Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Listinka

Listinka

Jedna z dětí lesa, která zachránila Brandona před bílými chodci.

Sezóny 2
2014 - 2016

Listinka vypadá jako malé dítě stvořené ze stromu. Není to náhoda, protože je jednou z dětí lesa, starodávných bytostí, které v Západozemí žijí již věky. Na první pohled se může zdát, že se jedná o lidi, ale není tomu pravda. Děti lesa jsou staří tvorové, kteří tu byli ještě před lidmi.

V dávné historii děti lesa stvořili bílé chodce, aby vyvraždili rasu živých, tedy lidskou rasu, která je ohrožovala. Právě Listinka byla jednou z dětí, které stály u zrodu bílých chodců.

Listinka se během dění Hry o trůny nachází po boku Tříoké vrány, kterého ochraňuje. Společně s Tříokou vránou je v jeskyni, ve které je magie, která nemrtvým brání ve vstupu.

Tuto postavu ztvárnily celkem dvě herečky. Ve čtvrté řadě si ji zahrála Octavia Alexandru, kterou v šesté sérii nahradila Kae Alexander.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Brandon Stark, Hodor, Meera Reed a Jojen Reed už jsou daleko na severu, ale v tom je přepadnou nemrtví. Souboje jednoznačně vyhrávají nemrtví, ale v tom se u nedaleké jeskyně objeví malá holčička jménem Listinka, která na nemrtvé začne střílet ohnivé koule.

Brandon a ostatní tak dostanou šanci na přežití, protože jim Listinka řekne, že jedinou bezpečnou cestou je vstup do jeskyně, ve které je magie, která zabíjí všechny nemrtvé. Malá společnost tak prchá do jeskyně, ale v tom si Meera uvědomí, že na bitevním poli nechala svého bratra Jojena. Listinka jí říká, že už je stejně mrtvý, proto, pokud chce žít, musí odejít do jeskyně.

V jeskyni se všichni seznamují s Tříokou vránou, který má pro Brana připravenu velkolepou budoucnost.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Meera jde mimo jeskyni, proto jde Listinka za ní a říká jí, ať se vrátí zpátky. Meera je však po smrti svého bratra smutná a naštvaná, proto svůj život neřeší. Listinka jí však říká, že má před sebou ještě velkou budoucnost, protože bez ní by Brandon nikdy nežil.

Brandon chodí ve svých vizích do minulosti. Jednou ho Tříoká vrána zavede do té nejhlubší, kde je svědkem zrození bílých chodců. Když to Brandon vidí, tak poté Listinka nadá a požaduje vysvětlení.

Nočnímu králi se podaří získat bezpečný přístup do jeskyně, proto jsou životy všech přítomných ohroženy. Meera prchá s Brandonem a Hodorem pryč a Listinka je brání střelbou z luku. Když pak prchá s nimi, tak si uvědomí, že se musí obětovat, aby je zachránila. Tím pádem je ubodána nemrtvými, čímž ale Brandonovi dává více času na útěk.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TALKsnake

Stejně jako Léto a Hodor zachránila Branovy život… :)

30.6.2016 | 18:28:35
Germaister

Bez ní by už asi Brandon a Meera nežili takže 100 % :)

30.6.2016 | 17:54:27
2

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama