i mě se zdá že vždycky se říká nebo píše něco jinýho ale taky záleží jestli je to vůbec pravda a nevymýšlej si to média a nobo taky né ale nemyslím si že i když seriál točili jiní lidé a Martin sloužil jako osoba co má místo mozku Hard disk a ve kterým je celej tenhle svět a nešlo by to bez něj a bez knih ale jako že by nic nemohl ovlivnit do těch dalších sérii ? nebo se mu to snad líbilo? každopádně dovolit točit bez knižní předlohy se moc nevyplatilo a i kdyby se mělo na série 6,7,8 čekat a nerdi a já by umřeli tak by mohlo vzniknout něco co mu nepošpinilo polovinu života práce nad tímhle vším protože poslední série je jako bys někomu dal milión ať jde a za dva roky se vrátí s autem za milión ale on se vrátil sice za dva roky ale s favoritem a řekne že taky stál milión a trvalo dva roky takovej najít

25.8.2019 | 15:35:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás