Game of Thrones (Hra o trůny) Mordane

Mordane

Mordane

Septa víry v Sedm na Zimohradu.

Sezóny 1
2011 - 2011

Mordane je septa, která se stará o septu na Zimohradu. Je to žena plna zásad a morálky, která se stará o výchovu mladých urozených dam, mezi které patří Sansa Stark a Arya Stark. Tyto mladé dívky učí správnému chování a oblékání, vyšívání a dalším podobným věcem.

Septa Mordane se dá svým způsobem považovat za kněžku víry v Sedm. Tato víra není na severu praktikována, vše změnila až Catelyn Tully, která sem po provdání tuto víru dovedla. O místní novou septu se tak musel začít někdo starat a tím někým byla právě Mordane.


Moradane působí jako milá babička, která je však na svůj věk poměrně přísná. Tato přísnost je nutnou součástí jejího charakteru, protože bez přísnosti by ji urozené dívky nikdy neposlouchaly.

první série (Hra o trůny)

Mordane učí mladé dívky, mezi kterými se nachází i Sansa a Arya, vyšívat. Poté část rodiny Starků cestuje do Králova přístaviště a Mordane jako vychovatelka cestuje s nimi.

V Králově přístavišti je Arya naštvaná na Joffreyho Baratheona, který může za to, že zemřel její kamarád. Po chvíli se objevuje Eddard, který dává dcerám dárek, Arya však odchází naštvaná pryč. Mordane trefně zmiňuje, že válka byla lehčí než jeho dcery.

Mordane doprovází mladé dívky na turnaj a po čase je Eddard zavřen do vězení. Lannisterští vojáci si jdou pro jeho dcery, proto Mordane říká Sanse, ať jde do svého pokoje a nikomu neotevírá. Když jde pak Joffrey ukázat Sanse nabodnutou hlavu jejího otce na kůlu na hradbách, tak vidíme, že je vedle něj zabodnutá hlava mrtvé Mordane.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Tugau Makouvov

věrná, ale štve mě jak sekýrovala Aryu.

6.7.2016 | 23:50:56
Trepy

Ona v podstatě spáchala sebevraždu.

3.7.2016 | 2:11:16

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás