Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Bronn z Černovody

Bronn z Černovody

Výborný bojovník, služebník a přítel Tyriona Lannistera. Jakožto žoldák prahne po bohatství.

Sezóny 8
2011 - 2019

Jeho povolání lze lehce určit: žoldák. Pracuje za peníze, často přijímá služby jako bodyguard. Jeho povaha není nikterak slušná, mnoho čestných bojovníků si jej za to dobíralo, ale tuto vlastnost dokáže lehce překonat v boji.

Jeho styl boje není typický, kde kdo se snaží nosit co největší a nejsilnější zbroj, ale Bronn nosí jen lehké brnění. Díky tomu se může v boji více akrobaticky pohybovat a díky jeho rychlosti se to velice vyplácí. Také v podstatě nikdy neměl štít v ruce, radši využívá způsobu boje jen s jedním mečem nebo dýkami. I přes to, že je výborný v boji muž proti muži, tak jeho schopnosti lukostřelby jsou také nadmíru dobré.

Avšak o jeho původu toho příliš nevíme. Je známo, že pravděpodobně pochází z oblasti za Zdí. Když mu bylo dvanáct let, tak v sebeobraně zabil dívku, která jej napadla sekerou.

první série (Hra o trůny)

Bronn je ubytován v Hospodě na rozcestí, kde si jej Catelyn Stark najme na doprovod Tyriona Lannistera do Orlího hnízda. Cestou jsou ale přepadeni, přičemž zde se poprvé ukáže Bronn v akci. Když v Orlím hnízdě Tyrion Lannister prokazuje svou nevinu a žádá boží soud, Bronn se přihlásí místo něj, protože trpaslík by byl v nevýhodě. Při boji porazí místního šampióna sera Vardise Egena a přislíbí Tyrionovi svou věrnost.

Při cestě do Králova přístaviště jsou přepadeni kmenem Kamenných vran. Bronn je připraven s nimi bojovat, ale Tyrion se dokáže s jejich vůdcem Shaggou dohodnout. Při příchodu do tábora Tywina Lannistera se Bronn představí, ale neřekne, odkud pochází. Bronn se poté musí účastnit bitvy, ve které má bojovat v přední linii po boku Tyriona.

druhá série (Střet králů)

Když je Tyrion jmenován pobočníkem krále, jmenuje Bronna velitelem Městské hlídky. Jeden z jeho prvních počinů je uříznutí plnovousu mistru Pycellemu za jeho zradu. Bronnovi se jako kapitánu Městské hlídky daří, když snížil kriminalitu města o známé zloděje. Tyrion si jej vyžádá na konzultaci o obraně Králova přístaviště před Stannisem Baratheonem.

Před velkolepou bitvou zpívá a pije s lannisterovými muži a také jedné z prostitutek vysvětluje, kolikrát a jak si zlomil nos. Když začala bitva, zapálil hořícím šípem masivní explozi na moři, čímž zničil značnou část Stannisových vojsk. Během bitvy je také odvolán z pozice velitele Městské hlídky.

třetí série (první část Bouře mečů)

I když byl Bronn zbaven svého postu velitele Městské hlídky, tak mu byl přidělen rytířský titul za jeho pomoc při bitvě na Černovodě, proto si nyní nechává říkat ser Bronn z Černovody.

Bronn je zavolán k Tyrionovi, který po něm chce, aby ho začal ochraňovat, protože jej hodně lidí chce mít mrtvého. Bronn mu říká, že jej bude nadále ochraňovat, ale musí mu zdvojnásobit plat.

Tyrion se s Bronnem domluví, že jako odměnu Podricku Payneovi za záchranu Tyrionova života mu dají pobyt se třemi prostitutkami v nevěstinci. Podrick se večer vrátí, ale s penězi, které měl zaplatit prostitutkám, proto Bronna a Tyriona napadne, že se jim to s ním tak líbilo, že nechtěli ani peníze. Sednou si kolem Podricka a začnou vyzvídat, jak to udělal.

Bronn stále zůstává po boku Tyriona. Diskutuje s ním o jeho brzké svatbě, kde si Tyrion bude muset vzít Sansu Stark. Tyrion z toho není nadšený, ale Bronn mu říká, že jednou bude díky tomu vlastnit severní země.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Bronn jde společně s Tyrionem a Podrickem přivítat Oberyna Martella do Králova přístaviště. Když Tyrion zjistí, jak je na tom Jaime, tak mu domluví učitele, který jej bude potají trénovat. Učitelem se stane Bronn, který ho začne pravidelně trénovat.

Po smrti krále Joffreyho Baratheona jde Bronn za Tyrionem do vězení a na jeho žádost řekne Jaimemu, ať jej přijde navštívit.

Výsledkem celého Tyrionova procesu se stane boží soud a Tyrion doufá, že místo něj bude opět bojovat Bronn. Ten za ním přijde do vězení a už je úplně jiný, vzal si totiž Lollys Stokeworth a nechce umřít, proto za něj nebude bojovat.

pátá série (Hostina pro vrány)

Bronn je na procházce se s Lollys Stokeworth u jejího rodného sídla. Lollys se má stát jeho nastávající a Bronn se jí proto věnuje. Společně se baví o rodinném dědictví, kde Lollys zmiňuje, že až její matka zemře, tak veškeré bohatství zdědí Falyse, sestra Lollys. Bronn jí však říká, že k tomu nemusí dojít.

Sídlo rodu Stokeworthů navštíví Jaime Lannister, který po Bronnovi chce, aby s ním vyplul do Dorne. Bronn to odmítá, proto mu Jaime vyhrožuje, že Cersei Lannister zruší jeho sňatek. Bronn si uvědomí, že by tak přišel o velké bohatství, a tak se rozhodne, že s Jaimem popluje.

V Dorne jsou brzy přepadeni skupinkou stráží rodu Martellů, které pobijí. Aby se tajně dostali do Vodních zahrad, letního sídla rodu Martellů, převlečou se za stráže. Ve Vodních zahradách narazí na Myrcellu Baratheon, kterou přišli zachránit. Její snoubenec Trystane Martell však začne odporovat, proto ho Bronn uzemní. Když pak odcházejí z Vodních zahrad, tak je přepadnou Píseční hadi, kteří sem přišli Myrcellu zabít. Bronn a Jaime s Písečnými hady bojují a během boje jeden z nich Bronna pořeže. Celý boj ukončí Areo Hotah, který všechny účastníky pošle do žaláře.

Ve vězení začne Bronn koketovat s Tyene Písek, která ho začne přesvědčovat o tom, že právě ona je tou nejkrásnější ženou na zemi. Bronn jí nejprve říká, že viděl hezčí dívky, ale poté, co jed v jeho ráně začne působit, si to rozmyslí a řekne jí, že je nejkrásnější ženou, kterou kdy viděl. Když to Tyene slyší, tak mu dává protilátku. Následně jsou všichni propuštěni a Bronn s Jaimem odplouvá zpátky do Králova přístaviště.

šestá série (Tanec s draky)

Když je Jaime povolán do Řekotočí, tak po jeho boku jede právě Bronn. Společně mají za úkol získat Řekotočí, které Freyové nedokázali udržet. Během toho, co jedou do Řekotočí, se spolu baví, ale Bronn nemá zrovna náladu na to se s Jaimem vybavovat, protože mu zkazil kariéru. Po příjezdu do tábora rodu Freyů je Bronn zděšen stavem celého ležení.

Během dobývání se Bronn opět setká s Podem, o kterém si myslel, že někde zemřel. Když ho vidí, tak toho využije a začne ho popichovat. Poté mu dá dobré rady do života.

Řekotočí je dobyto, a proto se koná hostina na Dvojčatech, kde se tento úspěch slaví. Poté se lannisterská armáda včetně Bronna a Jaimeho vrací zpátky do Králova přístaviště.

sedmá série (Vichry zimy)

Jaime požádá Bronna o pomoc při dobývání Vysoké zahrady. Když se vrací zpátky do Králova přístaviště, tak je Bronn stále naštvaný, že mu Jaime za jeho pomoc nic nedal. Bronn by chtěl nějakou pevnost, ale Jaime mu řekne, že až po válce něco dostane.

Na cestě do Králova přístaviště jsou přepadeni armádou Dothraků a Daenerys Targaryen, která do bitvy přiletěla na svém drakovi. Jaime řekne Bronnovi, ať jde k balistovi a vystřelí obrovský šíp na draka. Bronnovi se podaří Drogona zasáhnout, ten spadne na zem a Dany se mu snaží zabodnutý šíp vyndat. Jaime se rozhodne využít příležitosti a zaútočí na ni. Kousek od Jaimeho jel na koni i Bronn a když viděl, že na něj chce drak vychrlit oheň, tak po Jaimem skočil, čímž ho zachránil.

Společně se po vynoření z vody vydali do Králova přístaviště, kde Tyrion přemluvil Bronna, ať dovede Jaimeho na tajné setkání. Díky tomuto setkání se mohlo uskutečnit jednání v Dračím doupěti, kterého se účastnil i Bronn, ale pouze chvíli, protože po čase odešel s Podem pryč.

osmá série (Sen o jaru)

Bronn si užívá pohodového života v Králově přístavišti, ale nelíbí se mu, jak místní kurtizány neustále mluví o dracích na severu. Vše se změní ve chvíli, kdy ho kontaktuje Qyburn, který mu nabídne velkou odměnu za to, když pojede na sever a zabije tam všechny Lannistery, na které narazí. Bronn kývne na jeho nabídku a vyrazí na cestu.

Když přijede za Tyrionem a Jaimem, tak si s nimi promluví a poví jim, co po něm chtěla Cersei. Bronn jim však řekne, že je nezabije, když mu nabídnou něco lepšího, protože tak nějak tuší, že je ve větších problémech Cersei, nikoliv oni. Tyrion mu proto slíbí Vysokou zahradu, když je nechá být. Bronnovi se jeho nabídka zamlouvá, a proto je ušetří.

Poté, co se novým králem stane Brandon Stark, je Bronn jmenován správcem pokladny, což znamená, že je nyní členem Malé rady. Kromě toho mu byla věnována slíbená odměna, Bronn je tedy kromě toho i lordem Vysoké zahrady, bývalého sídla rodu Tyrellů.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Elis Malfoy

Skvělý.

Celá osmá série je sice na ho*no, ale alespoň Bronn dostal svůj hrad :-D

14.8.2020 | 22:03:04
eloise

Zmysel tejto postavy vyprchal po par seriach. Potom čistá fanservice.

9.8.2019 | 17:02:17
pavel.hangman

Kdybych si měl vybrat parťáka na dobrodružnou výpravu, asi bych dlouho neváhal.

16.4.2019 | 19:06:19
Uzasna

tak kde má, ksakru, ten hrad?

20.11.2018 | 22:00:54
Vlastakrabsova

Skvělý bojovník a zábavný člověk. Spolu s Tyrionem jsou bezkonkurenční.

4.11.2018 | 17:22:30
Lojzík

Největší borec, nejlepší bojovník.

14.10.2018 | 21:14:47
&Kyso

Bronn je frajer. Bavil má od začiatku.

15.8.2017 | 17:23:56
ssttanndda1

Nejde říct snad nic špatného celý jeho přístup k věcem a způsob jakým reaguje na „složité situace“ je prostě prvotřídní salámovec…

14.8.2017 | 5:14:19
Crixus2204

Parádní postava. :-D

28.7.2017 | 13:55:50
EmporioDrago

je skvělý, vtipný, vychcaný, je dokonalým ztělesněním své postavy. Chci ho tam častěj :-)

28.7.2017 | 11:29:06

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama