Game of Thrones (Hra o trůny) Tvůrci seriálu mluví o epizodě Stormborn

Tvůrci seriálu mluví o epizodě Stormborn

Tvůrci seriálu mluví o epizodě Stormborn

Ve speciálním videu ke druhému dílu sedmé série se tentokrát dozvíme, co tvůrci říkají k Danyiným, Aryiným, Jonovým a Theonovým scénám.

48 1
26.7.2017

Thumbnail Play icon

Diskuze /40

Punisher bude trestať

Skvele video, vyvrátilo domnienky, ktoré písalo veľa ľudí na tejto stránke.

Nymeria nie je Nymeria, Jona z toto rozhodnutie dobodajú, Theon je slaboch a mal sa nechať zabiť.

Niekedy keď čítam vaše žvásty, tak je mi do plaču…

#2 Stardos #3 Efixan #9 Uschi #20 Rumek
26.7.2017 | 19:27:17
Stardos

#1 Punisher bude trestať: Ono se tam těch zlovlků prohání :D

26.7.2017 | 19:33:13
Efixan

#1 Punisher bude trestať: Přesně tak, chtělo by to tu dát příště hned po premiéře, protože ty žvásty jsou k smíchu :D

26.7.2017 | 20:04:25
Tomi Lee Morpheus

D&D jednoznačne mlžia, aby neprezradili čo bude ďalej, lebo len vďaka tomu zbabelému skoku do vody zachránil Yare život, lebo Euron si uvedomil, že ak bude Yara žiť, tak bude trpieť oveľa viacej skrz túto zaverečnú scénu!

26.7.2017 | 20:48:19
Revoemag

No tak předpokládám, že už si budou dělat naprosto co chtějí. Už ani nepočítají, že knihy dopíše :-D

26.7.2017 | 21:06:31
Lex Luthor

Martin tu knihu píše asi 2 roky už by to mohl konečně dokončit. Jinak se těším na další díl Game of Thrones

#7 McAwesome #8 SSSniper #21 Lex Luthor
26.7.2017 | 21:56:57
McAwesome

#6 Lex Luthor: Spíš tak 7 let už jí píše bych řekl.

#8 SSSniper
26.7.2017 | 22:12:04
SSSniper

#6 Lex Luthor:
#7 McAwesome: Presne tak, píše ju cca od roku 2011…

#21 Lex Luthor
26.7.2017 | 22:31:20
Uschi

#1 Punisher bude trestať: Hlavne mi prijde, ze spousta lidi ani nevidela predchozi serie a pokud ano, tak nejspis cinsky dabovane s arabskymi titulky, nebo vetsina lidi tady absolutne postrada smysl dedukce a neumi uvazovat…

#10 Punisher bude trestať #12 zizik
26.7.2017 | 22:43:36
Punisher bude trestať

#9 Uschi:

Asi nechapu predmetne sceny serialu.

26.7.2017 | 22:59:05
Kirtapeak

Theon spíš vypadal, že ví, že když se přiblíží, tak uvidí svou sestru s otevřeným hrdlem… Co se týče písečných hadů, tak Dornskou linku osekali v seriálu natolik, že jsem jednak netušil kdo je kdo a ani mě nějak netrápila jejich smrt.

26.7.2017 | 23:02:57
zizik

#9 Uschi: jo, ty předchozí série se hodně rychle „vykouří“ a zapomínají a pak lidi buď hledají souvislosti tam, kde nejsou, nebo naopak nechápou některé scény právě proto, že se odkazují na něco z minulých sérií. Začal jsem koukat na celý seriál znovu od začátku, a doporučuji všem, co na to mají čas :-) Jednak vám dojde, jak dlouhý interní čas v seriálu uběhl, a také jakým obrovským vývojem si některé postavy prošly. Pak možná uvidíte některé aktuální scény v kontextu celého seriálu v jiném světle, než optikou „každý díl samostatně“. A že Jon a Daenerys jsou skutečně ty hlavní postavy, na kterých celá sága stojí. Plus ještě pár dalších má nějakou významnou roli v celém příběhu (Bran, Tyrion, Arya, Sam, Malíček, Noční Král), ale ostatní jsou jen křoví a dějová výplň.

#13 Uschi
26.7.2017 | 23:58:01
Uschi

#12 zizik: Ja koukam na serial vzdycky od zacatku pred kazdou serii a spousta veci mi pak docvakne. (Pro ty, co argumentuji, ze na to nemaji cas, tak kdyz se zacne dost s predstihem, da se to stihnout, pokud cas nemate, nenamahejte se koukat na dalsi serii, usetrite cas, ktery nemate a stejne ji nepochopite, viz treba Admin vs. vize, kterou ukazoval Thoros Oharovi.. to byla uplne stejne zabavna diskuze, kde Admin neco nepochopil, protoze zakony GoT universa jsou jine nez zakony sveta, ve kterem zijeme…) Ale jak rikam, pri re-watchi cloveku docvakne spousta veci…

Treba branova vize, kdyz se dotkl poprve carostromu za zdi… Ukazovala draka (podle spoileru patrne Drogon s NK nad KL a pod..).. nebo taky Bran v prubehu rekl pribeh, podle ktereho Arya upekla kolac.. To same s Dany… V celem svete ma hodne velkou fanbase a cesi ji z nejakeho duvodu nemaji radi. Kdyz se zeptas proc.. reknou ti, ze ji vsechno spadlo do klina (ano, to je typicky ceske oduvodneni).

A ti sami lide, co tu potom melou sracky, roznasi hoaxy co nejsou pravda , jsou schopni se o sve falesne neptvrzene pravde hadat a potom budou sprosti na Lockera, ktery je aspon zabavny a na sve Image si stoji, coz obdivuju a smekam..

#14 Hed94
27.7.2017 | 0:49:42
Hed94

#13 Uschi: A Daeneris snad všechno nespadlo do klína ? :D Jediné co musela udělat bylo nastavit se a naučit se správně sexovat. Kdyby jsi z její linky odstranil Tyriona, Sira Friendzona a Barristana tak je absolutně nezajímavá a nudná a nikdy níc z toho co má neměla.

Navíc ta herečka je mě osobně nesympatická a když srovnám výkony čistě postav tak pro mě třeba Cersei vede na plné čáře, protože ví co chce a jde si za tím ikdyž se jí to občas uplně nepovede.

#15 shootx #16 Stardos #17 Argetlam Královrah #18 Rafan #19 fgh #20 Rumek #23 Uschi
27.7.2017 | 1:23:27
shootx

#14 Hed94: Zalezi na situaci Cersei je obklopena intrikari a bohatymi rody, nechtene manzelstvi… oproti Denerys vladne a dobyva bez vlivu jinych rodů jak ji to spravne rekl Tyrion…Navic ona tam jen stoji nic nedobyva to dela armáda…

27.7.2017 | 1:39:50
Stardos

#14 Hed94: Tohle je problém, který neustále musíte řešit. Nechci nikomu nic říkat, ale i to, co se s Dany dělo před seriálem se taky počítá do děje. Byla na útěku s bratrem, který se k ni nechoval zrovna hezky. Potom byla prodána Drogovi. To dokázala využít, a proto si snad odměnu zasloužila. Po smrti Droga byla ponechána s celým khalasárem tvořeným především ženami, dětmi a starci uprostřed ničeho. Museli se vydat na cestu někam, kde bude lépe. A zrovna zde na tom taky nebyla nejlépe, když všichni toužili po dracích. Musela si je bránit. Dále smysl nemá pokračovat, vše získala, protože něco udělala, takže to vaše, že to má nejsnadší si prosím nechte

27.7.2017 | 1:43:47
Argetlam Královrah

#14 Hed94: Emilia Clarke je náhodou super herečka (i když bych si dokázal představit lepší). Přesně vystihla naivitu Daenerys Targaryen až po chytrou vládkyni. Přesně vystihla její uvažování, jaké je v knize a hlavně, přesně vystihla to, že Targaryeni nejsou tak úplně obyčejní, dokáže tak akorát balancovat na hraně mezi těmi monology a dialogy, jaké by správný Targaryen měl mít a dokáže tak akorát balancovat na hraně mezi genialitou a šílenstvím, jako mnoho jejich předků, aniž by zcela přešla na tu šílenou stranu jako její otec nebo Viserys Targaryen.

A že jí spadlo všechno do klína? Moc oblíbená věta na tomto fóru. Tak mi prosím řekni, a upozorňuji, že vás hatery nevyzývám poprvé, ale zatím jste mi nikdy neodpověděli, jak moc by sis přál, aby ti do klína spadl chlap, který vyvraždil tvoji rodinu, snaží se zabít i tebe, tvé nenarozené dítě, aby ti do klína spadl mrtvý manžel (dva dokonce), aby tvá jediná šance na přežití závisela na něčem, co ti chce celý svět ukrást, a když už se dočkáš pomoci, tak jsou to 4 lidé, o nichž nakonec víš, že jeden z nich na tebe donášel chlapovi, co se tě snažil zabít a zabil tvé děcko, druhý tomu chlapovi 20 let sloužil i když přísahal ochraňovat tvoji rodinu, třetí je bratr muže, co bodl tvému otci meč do zad (doslova) a syn muže, který tvému otci bodl nůž od zad (obrazně), a nakonec chlap, co na tebe objednal vrahy (i když to asi dělal s těžkým srdcem).

Jsi totální hlupák, Hede94. Jen opakuješ, co jsi někde přečetl a vůbec nepřemýšlíš. Jestli někdo v GoT dostal něco bez větší snahy (nepočítejme Joffreyho), aniž by za to pořádně zaplatil (jinak než svým životem), tak je to Tyrion Lannister, který v první sérii sice měl trable, ale nakonec se bez jakýchkoliv zásluh stal pobočníkem a pak už jen řídil město tak, že udržoval „správnou rovnováhu“ mezi Pycellem, Varysem, Malíčkem a Cercei. Kdykoliv mu hrozilo nebezpečí, tak se pro něj někdo obětoval (jeho panoš při bitvě se Stannisem, Oberyn a dříve Bronn při souboji, Jaime, když ho osvobodil, později Varys, když mu pomohl utéct a najít Daenerys a nakonec samotná Daenerys, která Tyriona, kterého lovil doslova celý svět, aby získali zlato od Cercei, „zaměstnala“), a jakýchkoliv úspěchů (porážka Stannise a udržení Meerenu) bylo také kvůli jiným lidem (1. díky tomu, že od Jaimeho věděl o Dračím ohni ve sklepě, 2. díky samotné Daenerys, která mu přenechala armádu i celé město).

#25 Darrian13
27.7.2017 | 2:00:46
Rafan

#14 Hed94: Nevím kolik vám je a co máte v životě za sebou, ale budu vycházet z toho co jste napsal, že moc toho nebude. Řeknu vám jednu pravdu. Mužskými ženy manipulují aby dosáhli toho co chtějí co svět světem stojí. Mužský který si to neuvědomuje je hlupák a nebo žena co sním manipuluje je mistr v tomto umění,že o tom neví. Chytrý si je této skutečnosti vědom. Jsou ženy co to s námi chlapi umí koulet tak, že se tomu bagu co s námi hrají musíme pousmát. Věřte že to 95% chlapů nevadí, pokud žena netlačí na pilu a je dobrý diplomat včetně využívání sexu. Dany se chová jako každá jiná žena které by to u většiny chlapů prošlo. Problém mívají ženské tipu domina, kde žena svou touhu byt ten co rozhoduje ani neskrývá. Taková ženská obvykle nedosáhne u chlapa ničeho. Pokud jde o to zda je špatná a nebo dobrá herečka se neodvažuji spekulovat, protože nevím, zda ten projev co předvádí, nechtěli takto autoři a hlavně režisér.

27.7.2017 | 2:05:37
fgh

#14 Hed94: Fakt je ten, ze tu porovnavas charaktery 40ti lete Cersei a 14ti lete Dany…

27.7.2017 | 3:37:25
Rumek

#1 Punisher bude trestať: Souhlasím, bylo by fajn, kdyby komentář tvůrců k epizodě vyšel hned, na druhou stranu je to diskuze a každý má právo vyjádřit svůj názor, 100 lidí, 100 názorů.

#14 Hed94: Nespadlo, naopak si vše nakonec musela vybojovat úplně sama. Taky mi někdy připadá její herecký výkon takový naškrobený, ale domnívám se, že přesně to po ní tvůrci seriálu vyžadují. Nemyslím si, že je špatnou herečkou, určitě není nejlepší, ale roli zvládá obstojně. A navíc je to spolu s Jonem nejdůležitější postava seriálu, zbytek jsou jen menší nebo větší komparz.

#22 krystus
27.7.2017 | 7:28:32
Lex Luthor

#6 Lex Luthor:
#8 SSSniper: Ok dík Vichry Zimy bude tedy Ultra tlustá kniha taky by to mohl ale rozdělit na více částí a nenacpat to všechno do jednoho dílu, takhle nato čekáme 7let a budeme ještě čekat dýl, dědek pitomej

#24 Uschi
27.7.2017 | 8:07:33
krystus

#20 Rumek: Komentář tvůrců vždycky vychází hned, stačí se podívat na youtube… Když někdo neumí anglicky, tak si holt musí počkat pár dní…

27.7.2017 | 8:26:04
Uschi

#14 Hed94: Mluvis uplne z cesty…prakticky vsechno co cersei udelala se ji nepovedlo a jak ji rikal Jaime a Tyrion.. Cersei, nevim jak to delas, ale vzdy, kdyz odstranis jednoho nepritele, udelas si dva.." Takze ne, Cersei to teda rozhodne neumi a pokud neco dokaze, tak spat se svym bratrem a zabijet lidi, co se ji nehodi (Ostatne zrovna cersei je tu jenom kvuli jistym lidem a kdybych je pocital, bude jich vic nez u dany)

A co se tyce dany, myslim ze mluvis o uplne jine postave z nejakeho jineho pribehu a jak jsem psal vyse, doporucuju se na to podivat od zacatku, protoze do pribehu se pocita i to, co bylo pred serialem. Od narozeni na uteku, cely svet te chce zabit, bratr te jen vyuziva a sikanuje, prodana do manzelstvi barbarum, ztrata ditete, kdyz vis, ze dalsi deti uz nebudes moct mit (nekolikrat to bylo zmineno, ze dany deti uz mit nemuze), po smrti manzela dokazat ochranit draky a hrstku lidi, co ji zustali verni… Arya se ucila za slepa, ale stale to nebylo realne, Dany se (bohuzel) musela ucit za boje. A ze ma kolem sebe lidi, co ji pomahaji…Ma no, (stejne jako Cersei by byla v riti, kdyby kolem sebe nemela Horu a podobne) jelikoz je to legitimni targaryen a spousta lidi po celem svete je stale jeste uznava jako pravoplatne vladce nebo ji voli jako mensi zlo..

By jste vy hateri mohli upustit od toho cesstvi a zacit uvazovat objektivne, protoze kdyz bych porovnal 99% vas a dany, vetsina by jste se zblaznili hned po tom, co by vas donutili zrat sirove konske srdce a zbytek by zemrel hlady proto, ze by se ztratili v pousti.

#26 Nicole
27.7.2017 | 9:23:42
Uschi

#21 Lex Luthor: Nekde jsem cetl, ze Martin potvrdil vydani tak brezen/cerven prisiho roku :D Co je na tom pravdy nevim, Kazdopadne sam Martin potvrdil ze v pripade posledni kdyby uz ma hrubou osnovu (klicove udalosti, postavy a hlavne konec) napsanou a schovanou, takze v pripade, kdyby se s nim neco stalo tak by to mel nekdo dopracovat.

#27 Lex Luthor
27.7.2017 | 9:25:50
Darrian13

#17 Argetlam Královrah: Četl jsem tu hodně blbostí, ale až kvůli tomuhle jsem si založil účet. Celý komentář by dával smysl, až na poslední odstavec… Buď jsi nečetl knihy, nebo jsi si s každou stranu jen vytřel řiť a šel dál a k tomu kompletně ignoroval linku Tyriona.

Tyrion byl od mládí šikanovaný od Cersei a přehlížený od Tywina. Jediný kdo se ho občas zastal byl Jamie a to ještě ne moc často. Když konečně našel někoho kdo ho miloval a koho s Jamiem zachránili od banditů, s kým se zasnoubil. Tak Tywin mu jí sebral a nechal ji znásilnit celou gardou a posledního poslal Tyriona se zlaťákem, aby ta děvka (jak mu Tywin nalhal, že byla) viděla, že Lannisteři vždy platí zlatem. Když vypustíme všechny křivdy v průběhu první série až do Shae, tady se opět začíná opakovat historie, ale tentokrát to děvka je doopravdy a zaprodá ho za mizernej peníz Tywinovi.

Raději v kůži Dany než v Tyrionově. A k Dany, v knížce šla, ale oproti knížce je seriál velmi slabý odvar obzvlášť právě v její lince. Proto mnoho lidí bylo zklamáno, nehledě na to, že linka v Zátoce Otrokářů, nudila většinu lidí už v knize…

#31 Argetlam Královrah
27.7.2017 | 10:02:51
Nicole

#23 Uschi: Pod část o Daenerys se klidně podepíšu. Poslední dobou tady jen čtu, jak se na ní kydá hnus. Přiznám se, že i já jí nemusím, to její titulování je k smíchu a její linku, kdyby to šlo, po většinu času bych přeskakovala. Ale mlčím. Musím souhlasit s tím, že to holka neměla jednoduchý. Po tom všem, co se jí stalo, co prožila a zažila, se divím, že ještě nějak funguje, když si uvědomíme, že by jí mělo být asi 14 nebo 15 let (ano vím, že kniha a seriál se v tomto liší, ale i tak). Přišla o rodinu, vyrůstala s magorským bráchou, který jí využíval, choval se k ní jako k odpadu, šikanoval ji, prodal a po většinu životě jen opakoval, že oni mají nárok na trůn, jsou králi a draci. Tak jak má pak holka dopadnout? Vidím všechny tady ty „hatery“, kdyby byli na jejím místě, jak by to zvládli bravůrně a lépe než ona.

#28 mr_bungle
27.7.2017 | 10:12:50
Lex Luthor

#24 Uschi: Ještěže tak, ale ty jeho potvrzení bych moc vážně nebral, myslím, že i sliboval, že to dopíše před rokem a sliby chyby

27.7.2017 | 10:44:34
mr_bungle

#26 Nicole: Mně ta titulatura nevadí, prostě to patří k té postavě. Podle některých teorií je postava Daenerys inspirována Kleopatrou a je známo, že egyptští vládci měli pěkně dlouhé oficiální tituly, které ještě mohly být rozšířeny o tituly neoficiální.

#29 Nicole
27.7.2017 | 10:50:39
Nicole

#28 mr_bungle: Asi jsem to napsala blbě. Titulování, jako obecně, mi nevadí. Ale ty její tituly jsou k smíchu :) Jak tady někdo psal (už opravdu nevím kdo a u jakého článku to bylo, je tady toho požehnaně), tak Jon by si tam mohl dát Král severu, přítel divokých atd. :)

27.7.2017 | 10:55:53
Punisher bude trestať

Samozrejme, kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor, no to mu nezarucuje pravo placat plbosti. Nymeria nie je Nymeria. :/ Je jasne, ze Arya chcela povedat vetou :uz to nie si ty" to, ze Nymeria ma uz svoj vlastny zivot a uz nie je jej domaci milacik. :/ Potom tu uvidim 20 komentarov, kde sa ludia dohaduju o tom, ci je Nymeria predmetny pes, alebo to bol len nejaky iny zlovlk. Autor tejto sceny to uz lepsie napisat nemohol, ale je pravda, ze pod scenou mali byt aj vysvetlivky. Jon urobil zly ktok, ubodaju ho, Sansu zmanipuluje malucek a sever bude jeho. Dalsia totalna pitomost, Jon urobil spravne rozhodnutie, ta blondata „lamacka okovov“ caka, ze sa jej kral severu pokloni, je tak sebavedoma, ze ak by isiel iba Davos, tak by to bola zbytocna vyprava. Jasne, 2× ho ubodaju, to nie je serial, kde sa sokujuce sceny opakuju. To s Maluckom je totalna blbost, clovek, ktory to napisal nema vsetkych 5 pohromade… Theon mal zachranit sestru Ano, dostat sa cez 50 muzov a zachranit sestru, pozrite, toto nie je romanticky serial, ak by to urobil, tak je teraz zajaty, alebo mrtvy.

Pre mna su predmetne sceny dost jasne, no niekto by mal zacat pozerat serial s porozumenim.

NIEKTO SI DOKONCA MYSLEL, ZE YARA JE MRTVA A ZAPICHNUTA NA PREDKU LODE.

27.7.2017 | 11:29:06
Argetlam Královrah

#25 Darrian13: Jako že chudinka Tyrion se narodil do nejbohatšího rodu v Západozemí, mohl si dovolit jakoukoliv děvku, procestoval 7 Království až ke Zdi, protože si to mohl dovolit a celé noci se uspokojoval tím, že četl (když ne jinak)? A za to v mládí strpěl pár poznámek od Cercei a Tywina, které později stejně moc nevídal (až do 2. série)? No jo… chudinka Tyrion. Ostatní mohli makat na poli a nemít co do huby a bít bičovaní, když se znelíbili lidem jako Tywin Lannister (nebo dokonce popraveni) a chudáček Tyrion oproti tomu musel vytrpět pár poznámek.

#32 Darrian13 #33 mr_bungle #34 EmporioDrago
27.7.2017 | 12:57:19
Darrian13

#31 Argetlam Královrah: Pár poznámek? Buď neumíš číst nebo jsi větší hlupák než ten kohož jsi tak tituloval.

Máš přítelkyni, snoubenku, manželku? Představ si, že ji tvůj otec vezme a nechá jí znásilnit 50ti muži a pak ti řekne, že je to jen děvka dá ti zlaťák a pošle tě, aby jsi byl 51

Jo, jen pár poznámek od Tywina.. :) .

27.7.2017 | 14:40:01
mr_bungle

#31 Argetlam Královrah: To je trochu jednostranné. Jasně, že jako člen jednoho z nejvýznamnějších rodů si užíval všech výhod, ale zároveň ho většina jeho rodiny nenáviděla, šikanovala, pohrdala jím a sem tam se ho pokusila zabít. A jeho otec ho chtěl nechat popravit za vraždu, o které věděl, že ji nespáchal. To taky není nic moc.

27.7.2017 | 14:42:58
EmporioDrago

#31 Argetlam Královrah: bereš to jen z pohledu, že se narodil do nejbohatší rodiny. Materiální zajištění ještě neznamená záruku štěstí, nebo že se člověku vyhnou strašné věci. Mimo toho, co tady dodali Darrian nebo mr_bungle si vem, že se narodíš jako lilipután, od otce slyšíš, že jsi zabil matku tím, že ses narodil, sestra tě chtěla v kolíbce udusit (myslím, že to tak nějak bylo), ale asi vrchol to bylo s Tyshou a co jí provedl Tywin.

27.7.2017 | 15:01:22
Meleys

No tak sa tu konečne stretlo pár fandov kchalííísi a konečne sa rozpísali. Problémom je (ako to už písali ľudia predo mnou), že od knižnej Daenerys, neustále bojujúcej so svojimi vlastnými démonmi a snahou byť dobrou kráľovnou (aj keď pre niekoho môže byť jej linka nudná a ona sama ako decko s mesiáškym komplexom, snažiaca sa zachraňovať všetky socky v Essose, ignorujúc kultúrne rozdiely) tu máme seriálový a herecký odvar, ktorý už od 3. sezóny ide po linke Mary Sue feminazi ikony. Keby ste čítali knihy, videli by ste rozdiely a možno by ste sa pýtali: prečo sa nestihla vydať za Hizdahra a prečo tam nemali problém s úmrtnosťou na hnačky, prečo sú harpye neschopné, prečo totálne dodrbali jej vízie v House of the undying, prečo len badass odletela na Drogonovi a neprešla si tým peklom a bla bla bla. Problémom seriálu je ajto, že vynechali ďalšie dôležité postavy, trebárs sympatického Mladého Gryffa. Po úmrtiach dosť veľkých mužských postáv ich podľa mňa seriál potrebuje ako soľ, pretože ich je skutočne málo, a tým by sa vlastne aj oživila linka Daenerys, ktorá by musela riešiť ďalšieho následníka trónu. Mám pocit, že to Pat a Mat urobili hlavne preto, aby náhodou nezatienili Daenerys, nanešťastie obsadili sand bitches, ktoré v poslednom dieli skapali, ale nikoho to netrápilo. Keď si pomyslím, že miesto týchto kuriev tam mohli dať Aegona, tak sa mi otvára nožík vo vrecku. Hlavná vec, že tam piesočné hady boli asi 2 alebo 3 sezóny a ľuďom vadili. Ale veď prečo neobsadiť ďalšie charakterovo ploché ženské? To je aj to, čo mi na seriály chýba: nedostatok silných mužských postáv a keď už ich tam máme, totálne ich dojebať viď Stannis, celá línia Dorne a pod. Ale to budem darmo hovoriť seriálovým nadšencom, ktorých zaujímajú len kozy a badass scény s drakmi.

#36 Chill #38 Tomi Lee Morpheus
27.7.2017 | 18:02:41
Chill

#35 Meleys: Víceméně stebou souhlasím. Griffova linka s malým Aegonem bude ještě zajímavá, dle toho jak to v páté knize skončilo :-) Serialove Dorne je jen jedno velké zklamání ne-li odpad. Tak jak to rozjeli s Oberynem v KL mě pokračování velmi ale velmi zklamalo. Asi i proto že v knize sem si Dorana a jeho „pletichy“ dost oblíbil. Nemluvě o tom jak zkazili postavu Area, no to jsem se musel už smát :-) Ale jo, beru že seriál nemůže být, co se kvality týče, jako knihy :-)

#37 EmporioDrago #40 Meleys
28.7.2017 | 9:00:43
EmporioDrago

#36 Chill: Doran se mi právě v knize líbil hrozně moc. Byl na něj neustálý nátlak, on se tvářil jako slaboch, ale jen na oko, který přemýšlí, trpí bolestmi, ale přitom mistrovsky rozvíjí strategii, jak dostat do Západozemí Daenerys i když to vypadá, že je veden vlastním prospěchem, pomstou a pokořením Lanisterům, než jen z čistého přesvědčení a dosazení Targaryenů zpět na trůn. Děj v Dorne kolem Myrcelly, Doranovi dcery, nepovedený jejich útěk, překvapení všech sand snakes i jeho dcery o jeho plánech a ohromení jich tím, jeho syn v zátoce otroků. To mě bavilo moc a jak děj na severu pro mě top, Dorne se v knize taky moc povedlo. Doran Martell mistr strateg i když to tak nevypadalo :-)

28.7.2017 | 9:47:13
Tomi Lee Morpheus

#35 Meleys: toľko slov a nič na čo by sa dalo reagovať, ale dúfajme že sa ti uľavilo! Ja knížky NiKDY, a to naozaj nikdy nebudem čítať, takže tvoj slzy padajú na ľadovú stenu!

Bež račej už teraz oplakávať(ale na iné fórum), že GRRM nikdy nedokončí už žiadnu knižku. Hlavne, keď má takých čitaťelou, čo nechápu čo on sám vysvetloval na tmto webe už niekoľkokrát! KNIHA má iný jazyk a hlavne má „miliardový“ nafukovací rozpočet, na rozdiel od seriálu či filmu!

a ktéme:

  • Tyrion šermuje jazykom, a tým si zaslúžil to čo má a čo dosiahoľ!
  • Dany šermuje srdcom, čiže svojou odvahou a vierou v lepší svet,

-- napriek tomu, že nevedela, že je nesmrtela podstúpila skúšku smrti!

#39 Meleys #40 Meleys
28.7.2017 | 17:34:48
Meleys

#38 Tomi Lee Morpheus: a na tvoje trapošiny má človek ako reagovať? Nič k veci si nenapísal, ale tak gratulujem, že si nečítal knihy (gramatika rulezz)…bez nich by si vieš čo pozeral? Veľké H… Seriál vychádza z kníh, nie opačne. Človek má právo kritizovať, najmä, keď vidí charakterové znásilňovanie postáv a absenciu dôležitých postáv z knihy. Lebo to nie je o rozpočte ani o inom jazyku, ale o logike.

28.7.2017 | 19:26:33
Meleys

#36 Chill:
#38 Tomi Lee Morpheus: Súhlasím, Dorne totálne znásilnené, Oberyn ma dosť navnadil (výborný herecký výkon), a potom dajú scény z Dorne, kde nám na vozíčku sedí síce sympatický a zachmúrený Doran, ale je vykreslený ako bezvýznamný slaboch…a intrigy a stratégie? Tie si musíme domyslieť, Quentyn tam nebol a k Daenerys teda nikoho neposlal, takže nemal asi žiadnu. A aj tak skapal, čiže je to už jedno. Areo Hotah ako tučný černoch s kopijou, ktorý má síce zlý kukuč, ale dokopy povie tak asi 3 vety. Nič zaujímavé. Veľká ženská postava- Arianne neexistuje, už spomínaný Quentyn neexistuje. Zato si vypočujeme trápne predstavovanie sand whores typu „My father once told me…blah blah.“ Mňa to dosť sklamalo.

28.7.2017 | 19:59:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás