Good Omens
93/100 - 219×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel), Michael McKean (Shadwell)

Good Omens - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
drahomir kovarik

Anděl a demon paradni dvojka hrali to dobře za mě moc se to povedlo.

23.3.2024 | 19:57:20
Vencais

První serie byla lepší a ta teplá scénka na konci tam taky nemusela být. Jsem zvědavý, jestli další serie bude dřív než za 4 roky. Předpokládám že to je taky důvod, proč kromě hlavní dvojice bylo v této ředě jen pár původních postav.

13.1.2024 | 17:28:14
anulajsW

První série byla skvělá a musím říct, že jsem jí shlédla za den. Bylo to výborně pojaté, vtipné a vymakané. Byla jsem tedy nadšená z toho, že bude druhá série. Bohužel již od prvního dílu druhé série bylo jasné, že to rozhodně nedosáhne kvalit té první. Perličku tomu dodal poslední díl s jeho závěrem. Doopravdy do toho slash strkat nemuseli. No, zkrátka zklamání. Ale celkově tomu dávám 4/5 především za tu první sérii.

24.9.2023 | 19:25:37
atlas

Původní minisérie je příjemná jednohubka – chytrá, vtipná, promyšlená. V pokračování tohle všechno zcela chybí a scénář má úroveň banální fan-fiction, navíc v tomto případě toho nejpolitování­hodnějšího typu, tedy slashe a nezaslouží si nic než výprask.

3.8.2023 | 19:36:34
4391

První série naprostá pecka (asi i proto, že se drží předlohy tak na 95% a spíš se dočkáme semtam něčeho navíc, než nějakých změn). K tomu nemám moc co napsat. Neuvěřitelně jsem se bavil.

Druhá série je ale jen jakési příběhové rozšíření o vztahu hlavních postav. Není to úplně špatné, ale neměla to být plnohodnotná série seriálu. Mnohem víc by mi sedlo, kdyby to tvůrci pojali jako povídkové příběhy o Crowleym a Aziraphaleovi a nesnažili se v příběhu pokračovat. Nějakýho Gabriela a záhadu okolo ztráty paměti mohli tedy úplně vypustit. Přestože ta dějová linka spojuje celý seriál, tak stejně nakonec vyšumí úplně do ztracena…

Ale i tak hodnotím kladně.

31.7.2023 | 22:32:35
Tefal

Nuda

16.4.2023 | 10:13:33
Milano33

Taký dobrý seriál na odľahčenie, taká príjemná oddychovka, ktorá vám spestrí deň a zlepší náladu. Nemyslím si, že seriál sadne každému, keďže je netaktný, šialený a plné bizarností. Tiež to má vážne špecifický a svojský humor, ktorý je odvážny, ako sme u britského humoru zvyklí. V niektorých prípadoch je to aj dosť kontroverzné, keďže si rád upravuje biblické „pravdy“ na svoj obraz. Good Omens je skutočne zábavou paródiou a satirou na do značnej miery skreslenú kresťanskú tematiku, provokatívne pojíma a parafrázuje Bibliu, a všetko toto parádne kĺby so sarkazmom a odľahčeným prístupom. Dynamická dvojica, ktorá pozostáva z anjela Aziraphalea a démona Crowleyho, je proste božia. Michael Sheen a David Tennant sú famózny. A o knižnú predlohu k príbehu sa postaral geniálny Neil Gaiman.

2.7.2021 | 17:39:57
JaneyT

Moc povedený seriál. Dost se mi to líbilo. Knihu jsem nečetla, ale až bude možnost, ráda si ji přečtu. Poukazuje, že i v démonovi jsou kousky dobra a v andělovi zase kousky zla. Jak bych to tak nazvala. Ty dva se krásně doplňovali a ukázali, že i dva z nepřátelených strach mohou být ti nejlepší přátelé. Trochu by to mohlo i připomínat Romea a Julii bez romantiky a dá se říci, i bez sebevraždy. Dokonalý, a i když se na druhou sérii těším, tak se zároveň bojím, aby se to nějak nepokazilo. Ale určitě se moc těším. :)

29.6.2021 | 18:21:57
Enaz

Naprosto skvělý seriál. Hned na začátku se mi vybavil Stopařův průvodce po galaxii. Je to ve stejném stylu a nemá to chybu.

28.2.2021 | 18:58:58
Mariv

Super seriál :)

29.2.2020 | 18:24:03

Filtr seriálů
Reklama