Game of Thrones (Hra o trůny) Jory Cassel

Jory Cassel

Jory Cassel

Velitel stráží rodu Starků.

Sezóny 1
2011 - 2011

Vazal rodu Starků a jejich věrný služebník. Jeho největším vzorem se stal jeho strýc Rodrik Cassel, který byl dlouhou dobu velitelem stráží rodu Starků a je věrným přítelem Eddarda Starka. Poté, co jeho strýc dosáhl vysokého věku, se Jory stal kapitánem stráží rodu Starků místo něj.

Jory už je zkušený bojovník, protože se účastnil nejednoho boje. Nejvíce se do jeho minulosti zaznamenalo povstání rodu Greyjoyů, kde stál po boku Neda Starka. Při obléhání Štítu (jeden z Železných ostrovů) utrpěl v boji mnoho šrámů, které se mu zvěčnily do podoby jizev. Jednu jizvu má těsně u oka a dodnes vzpomíná na to, jaké měl štěstí, že nepřišel o oko.


Jory Cassel je…

  • synem Martyna Cassela (†)
  • synovcem Rodrika Cassela
  • bratrancem Beth Cassel

první série (Hra o trůny)

Jory jde spolu se svým lordem Nedem Starkem vykonat popravu Willa, který se stal dezertérem Noční hlídky. Poté cestuje společně s Nedem do Králova přístaviště jako velitel jeho stráží.

V Králově přístavišti Jory pomáhá Nedovi vyšetřit vraždu Jona Arryna. Přijdou na to, že Jon pátral po bastardech krále Roberta Baratheona a zjistil, že otcem dětí královny Cersei Lannister je Jaime Lannister. Jory jde s touto informací za králem, ale ten je zaneprázdněn prostitutkami, tak tuto záležitost odkládá na později.

Jory s Nedem stále pátrají po dalších bastardech krále Roberta. Cesta je zavede do nevěstince Petyra Baeliše. Po jejich odchodu je venku přepadne Jaime Lannister se svými strážemi, který vyhrožuje Nedovi, aby mu vydal ze zajetí jeho bratra Tyriona Lannistera. Tato rozepře vyvrcholí v boj, kde proti sobě tváří v tvář stanou i Jory s Jaimem. Jory s ním bojuje, ale poté, co se jejich meče střetnou, Jaime vytáhne dýku a bodne ji Jorymu do oka, která projde skrz lebku. Tím je Jory mrtev a Ned přišel o jednoho ze svých nejlepších bojovníků.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

:(

3.7.2016 | 2:30:07
BixB

Lidově řečeno borec!!

5.5.2016 | 12:17:38
StrejdaCZ

Škoda, že zemřel tak brzo :(

8.7.2015 | 0:06:39

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás