Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Ilyn Payne

Ilyn Payne

Němý vykonavatel královy spravedlnosti.

Sezóny 2
2011 - 2012

Ser Ilyn Payne sloužil dlouhou dobu jako kapitán stráží v Králově přístavišti za dob vládnutí Šíleného krále. Byl mu ale v tomto období vyříznut jazyk, a tak od té doby nemůže mluvit.

V současné době je královským katem (vykonavatelem královy spravedlnosti) krále Roberta Baratheona. Rod Paynů, kterého je hlavou, není příliš znám. Ilyn je také vzdáleným bratrancem Podricka Payna, který žije v Králově přístavišti. Je mezi nimi velký věkový rozdíl a to minimálně 30 let.

Ilyn Payne je velmi loajální člověk a aktuálně koná jakýkoliv příkaz, který mu král a jeho okolí řeknou.

Ilyn Payne je…

první série (Hra o trůny)

Ilyn Payne se poprvé objevuje při pochodu krále Roberta do Králova přístaviště. V jedné ze zastávek se potkává se Sansou Stark, kterou vyděsí. Sansa se mu omlouvá, protože si myslí, že ho urazila, ale nechápe, proč s ní nechce mluvit. Sandor Clegane jí to poté vysvětlí.

Když zemře Robert Baratheon, tak Ilyn přislíbí svou věrnost Joffreymu Baratheonovi. Když je Ned Stark obviněn ze zrady, právě Ilyn je ten, který mu usekne hlavu. Paradoxem je to, že hlavu mu usekává Nedovým mečem, který se nazývá Led.

Dalším jeho úkolem je odříznout jazyk trubadúrovi, který pohněvá Joffreyho. Ilyn bezkonkurenčně vykonává jeho rozkaz.

druhá série (Střet králů)

Ilyn nadále pokračuje v Joffreyho službách jako vykonavatel královy spravedlnosti. Při bitvě o Královo přístaviště je Ilyn přítomen v komnatách, kde jsou schovány všechny ženy. Královna Cersei zde ujišťuje Sansu, že Ilyn je zde proto, aby je ochránil, kdyby se náhodou někdo dostal dovnitř.

Po vypití velkého množství vína Cersei přiznává, že Ilyn zde není proto, aby je ochránil, ale aby je zabil v případě, že se někdo ze Stannisových jednotek dostane do komnat. Ti by je totiž všechny znásilnili a až pak povraždili, proto je zde radši Ilyn, který by je zabil, a tím je zachránil před tímto utrpením.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Desivá postava, ale veľké mínus že ho z príbehu vypustili bez vysvetlenia. Teda, viem že herec mal rakovinu a preto si dal pauzu, ale aspoň nejaká zmienka o postave mohla byť čo sa s ním stalo.

webmaster
17.1.2022 | 20:25:09
Trepy

vůbec jsem si neuvědomil, že je příbuznej s podrickem :O

3.7.2016 | 2:29:30
Socirel

Prostě Kat

24.5.2016 | 10:09:52
Jack Sparrow

za tu mimiku:)

22.7.2015 | 21:32:20
SaDiablo

Tak… dělá svou práci, žejo. :D Ale stejně je to hajzl, co mi zabil Neda.

29.4.2015 | 17:00:33
Hadrian

Za zabití Neda děkuju :D

17.4.2014 | 2:00:18

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama