Gotham Postřehy: Joker, Liga stínů a osudy padouchů

Postřehy: Joker, Liga stínů a osudy padouchů

Postřehy: Joker, Liga stínů a osudy padouchů

V osmnáctém díle jsme se konečně dočkali Jokera a zároveň sledovali další osudy nově zformované Ligy stínů. Na tyto události se zaměříme v postřezích.

24 0
17.4.2018

Joker je konečně na scéně

Čekali jsme na něj dlouho, ale nakonec nedorazil z Gangu červených kápí, ovšem originu z Killing Joke se dotkl trochu jinak. Jeremiah Valeska byl spořádaný chytrý mladík, kterého však bratr šikanoval, a proto se stáhl do ústraní. Pod vlivem nejrůznějších okolností však nakonec Jeremiah vdechl plyn smíchu vyrobený Scarecrowem a změnil se v šílence. Scéna, kde se drží za hlavu a zběsile směje, nápadně připomíná scénu z Killing Joke, kterou v nedávném animáku úspěšně předvedl i Mark Hamill.

Joker je na scéně! Foto: FOX


Pád Jacka Napiera

Smrt Jeroma Valesky byla krásným odkazem na konec prvního Burtonova Batmana z roku 1989. Pád ze střechy, který končí rozbitým tělem, jež zdobí posmrtný úsměv, totiž Cameron Monaghan předvedl téměř stejně dokonale jako Jack Nicholson ve zmiňovaném trháku.

Liga stínů

Barbara nedávno převzala vedení Ligy zabijáků, která se přejmenovala na Ligu stínů. Spolu se skupinou bojových žen vyvraždila mužské příslušníky a nyní, poblázněná svou novou domnělou identitou Hlavy démona našla Ra'sovu gothamskou rezidenci, kde spatřila sebe samu na postarší olejomalbě. Barbara se nakonec pod vidinou věčného života obrátila proti Tabithě a nechala ji vykázat svými bojovnicemi. Zuboženou Galavanovou pak zachránili muži, kteří podle vlastních slov slouží pravému Ra's al Ghulovi, který nejspíše není mrtvý. Střetne se tedy Ra'sovo původní společenstvo s feministickou grupou Barbary Kean?

Potrestá Ra's Barbaru? Foto: FOX

Co bude dál s našimi padouchy?

Po Jeromově (ne)čekaném úmrtí se jeho tým budoucích Batmanových nepřátel rozpadl. Zatímco Oswald se zase jednou obrátil na stranu policie, Scarecrow a Kloboučník jsou stále na útěku. Nejasný je alespoň prozatím osud Firefly, která během bitvy bojovala s Brucem, a také Mr. Freeze. Půjdou teď všichni do boje proti zákonu za sebe? A kdy se vrátí Zsasz s Lovcem?

První Batmobil

Na začátku epizody slavil Bruce Wayne narozeniny (díl se tedy musel odehrávat 19. února) a jeho komorník Alfred Pennyworth mu k nim daroval nové opancéřované auto v černé barvě. Temný rytíř tedy konečně dostal svůj první batmobil a je jen na něm, kdy vyrazí do akce.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /8

George Wayne

Teď mě tak napadlo, co když Jerome, když padal ze střechy byl vlastně Clayface? Tvůrci by toho mohli využít, pokud by chtěli Jeroma vrátit zpátky do seriálu. Což by mě ani nepřekvapilo, protože v Gothamu není nikdo definitivně mrtvý!

#2 DarthRevan
17.4.2018 | 17:25:52
DarthRevan

#1 George Wayne: Jen to ne, proboha :D.

webmaster
17.4.2018 | 17:42:12
Klillker

By mě taky zajímalo, jestli se někdy v budoucnu ukáže Clayface, Red Hood Gang či samotnej Harvey Dent(ne Two-face). Harvey nečekaně zmizel pod všema těma příběhama co tvůrci připravují a tak by mě zajímalo jestli se Harvey jako Harvey ještě objeví a zda ho bude hrát dyžtak ten samý herec

#4 Lex Luthor #5 George Wayne
17.4.2018 | 18:20:07
Lex Luthor

#3 Klillker: Red Hood gang jsme v podstatě viděli v 1 sérii

17.4.2018 | 20:15:54
George Wayne

#3 Klillker: Tato série je v podstatě o vytvoření Jokera a Poison Ivy, Harveyho Denta si tvůrci zřejmě nechají na později, třeba budou chtít napodobit Batman Forever, a pomoci něj stvoří Robina. Two Face je spíše přes banky a peníze o to, aby udělal z Gothamu blázinec, jak tomu chtějí hlavní postavy v téhle chvíli, nemá pražádný zájem, tudíž nezapadá do jejich filozofie. Two-Face bychom mohli očekávat, až se situace v Gothamu trochu ulkidní, třeba v 5. série. Upřímně se na něj velmi těším!

18.4.2018 | 16:53:34
gonzaer1

Plánuje se, že se třeba dočkáme v seriálu i Bruce / Batmana už v tom klasickém netopýřím obleku?

#7 George Wayne #8 Baltik
19.4.2018 | 7:38:09
George Wayne

#6 gonzaer1: Netuším, ale řekl bych, že se k tomu tvůrci brzy propracují, přece jenom ten budoucí „Batmobil“ nemá jenom na ozdobu do garáže, stačí si jenom upravit masku a může jít bojovat se zlem.

19.4.2018 | 19:48:51
Baltik

#6 gonzaer1: Tvůrci sami několikrát řekli, že pokud vůbec se tak stane, tak možná v poslední minutě poslední epizody.

20.4.2018 | 14:19:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás