Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Gregor Clegane

Gregor Clegane

Hrubý a bezcitný hromotluk, jemuž se díky jeho výšce přezdívá Hora.

Sezóny 7
2011 - 2019

Ser Gregor Clegane je hlavou rodu Cleganů a věrný vazal rodu Lannisterů. Je o něm známo, že je to nejvyšší muž v celých Sedmi královstvích, a proto se mu přezdívá Hora. Není ale znám jen svou velikostí, ale také způsobem chování. Je často zuřivý a plný hněvu, což se hlavně projevuje v jeho soubojích. Kdyby se takhle hrozivě nechoval, tak by se ho asi jinak nikdo nebál.

V mladí vyrůstal po boku svého mladšího bratra Sandora. Když se jednou vrátil domů a uviděl svého mladšího bratra, jak si hraje s jeho hračkou, rozzuřilo ho to natolik, že mu chytl hlavu a spálil mu ji o oheň. Proto má Sandor do dnes ošklivou jizvu na obličeji. Během povstání Roberta Baratheona se Gregor připojil k Tywinu Lannisterovi, se kterým vyvraždil rod Targaryenů.

Tato postava je zatím nejvíce přeobsazenou postavou v celém seriálu Game of Thrones. V první sérii ztvárnil tuhle postavu Conan Stevens, který byl ve druhé sérii nahrazen hercem Ianem Whytem. Pro potřeby čtvrté série byl opět přeobsazen hercem jménem Hafþór Julius Björnsson.

Gregor Clegane je…

první série (Hra o trůny)

Během turnaje na oslavu nového pobočníka krále se Gregor účastní bojového klání, ve kterém vítězí, když poráží a zároveň zabíjí sera Huga. Při tomto klání Petyr Baeliš říká Sanse Stark příhodu o Gregorově hněvu, když svému bratrovi spálil hlavu. V dalším klání už Gregor nemá tolik štěstí a prohrává s Lorasem Tyrellem. Po pádu si ihned vyžaduje svůj meč a zabíjí svého koně. Poté se vydává na Lorase, ale nestihne ho zabít, protože mu v tom zabrání jeho bratr Sandor. Ti se spolu také pustí do souboje, který ukončí až král Robert. Gregor proto naštvaně odchází.

Když je Tyrion Lannister v zajetí Catelyn Stark, Tywin Lannister pověří Gregora, aby se vydal do Řekotočí a vyplenil tam vesnice. Když se tohle dozví Eddard Stark, tak Gregora zbaví všech pozemků a titulů, což je později také považováno za velezradu. Gregor se později musí přesunout na pevnost Harrenov, protože vojska Robba Starka jsou tak silná, že by je Gregor nedokázal porazit.

druhá série (Střet králů)

Gregor pokračuje ve vypleňování vesnic a poté se vrací zpět na Harrenov. Zde vybírá vězně, kteří budou mučeni, což má vést k informacím o Bratrstvu. Když jednoho dne Gregor opět vybírá vězně, přijede Tywin Lannister, který se jej ptá, proč nejsou vězni v celách. Gregor mu na to odpovídá, že začali s vyslýcháním bez něj, a že cely jsou přeplněné.

Po atentátu na jednoho ze stráží Tywina, dá Tywin Gregorovi za úkol nalézt viníka. Když se nedaří Gregorovi najít pachatele, odkáže na Bratrstvo, které prý za tímto atentátem stojí. Za několik dní jede Tywin Lannister pomoci do Králova přístaviště a předává Gregorovi správu nad Harrenovem.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Gregor přijede do Králova přístaviště, protože byl zvolen rodem Lannisterů pro boží soud, kde se utká s Oberynem Martellem. Během boje po něm Oberyn chce, aby se přiznal k tomu, že znásilnil a zabil jeho setru Elii Martell a její děti. To Gregor nedělá, proto mu dává Oberyn pořádně na frak.

Když už je Gregor skoro mrtvý, tak jej Oberyn nedorazí, protože chce slyšet jeho přiznání. V tom nastane zvrat celého boje – Gregor podkopne Oberynovy nohy a rozdrtí mu hlavu. Poté padá na zem, protože je zraněn a vyčerpán.

Gregor se po boji stále nezotavuje, protože byl pořezán Oberynovou zbraní, na které byl jed. Cersei Lannister si nepřeje, aby zemřel, a tak jej svěří do rukou Qyburna, známého nekromanta. Ten na něm začne praktikovat neznámé a zakázané metody, díky kterým by se měl Gregor zotavit, ale za jakou cenu a v jaké podobě?

pátá série (Hostina pro vrány)

Gregor stále leží na smrtelné posteli a neví, co se s ním děje. Sotva žije, ale Qyburn ho neustále udržuje při životě. Dokonce se dočkáme i scén, ve kterých Gregor nehybně leží, ale najednou sebou začne cukat. Na to mu Qyburn jenom říká, že jeho čas už brzy přijde.

Když je Cersei propuštěna z vězení a podstupuje cestu hanby, tak po příchodu do královského paláce se za ní ihned vrhne Qyburn, který ji zabalí do deky. Zároveň jí oznámí, že se mu podařilo Gregora oživit. A nejenom to – nyní se z něj stala chodící mrtvola, která vykoná jakékoliv rozkazy. Kvůli experimentům byl Gregorův zevnějšek zohaven, proto nosí speciální přilbici, aby jeho znetvoření nešlo vidět.

šestá série (Tanec s draky)

Hora chodí po boku Cersei jako nejvěrnější pes na světě. Qyburnovi se povedlo Gregora nejenom oživil, ale udělat z něj i nejvěrnějšího služebníka. Gregor poslouchá pouze Cersei, nikoho jiného.

Gregor doprovází Cersei po celém hradu a pomáhá jí se vypořádat s Vrabčáky. Jednou má být Cersei předvedena Vrabčáky před nejvyššího vrabčáka, ale Cersei jim řekne, že s nimi nikam nepůjde. Vrabčáci s ní nesouhlasí a říkají, ať jde s nimi. Cersei stále odmítá a rozhodne se použít násilí. Když jeden Vrabčák napadne Gregora, tak Gregor se ani nehne a s Vrabčákem se lehce vypořádá.

Když má dojít k výbuchu Baelorova septa, tak je Gregor u krále Tommena Baratheona, kterého na rozkaz Cersei nepouští z jeho komnat. Poté se Gregor vypořádává se septou Unellou, kterou všemožně mučí.

sedmá série (Vichry zimy)

Sedmi královstvím nyní vládne královna Cersei, a proto Gregor, který má nové brnění, věrně stojí po jejím boku. Ostatně nemá ani na výběr. Po umučení septy Unelly se pravidelně nachází u královny a plní všechna její přání. Když se k ní přiblíží někdo cizí, jako to například udělal Euron Greyjoy, tak začne pochybovat o královnině bezpečí a připravuje si meč.

Gregor doprovodí svou královnu na vyjednávání v Dračím doupěti, kde se po velmi dlouhé době setká se svým bratrem Sandorem. Ten žasne nad tím, co se mu stalo. Zároveň mu slíbí, že ho jednoho dne zabije.

Když skončí vyjednávání, tak Tyrion navštíví svou sestru. Cersei chce vydat rozkaz k jeho popravě a Gregor už si připravuje svůj meč, ale Cersei si to rozmyslí a rozkaz nevydá. To stejné se stane ještě jednou, tentokrát ale s Jaimem. Ani tentokrát však Cersei nevydá rozkaz k jeho usmrcení.

osmá série (Sen o jaru)

Hora se nachází po boku své královny, kterou střeží během jednání s Euronem Greyjoyem a Harrym Stricklandem. Následně je přítomen na hradbách Králova přístaviště ve chvíli, kdy Tyrion vyjednává se svou sestrou. Cersei si však stojí za svým a rozkáže Gregorovi, aby popravil Missandei, kterou má královna v zajetí. Hora neváhá, přistoupí k ní a usekne jí hlavu.

Během bitvy o Královo přístaviště je opět po boku královny, ale když se celá bašta začne hroutit, tak doprovází Cersei do sklepení. Na schodišti však narazí na Sandora, Gregorova bratra. Qyburn začne Horovi poroučet, aby ho zabil, ale ten místo toho zabije jeho a následně se pustí do souboje se svým bratrem. Gregor má během bitky jasně navrch, ale Sandor ho přemůže. Jakmile Gregorovi spadne jeho helma, tak je odhalena jeho znetvořená tvář, přičemž následně ho Sandor popadne a vyskočí s ním z věže do plamenů. Bratři tak zemřou společně.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
GrindyCZ25

Zmetek, ale po proměně dobrý týpek.

27.4.2021 | 9:36:28
hmyzovrah

ma druha nejoblibenejsi postava a to od doby, kdy naporcoval svoju hajtru. absolutni a nekompromisni hrdlorez.

8.3.2019 | 13:11:09
qark

Drsnej kruták ! Jako nemrtvna zombie je jeste daleko silnejší a drsnejší ale co myslite ma ten nemrtvy mutant svobodnou vuli nebo musi poslouchat Cersei a Qyburna? Ten strongman Hofbjorn nebo jak se menuje ho hraje nejlip.

14.4.2018 | 4:12:49
bellis.perennis

ja som strasne zvedavy ako umrie a to nehovorim ani o Cersei … mohol b yho zabit jeho brat alebo Arya, to by asi necakal ze by ho sundala zena

3.8.2017 | 14:02:28
WILLIAM_MOINSPIELD

Asi zhebne, ale jak to fakt nevim. Možná ho Danerys usmaží ve svym brnění :D

18.7.2016 | 15:21:04
Jack Sparrow

Na něm se nedá nic zkazit

29.6.2016 | 17:05:57
hoonza99

Dobrej řezník.

22.6.2016 | 1:21:11
Rafik

Možná je tupej ale za to je věrnej :D a to se v tomto seriálu cenní :)

7.6.2016 | 18:07:08
Socirel

Hora shnilého masa.

24.5.2016 | 10:03:10
Spiker

ten je super, co máte?

14.5.2016 | 21:19:34
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama