Good Omens
93/100 - 221×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel), Michael McKean (Shadwell)

Adam Young

Adam Young

Antikrist. Nepřítel. Ničitel králů. Anděl hlubin. Šelma zvaná drak. Princ tohoto světa. Otec lží. Výhonek Satanův. Pán temnot. Jeden z Nich.

Sezóny 1
2019 - 2019

Adam Young se narodil jako syn Deirdry a Arthura Youngových. Tedy oficiálně. Vše začalo v momentě, kdy Crowley malého Antikrista převzal od démonů Hastura a Ligura a odvezl ho k satanistkám z řádu sv. Beryly Štěbetající, kde ho předal Sestře Marii Užvaňkové. Následný řetězec událostí měl za následek to, že Antikrist nebyl zaměněn za syna amerického velvyslance, ale za syna Youngových. A tak se Antikrist stal Adamem Youngem a byl vychován v Anglii, v Tadfieldu.

Adam má tři nejlepší přátelé, dohromady si říkají Oni a tvoří nerozlučnou partu. Jedním z nich je Pepřenka, vlastním jménem Pippina Galadriela Luna. Když se setkali poprvé a představili se, museli nakonec vylít Pepřence na hlavu kbelík studené vody, aby pustila Adamovu botu. Další z party, Wensleydale, přišel o své první brýle a svetr posledního z Nich, Briana, bylo třeba zašít na několika místech. Od té doby nebyla Pippinou, ale Pepřenkou. Adam byl jejich vůdce, našel jim doupě a vymýšlel ty nejlepší hry.

Ke svým jedenáctým narozeninám dostal psa. V té době nevěděl, že pes se k němu nezatoulal, ale byl poslán démony, aby mu byl průvodcem a ochráncem. Adam, vychovaný jako obyčejný kluk a nikoli jako zlý Antikrist, dal psovi jméno Pes a udělal z něj neškodného voříška.

Po seznámení s Anatémou Novotrikovou se začal zajímat o věci okolo okultismu. Ukázalo se, že cokoli si Adam přál, stalo se realitou. A tak jsme se mohli setkat s přátelskými mimozemšťany, tibeťany kopajícími tunel pod silnicí či s Krakenem a Atlantidou.

Adam postupně nabyl svou moc a zprvu se zdálo, že se jí nechá strhnout ke konání skutků, které vnímal jako dobré, ale byly zlé. Jeho přátelé mu nakonec otevřeli oči a on se zlu postavil. Spolu s nimi odjel na leteckou základnu Tadfield, kde se postavili čtyřem příšerným jezdcům Apokalypsy. Pepřenka porazila Válku, Wensley porazil Hlad, Brian Znečištění a nakonec na Adama zbyla Smrt. Ten se nedá jen tak porazit, ale roztáhl svá křidla a zmizel.

Archanděl Gabriel a princ Belzebub se snažili Adama přesvědčit, aby rozpoutal Armageddon, ale on odmítl. Belzebub si na něj stěžoval jeho otci, samotnému Satanovi, který pak opustil Peklo a přišel na povrch Země promluvit se synem. Adam se však nedal a Satan odešel s nepořízenou.

K apokalypse nedošlo, a tak mohl Adam vyrůstat jako normální kluk. Pes mu byl nadále věrným přítelem.

Foto: Amazon Studios

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Kluk, který ne Antikrist. Naštěstí došlo k dobré záměně. Sice v jednu chvíli to vypadalo bledě, ale naštěstí si hoch uvědomil, co je dobré a co ne. :)

29.6.2021 | 18:14:38

Filtr seriálů