Game of Thrones (Hra o trůny) Jaime Lannister a jeho osudy v Game of Thrones

Jaime Lannister a jeho osudy v Game of Thrones

Jaime Lannister a jeho osudy v Game of Thrones

Králokat, incestní bratr, nekompromisní rytíř – to je známka Jaimeho Lannistera. Jaime se však pomalu ukazuje v jiném světle, rozhodně v tom lepším.


26 0
11.4.2015

Neoblíbený blonďák

Jaime je členem královy osobní stráže a přijíždí společně s králem do Zimohradu za Nedem Starkem. Jaime a Cersei však mají k sobě sourozeneckou slabost, proto nevydrží jejich sexuální choutky a jdou si to rozdat do jedné z věží na Zimohradě. Tam je však přistihne mladý Brandon Stark, proto jej Jaime z věže shodí, aby nikdo neodhalil jejich tajemství.

Všichni se vrací do Králova přístaviště a Tyrion Lannister je jinde na cestě ze Zdi zajat Catelyn Stark, proto Jaime jede za Eddardem k jednomu z nevěstinců Králova přístaviště, kde se pustí do souboje, ve kterém je Eddard poraněn. Po několika dnech je Eddard zavřen do vězení za velezradu, a tak vypuká válka mezi Lannistery a Starky. Jaime je v jedné z bitev zajat mladým Robbem Starkem, který jej bere jako rukojmí.


Zajatec Severu

Jaime je držen jako zajatec, aby měl Rob nějakou pojistku. Jednou k němu dávají dalšího vězně, jeho vzdáleného bratrance Altona, toho však Jaime umlátí k smrti a utíká pryč. Nepodaří se mu však utéct a druhý den je opět zajat. Když prchal, tak zabil Torrhena Karstarka, jehož otec Rickard jej chce nyní pomstít, ale to mu Catelyn nedovolí, protože Jaime je velmi cenným vězněm.

Catelyn nevidí jiné východisko, jak by mohla zachránit své dcery, proto pověří Brienne z Tarthu, ať dovede Jaimeho do Králova přístaviště, kde jej vymění za její dcery. Jaime je tak osvobozen, což popudí celý Robbův tábor včetně Robba samotného.

Jednoruký rytíř

Cestou si Jaime z Brienne neustále utahuje, protože nemůže pochopit, jak žena může být bojovnice. Na cestě však narazí na vojáky rodu Boltonů, kteří je zajmou. Jejich vůdce Locke má Jaimeho dovést do Harrenova, ale cestou se chce na Jaimem trochu vyřádit a usekne mu jeho pravou ruku.

Jaime je zdrcen ztrátou své ruky, protože byla vším, co uměl. Po příjezdu na Harrenov je Jaime předán Roose Boltonovi, který pošle své lidi, aby Jaimeho odvezli do Králova přístaviště. Jaime však jede už bez Brienne, kterou nechali v Harrenově na pospas medvědovi. Jaime si Brienne už natolik oblíbil, že jede s vojáky zpátky do Harrenova, aby Brienne zachránil, a poté jedou společně do Králova přístaviště.

Oblíbený ne-blonďák

Cersei není nadšena tím, jak to Jaimemu dlouho trvalo do Králova přístaviště. Jaimemu zároveň zařídí zlatou protézu ruky, aby tak zakryla jeho zranění. Jaime má však problém, že je členem královské gardy, ale není schopen šermu, proto mu Tyrion dohodí nového učitele – Bronna.

Po Joffreyho svatbě, kde je král zabit, je Tyrion obviněn z vraždy. Za Tyrionovou nevinnou stojí hlavně Jaime, který věří, že to Tyrion neudělal. Tyrion si na soudu zvolí rozsudek formou božího soudu, ale Jaime jej není schopen zastoupit, protože svou levačku neovládá tak jako kdysi pravačku. Tyrion zastoupí Oberyn Martell, ten je však zabit, a tak Tyrion odejde z božího soudu jako poražený a má být druhý den popraven. Jaime jej však osvobodí, čímž ukáže, že svého bratra má skutečně velmi rád.

Foto: HBO

DALŠÍ OSUDY

Diskuze /10

daimon11

Jaimieho mám moc rád. To co udělal šílenému královi je dokonalá ukázka toho, že člověk musí někdy upustit od přísah, zásad a cti, aby udělal něco lidského. Před autorem knih fakt smekám za to jak jej zpracoval. A nyní z něj udělali opravdového rytíře práva v zářivé zbroji…luxusní postava.

11.4.2015 | 18:38:09
daimon11

Jinak jsou všechny články zpracované dost dobře i když trochu stručně, ale výborná práce – já sám bych to lépe neudělal!

#3 Xavik
11.4.2015 | 18:39:26
Xavik

#2 daimon11: Stručné to je kvůli tomu, abyste si hlavně osvěžili to, čím si postava prošla v seriálu. :)

#4 Spectacular
admin
11.4.2015 | 19:17:33
Spectacular

#3 Xavik: Je to super, zítra, až vyjde nový díl si alespoň budeme pamatovat, co se tam vlastně stalo :D

11.4.2015 | 20:04:40
LadyKamčatak

Suprově udělané články, stručné a přitom nevynecháno nic důležitého! :) Až na to, že Brienne přece není žádný rytíř! (rytířka)

#6 Xavik
11.4.2015 | 20:50:03
Xavik

#5 LadyKamčatak: Jo vlastně, já zapomněl, že není. :D

#7 POLW
admin
11.4.2015 | 20:51:40
POLW

#6 Xavik: Po vítězném souboji s Lorasem byla jmenována do osobní ochrany „krále“ (Renlyho) Těch 7 bylo rytíři v podstatě automaticky,ne? Neměla sice titul Lady a Renly zakrátko natáhl brka, ale myslím,že o zbavení toho titulu tím přijít nemohla ( Baristian Selmy jich přežil několik)

#8 Xavik #9 LadyKamčatak
11.4.2015 | 22:52:56
Xavik

#7 POLW: No, ono jde spíš o to, že ona sama si neříká rytíř, několikrát to v seriálu zmiňovala. :)

#9 LadyKamčatak
admin
11.4.2015 | 23:39:29
LadyKamčatak

#7 POLW:
#8 Xavik: Nejde o to, že si tak sama neříká, ale rytířem prostě není, protože ji nikdo na rytíře nepasoval. Aby byla rytíř, musel by ji někdo pasovat a musela by projít svatým přijímacím ceremoniálem. To že byla přijata do osobní královské gardy z ní nedělá rytíře ;)

#10 Asha124
12.4.2015 | 17:16:14
Asha124

#9 LadyKamčatak: Přesně tak. Ohař taky nebyl rytíř, i když byl v královské gardě.

12.4.2015 | 17:44:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás