Game of Thrones (Hra o trůny) Malý Jon Umber

Malý Jon Umber

Malý Jon Umber

Lord Umber, který se přidal na stranu Boltonů.

Sezóny 1
2016 - 2016

Lord Jon Umber, kterému všichni říkají Malý Jon Umber, je synem Velkého Jona Umbera. Po smrti svého otce se stal hlavou svého rodu a lordem Posledního krbu. Jeho otec stál na straně Starků, ale on se přidal na stranu Boltonů.

Jedná se o bojeschopného chlapíka, který je schopen bojovat v samotné bitvě. Je vypočítavý a mazaný.


Malý Jon Umber je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Malý Jon Umber dorazí na Zimohrad, kam přijede za Ramsaym Boltonem. Nejprve mu říká, že neměl rád jeho otce, a poté mu ukazuje dárek, který mu dovezl. Přivezl mu totiž divokou Ošu a Rickona Starka, kteří za ním přišli do Posledního krbu.

Během bitvy bastardů stojí Malý Jon po boku Ramsayho. Má s sebou početné vojsko, proto mu sám velí. Během bitvy se Ramsay rozhodne, že pošle Umbery do boje, proto je Malý Jon nejprve vyhecuje a poté s nimi vběhne na bitevní pole. Během boje se střetne tváří v tvář s Tormundem, který ho zabije.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
qark

Your father was a cunt that why you killed himi and fook the kneeling. Haha kvuli tehle vete a rozhovorem z Ramsay davam 80% ale mohl tam hral dil :D

23.4.2018 | 14:07:00
jajkob

Zradca Starkov, slabý záporák ktorý ešte zomrie v boji s Tormundom. Pre ChloeNoir:Áno, môžeme mu to vyčítať, zradil ešte rod, ktorý nebol mŕtvy, ten rod potreboval pomoc, prisahal tomu rodu vernosť, zachoval sa nečestne, čo sa nerobí u slušných ľudí, a vyťažil z toho tak maximálne smrť :)

13.7.2016 | 12:39:03
ChloëNoir

Přežít na severu znamená mít silné spojence. Jakožto právoplatný strážce Severu byl nejsilnějším, a tudíž nejvhodnějším kandidátem na spojenectví, Ramsay. Jon Umber byl seveřan každým coulem a tohle si určitě uvědomoval. Očividně sám nebyl právě dvakrát nadšený z toho, že musí stát po boku zrovna Boltonovi a na jejich setkání dal jasně najevo, že mu do zadku lézt nehodlá. Svou loajalitu tedy prokázal jinak a to tím, že vydal Rickona, čímž sice Starky zradil, ale zajistil si tak přízeň vládnoucího rodu, což pro něj bylo v tu chvíli rozhodující. Věrnost v podstatě mrtvému rodu nepřináší žádné výhody, možná kromě zachování cti, ale ctí svoje lidi ani nenakrmíš, ani neochráníš. Umber si dal 2 a 2 dohromady a vytěžil ze situace maximum. Můžeme mu to vyčítat?

13.7.2016 | 1:13:25
MightRider

Podle seriálového scénáře byla psotava zahraná dobře, kdežto knižní Malý Jon byl jiný. I přesto to byla ale opravdu excelentní podívaná. Ani Bronn není takový drzý zmetek. No prostě Jon „Fuck Everything“ Umber.

12.7.2016 | 18:26:11
oskarka

To byl opravdu pořádný zrádce, který obětoval syna svého lenního pána, chlapce, co se zachránil a přežil díky Oshe… Kdyby se měl hodnotit herecký projev, dám 80 %, ale postavě člověka, který zradí dítě v nouzi, co se na něj obrátilo o pomoc; co to dítě prodá.. 20 %.

11.7.2016 | 23:15:36
Morvud

Silná postava, která si šla za svým. Nelezl Ramseymu do zadku, ale viděl ho jako silného spojence. Sedla do příběhu severu. Škoda, že se více nerozvedl příběh mezi ním a jeho otcem. Oba dva posloužili jako podpůrné postavy příběhu hlavních aktérů.

11.7.2016 | 21:38:08
Kutkey

Kvalitní záporák.

10.7.2016 | 13:20:02
Malakal

Myslím si, že zdejší hodnotitelé moc nechápu, že hodnocení postavy neznamená, zda v seriálu představuje „klaďase“ nebo „záporáka“. Umber je dobře napsaná a zahraná postava.

9.7.2016 | 22:55:38
Germaister

Skvělej záporák ,jen bych mu dal více prostoru :) S Tordmundem by se mohl skámošit jsou podobní :D A výborně zahranej , jen kdyby to viděl jeho otec který je bůh ví kde obracel by se v hrobě .)

9.7.2016 | 18:58:59
Nymeria the direwolf

Až na tu zradu vypadá docela mile :D

9.7.2016 | 18:51:03

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás